Položení dlažby na zahradě



host - 9.160 (?) 
17.5.2013 18:53, zobrazeno: 8443x

Dobrý den, nastěhovali jsme se do nového domu a rád bych provedl menší rekonstrukci zahrady. V první řadě mám v plánu popravit dlažbu. Aby jsme si to upřesnili, cena by měla být co nejnižší, práce svépomocí a výsledek nemusí být nějaký špičkový, spíše funkční. Takže k té dlažbě: Dlažba bude využívaná jen k chůzi a použita jako terasa pro posezení. Jedná se o plochu asi 3x3m. Nyní tam je obyčejná chodníková dlažba 30x30 cm, je místy propadlá, některé dlaždice pevně nedrží a kývají se, některé je potřeba vyměnit. Chci se zeptat jakým způsobem by jste řešili podklad a podsypání dlažby? Myslíte, že by stačil jen klasický písek v nějaké rozumné vrstvě? Nechce se mi totiž kopat bunkr pro podsyp, hutnit apod. už jednou jsem tohle dělal pro zámkovou dlažbu a výsledek sic krásný, ale práce příliš zdlouhavá a ve výsledku i nákladná. A taky asi pokud to nebude nutné nebudu rozebírat celou dlažbu, ale možná jen část a asi ještě o metr rozšiřovat.

Další věcí je chodníček který má na šířku 115cm a je vyskládán dlaždicemi 50x50x10cm opět nejsou moc stabilní, takže opět jaký použít podsyp? A hlavně jak by jste řešili těch zbylých 15cm? Vyřešil bych to asi jednoduše vybetonováním toho pásku, ale je tam jeden problém a to, že podél pod celým chodníčkem musím vést odpad od rýny. Vedl bych to v PVC odpadní rouře, ale jde o to kudy a jak. Myslíte, že by se to dalo vést pod tou mezerou(těch 15cm) částečně pod dlažbou a na to normálně beton až do úrovně dlažby? (odpad musí vést pod dlažbou neboť chodník je ohraničený z každé strany zdí). Jak by jste to popřípadě řešili celé vy? Případně jak hluboko pod dlažbou vést ten odpad? Děkuji předem za jakékoliv rady a názory.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika