plastová zatravňovací dlažba, máte někdo zkušenost?



Stránky: 1,  2,  3   
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) 
26.5.2006 10:06, zobrazeno: 122356x
Dobrý den,

potřebuji ke garáži zhotovit poměrně dlouhou příjezdovou cestu ze zatravňovacích dlaždic.
Klasická vibrolisovaná betonová dlažba mi nevyhovuje, neboť v ní tráva dle mých poznatků příliš neprospívá (dlaždice vysušují okolní půdu) a i po zatravnění je při pohledu na takovou cestu stále nejvíce patrná neživá hmota... prostě to nepůsobí ideálním dojmem a navíc je potřeba připravit poměrně kvalitní podloží.
Z těchto důvodů se poohlížím v sortimentu dlaždic z recyklovaného plastu.
Nejvíce se mi líbí dlaždice zvané ECO-RASTER, které jsou mřížkou z poměrně tenkých přepážek, takže by se pod trávníkem měly téměř zcela skrýt a ve výsledku by měl být vidět víceméně normální trávník.
Obrázek najdete třeba tady: http://k-o-s.cz/prst_zatdlazb.htm
Tato "dlažba" však oproti betonové nevyniká nižší cenou - spíše naopak.
Proto bych se rád zeptal, zda s ní máte někdo už zkušenost a případně jakou?
Údajně není pro její pokládku nutné zpevněné podloží, nezajíždí se potom dlaždice do půdy?
Odolávají tyto plastové výrobky dobře mechanickému namáhání v kombinaci s nepříznivými povětrnostními vlivy?

Budu moc vděčný za jakoukoli radu.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 71.45 (?), 28.5.2006 7:54
A co třeba tato plastová dlažba:
www.recyklace.cz
Není levnější?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228), 4.8.2006 11:47
Velice Vám všem děkuji za rady a informace.
Nakonec jsem udělal takovou kombinaci, dlouhou a rovnou část příjezdovky jsem udělal z těch klasických dlaždic se čtvercovými otvory a na zakončení ke garáži, která je součástí domu jsem koupil ten rastrový systém, aby byl v trávníku co nejméně viditelný. Zatím jsem položil jen tu delší část, nepodařilo se mi srýpnout půdu zcela rovně, takže jsem dorovnával štěrkem frakce 4-8. Zatím jsem s nimi spokojený, ale ta pravá zátěžová zkouška samozřejmě teprve přijde. Rastr se teprve pokládat chystám, bude to asi trošku náročnější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.167 (?), 1.10.2007 12:45
Otázku cesty jsem vyřešil velice jednoduše... beton. Při správné technologii výroby a pokládky vydrží hodně, při troše šikovnosti vůbec nevypadá špatně a je to nejlevnější alternativa za všech.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.248 (?), 13.6.2006 10:31

betonova dlazba neni problem.zakladni chybou je,ze jednotlive mezery kazdy zasype hlinou az po okraj a vyseje travu a ta se pak snadno vyslape.

rada je

hlinu dat aspon tri cm pod okraj a vyset travu,az trava povyroste nad dlazdice  snadno ji posekate ale nikdy nevyslapete ci nevyjezdite  autem.plocha bude pusobit prijemne zelene.

michal.m

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.2 (?), 15.4.2007 21:15
zdravím. I když plastovou dlažbu zasypete hlínou 3 cm pod okraj,časem se zanese prachem,zbytky posečené trávy a jinými částmi.To je nevýhoda.Výhoda je, že tahle tenká dlažba splyne s travní plochou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 184.210 (?), 14.4.2010 18:26

To nemusí být pravda. Plastové zatravňovací tvárnice při kvalitní provedení splyne natolik s travnatým povrchem, že se vytváří takřka přírodní trávník, který se dá bezproblémově sekat bez jakéhokoliv poškození samotné zatravňovací dlažby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 242.140 (?), 27.7.2006 15:10

Ahoj, přihřeji si polívčičku, jelikož dlažbu EKORASTR znám. Jsem chemik, takže první výhody plastu: Je vyroben z recyklovaného PE, je tudíž houževnatý, pevný, pružný a odolný teplotám -30+70°C. Vypadá hezky, nenasakuje vodu, ale odpuzuje a trávník vypadá hodně přirozeně. Myslím, že investované peníze se vrátí v podobě kvalitního zpevněného povrchu a hezkou trávou. Alespoň u mě to tak je. Vyrábí se v Kostelanech a na servru www.purus-kostelany.cz jsou další informace, po telefonu jsou příjemní, já jsem spokojená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.32 (?), 4.8.2006 11:26
Plastovou zatravňovací dlažbu jsme používali na příjezdu do zahrady několik let, vydržela zimu i zátěž osobního auta, ale měla své ALE. Pokud je Vaše příjezdová cesta na rovině, mohu jen doporučit. Náš vjezd je ale mírně do kopce a pokud byla zem hodně promáčená, zejména na jaře po tání sněhu, už tato dlažba nevyhovovala, prokluzovala a ze zahrady se špatně vyjíždělo. Nezbylo tedy než plast nahradit betonem a od té doby nemáme nejmenší problém. Hanka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.138 (?), 23.3.2007 10:06
Moze niekto poradit, ako vplyva plastova zaravnovacia dlazba na labky domacich zvierat ? Nasi psi sa dost rychlo prehanaju po travniku, na konci "vyberaju" prudke zakruty. Nepotrhaju si vankusiky na labach alebo nezrania sa inak?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika