plastová zatravňovací dlažba, máte někdo zkušenost?



Stránky: 1,  2,  3   
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) 
26.5.2006 10:06, zobrazeno: 122412x
Dobrý den,

potřebuji ke garáži zhotovit poměrně dlouhou příjezdovou cestu ze zatravňovacích dlaždic.
Klasická vibrolisovaná betonová dlažba mi nevyhovuje, neboť v ní tráva dle mých poznatků příliš neprospívá (dlaždice vysušují okolní půdu) a i po zatravnění je při pohledu na takovou cestu stále nejvíce patrná neživá hmota... prostě to nepůsobí ideálním dojmem a navíc je potřeba připravit poměrně kvalitní podloží.
Z těchto důvodů se poohlížím v sortimentu dlaždic z recyklovaného plastu.
Nejvíce se mi líbí dlaždice zvané ECO-RASTER, které jsou mřížkou z poměrně tenkých přepážek, takže by se pod trávníkem měly téměř zcela skrýt a ve výsledku by měl být vidět víceméně normální trávník.
Obrázek najdete třeba tady: http://k-o-s.cz/prst_zatdlazb.htm
Tato "dlažba" však oproti betonové nevyniká nižší cenou - spíše naopak.
Proto bych se rád zeptal, zda s ní máte někdo už zkušenost a případně jakou?
Údajně není pro její pokládku nutné zpevněné podloží, nezajíždí se potom dlaždice do půdy?
Odolávají tyto plastové výrobky dobře mechanickému namáhání v kombinaci s nepříznivými povětrnostními vlivy?

Budu moc vděčný za jakoukoli radu.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 71.45 (?), 28.5.2006 7:54
A co třeba tato plastová dlažba:
www.recyklace.cz
Není levnější?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228), 4.8.2006 11:47
Velice Vám všem děkuji za rady a informace.
Nakonec jsem udělal takovou kombinaci, dlouhou a rovnou část příjezdovky jsem udělal z těch klasických dlaždic se čtvercovými otvory a na zakončení ke garáži, která je součástí domu jsem koupil ten rastrový systém, aby byl v trávníku co nejméně viditelný. Zatím jsem položil jen tu delší část, nepodařilo se mi srýpnout půdu zcela rovně, takže jsem dorovnával štěrkem frakce 4-8. Zatím jsem s nimi spokojený, ale ta pravá zátěžová zkouška samozřejmě teprve přijde. Rastr se teprve pokládat chystám, bude to asi trošku náročnější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.167 (?), 1.10.2007 12:45
Otázku cesty jsem vyřešil velice jednoduše... beton. Při správné technologii výroby a pokládky vydrží hodně, při troše šikovnosti vůbec nevypadá špatně a je to nejlevnější alternativa za všech.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.248 (?), 13.6.2006 10:31

betonova dlazba neni problem.zakladni chybou je,ze jednotlive mezery kazdy zasype hlinou az po okraj a vyseje travu a ta se pak snadno vyslape.

rada je

hlinu dat aspon tri cm pod okraj a vyset travu,az trava povyroste nad dlazdice  snadno ji posekate ale nikdy nevyslapete ci nevyjezdite  autem.plocha bude pusobit prijemne zelene.

michal.m

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.2 (?), 15.4.2007 21:15
zdravím. I když plastovou dlažbu zasypete hlínou 3 cm pod okraj,časem se zanese prachem,zbytky posečené trávy a jinými částmi.To je nevýhoda.Výhoda je, že tahle tenká dlažba splyne s travní plochou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 184.210 (?), 14.4.2010 18:26

To nemusí být pravda. Plastové zatravňovací tvárnice při kvalitní provedení splyne natolik s travnatým povrchem, že se vytváří takřka přírodní trávník, který se dá bezproblémově sekat bez jakéhokoliv poškození samotné zatravňovací dlažby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 242.140 (?), 27.7.2006 15:10

Ahoj, přihřeji si polívčičku, jelikož dlažbu EKORASTR znám. Jsem chemik, takže první výhody plastu: Je vyroben z recyklovaného PE, je tudíž houževnatý, pevný, pružný a odolný teplotám -30+70°C. Vypadá hezky, nenasakuje vodu, ale odpuzuje a trávník vypadá hodně přirozeně. Myslím, že investované peníze se vrátí v podobě kvalitního zpevněného povrchu a hezkou trávou. Alespoň u mě to tak je. Vyrábí se v Kostelanech a na servru www.purus-kostelany.cz jsou další informace, po telefonu jsou příjemní, já jsem spokojená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.32 (?), 4.8.2006 11:26
Plastovou zatravňovací dlažbu jsme používali na příjezdu do zahrady několik let, vydržela zimu i zátěž osobního auta, ale měla své ALE. Pokud je Vaše příjezdová cesta na rovině, mohu jen doporučit. Náš vjezd je ale mírně do kopce a pokud byla zem hodně promáčená, zejména na jaře po tání sněhu, už tato dlažba nevyhovovala, prokluzovala a ze zahrady se špatně vyjíždělo. Nezbylo tedy než plast nahradit betonem a od té doby nemáme nejmenší problém. Hanka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.138 (?), 23.3.2007 10:06
Moze niekto poradit, ako vplyva plastova zaravnovacia dlazba na labky domacich zvierat ? Nasi psi sa dost rychlo prehanaju po travniku, na konci "vyberaju" prudke zakruty. Nepotrhaju si vankusiky na labach alebo nezrania sa inak?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika