Ohraničení zeleninových záhonů



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 109.10 (?) 
29.3.2011 12:38, zobrazeno: 49416x

Dobrý den, zajímalo by mě, jak máte vyřešené obruby záhonů a chodníky mezi nimi. Budu mít k dispozici cihly z bouračky, daly by se na to použít? A jak dlouho asi vydrží taková cihla v hlíně? Díky všem za příspěvky.kotulek

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 135.2 (?), 30.3.2011 0:04

V zeleninové části pěšinky neřeším - jen uhrábnu plochu, rozměřím a pěšinky prošlápnu. Na podzim se to lépe ryje...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 109.10 (?), 30.3.2011 8:58

Tak to mám teď a zpevněné cestičky mi přijdou lepší. dostanu se pro zeleninu suchou botou a nebudu vytrhávat plevel i z pěšinek. Ale nevím, jak ta cihla dlouho vydrží. Jestli 10 let, tak bych šla do toho, ale kdyby se měla rozpadnout, za 2 roky, tak to by byla zbytečná práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 150.50 (?), 30.3.2011 9:07

Dobrý den,

taky jsem měla cihly z bouračky v zemi a teď po 2 letech jsem je vyndala a nahradila kamenem(nebylo to v záhonech se zeleninou) některé už byly rozsypané některé ještě držely, tak nevim, ale kolikrát už jsem vyděla v časopisu, že v zahradě měli něco ze starých cihel a nebo z cihel půdovek... mě prostě nevydržely...to je moje skušenost... Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 109.10 (?), 30.3.2011 9:23

2 roky je docela málo. A není možnost ty cihly něčím natřít, aby byly odolnější?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 135.2 (?), 30.3.2011 13:37

No, ono staré cihly byly dobře pálené, tak vydržely. Nové se za chvíli sypou. Jedině použít vápennopískové (bílé). Mezi záhony na pěšinky u nás také dávají pruhy starého PVC nebo koberců, ale to se mi moc nelíbí, i když plevel to neproroste.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.135 (?), 30.3.2011 14:18

Zdravím.

Momentálně mám lemování klasicky ze starých prken, chci to vyměnit za nízké betonové obrubníky. Na cestičky uvažuju o starém koberci jako základ proti prosrůstání a na to písek proti slimákům. Jestli to bude fungovat nevím, ale mám oboje v zásobě, tak to zkusím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 154.22 (?), 6.7.2013 11:35

Já každý rok pokládám čtverce z chodníků kam potřebuju. Vždy tak sbírám zeleninu suchou nohou. I pletí je snažší. Na podzim pozbírám a může se rejt.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.4 (?), 25.1.2017 10:35

Taky to tak máme na chalupě, po letech bez ničeho nebo s prkny. Ale máme jich víc, tak jsou položené jedna vedle druhé. Jdeme po cestičce, neskáčeme panáka. I s coby těsně docenti a přescenti se neproboříme nijak hluboko, na podzim se to jednoduše naskládá bokem a zryje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 225.138 (?), 25.1.2017 9:15

Cihly by musely být nějaké keramické, sám mám starých cihel hromady a jsou nepoužitelné.

Betonové lemy jsou fest, ale nelíbí se mi, hlavně jsou při manipulaci velmi nepraktické, u zeleninového záhonu se mi líbí délka tak 3,25m a šířka kolem 130cm, uvažoval jsem nad dřevoplastem, ale 2m prkno stojí skoro 200Kč, to je drahé, takže to vypadá na obyč.prkno z pily asi o výšce 15cm a tloušťce aspoň 24mm, problém bude trvanlivost, mám koupenou lněnou fermež(dřevo bude dýchat),ale rád si nechám poradit jestli to zevnitř vylepšit nopovkou nebo jak ještě zvýšit trvanlivost. Líbí se mi ta možnost celý lem ve 2 zvednout očistit a třeba znovu natřít, či úplně přemístit, pole pak můžu celé zorat.

Ty chodníčky taky nevím, capání v hlíně mezi záhony je hrozné, skákání z dlaždici na dlaždici se mi fakt nelíbí, zabořily by se 10cm (mám přes 100kg),chci aby se voda vsakovala a nebyl tam prostor pro slimáky, řeším to provizorně delším prknem, které rozloží váhu, ale musím ho pak odstranit(nepraktické)

Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika