Zkalená voda v bazénu



mikrob - (2) - 120.149 (?) 
15.8.2017 17:37, zobrazeno: 4582x

Na dně bazénu se usadilo něco velmi jemného, když to chci vysát hned se to rozvíří a zkalí vodu v celém bazénu do běla. Použil jsem Flokul, no něco na sebe nabalil, ale to jemné co kalí vodu tam pořád zůstává. PH mám kolem 7, voda byla loni napuštěná z vodovodní řadu, přečkala zimu v pohodě. Po odzimování jsem dopustil cca 5 m3, ale bylo vše vpořádku. Objem bazénu je 18 m3, doufám že řešením nebude výměna vody, 1400 Kč za vodu je dost peněz.

Ví někdo jak tohle vyřešit?
děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 68.213 (?), 15.8.2017 19:44

Bylo by dobre vedet co tomu zakalu predchazelo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mikrob - (2) - 93.158 (?), 16.8.2017 8:27

Bazén byl v normálním provozu, řekl bych, že spíš menším. Ještě mě tak napadlo, vedle bazénu je zeď, jestli se z ní sprašuje? Bazén není zakrytý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 37.207 (?), 17.8.2017 20:06

Bílá "vata" můžou být chuchvalce z vločkovače co filtrace opravdu nezvládne. Odsáváte hadicí nebo vysávací hlavicí?  Ta to rozežene dřív než se k tomu dojede, lepší je přilepit jen hadici k tyči. Odpadlá zeď to nebude, to by šlo vysát normálně a nevířilo se to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 41.71 (?), 17.8.2017 22:37
Předpokládám, že po několikahodinovèm filtrování to je ve středu bazénu.Dělkám to tak, že odsávací kartáč dám nad to a pomalu pokládám při zapnuté filtraci, tím to odsaju do filtrace.Kdyby to bylo cokoliv pevného (omítka apod),tak se to odsaje běžným způsobem.Tuším, že tohle se může stát, když se naleje flokul přímo do bazénu aniž by se naředil vodou nebo současně s chlorem?Nějak se mi to taky povedlo, pomůže potom i nonstop filtrace.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.122 (?), 18.8.2017 6:49

Me se na dne usazuje vydreny jemny pisek z filtrace. Vyluxuji, proplachnu filtr a za par dni je to tam zas. Ale neviri se jde to dobre.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 59.223 (?), 19.8.2017 22:11

Po pár dnech nepoužívání bazénu, se nám voda také zakalila. Nebylo vidět na dno. Nejprve jsem aplikovala startovací dávku Chlor Šok G, nechala celý den zapnutou filtraci. Druhý den jsem přímo do bazénu nalila Flokul a opět jela filtrace celý den. Třetí den byla voda průzračná, jen na dně byl bílošedý kal. Ten jsem velice opatrně a pomalu odsála kartáčem připojeným na hadici. Voda je krásně křišťálová. 

Alena 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 22.8.2017 16:12

A filtrovali jste pořád?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika