Zeolit / Zelbride - jaký rozdíl



radek.liberec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 23.20 (?)
6.9.2016 22:05

Zeolit se těží u nás

Zelbride se těží v austrálii

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
radek.liberec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 23.20 (?), 6.9.2016 22:05

Zeolit se těží u nás

Zelbride se těží v austrálii

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.123 (?), 7.9.2016 7:02

Zelbride neznám, ale Zelbrite je obchodní název pro zeolit, který se těží v Austrálii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.10 (?), 24.7.2016 9:59

Při použití zeolitu k filtraci vody v bazénu vzhledem k jeho adsorpčním schopnostem je vhodné filtrační náplň vyměňovat každý rok.Starý použijete k úpravě zeminy na zahrádce.U nás těží zeolit společnost ROSA v kamenolomu u Tišnova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 24.247 (?), 24.7.2016 11:40

Vite křemičitý písek bude také vhodné vyměňovat častěji. Zeolit jsem zkusil, jako cenově stejnou náhradu křemičitého písku. Nechám Zeolit, dokud se nezhorší filtrační účinky, přeci jen u nás se Zeolit netěží a časté výměny půjdou do peněz a taky výměna písku je u velké filtrace náročnější. Pro pana Beny já se také stále učím, nedávno jsem nevěděl, co je Zeolit, tak se nebudeme chytat za slovíčko. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 223.10 (?), 26.7.2016 8:58

Zatím co mezi Zeolitem a Zelbrite nebude velký rozdíl, mezi křemičitým pískem a zeolitem je výrazný.Hlavní rozdíl spočívá ve schopnosti zeolitu absorbovat zejména organické nečistoty z vody. Zeolity mají i vlastnosti měničů iontů.Jejich nevýhodou je jejich kapacita.Když ji využijete, tak ji nemáte možnost při filtraci bazénové vody obnovit regenerací.Zeolit pak fuguje jako křemičitý písek.Organické látky zachycené v zeolitu mohou podléhat rozkladu.Proto bude nutné zeolit častěji měnit.Zeolit se těží nejen u nás, ale i na Slovensku (firma ZEOCEM), v Maďarsku atd.Zeolit Zelbrite je z Austrálie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 106.12 (?), 26.7.2016 10:19

Zeolit, ako kationomenic zachytava najma amonne kationy. Kapacita zeolitu moze byt prirovnana objemu priehrady pri zachytavani velkej vody. Ta zachyti cast vody pri privalovych dazdoch, Ked je ich vsak prilis, uz nepomoze. Tak je to aj so zeolitom. Ked sa uvolni rozkladom organickych latok do vody vela amoniaku, zeolit nieco zachyti a pomoze tym udrzat aku taku cistotu vody. Ak je to nad kapacitu, zachyti len cast a cast zostane vo vode a moze znehodnotit vodu. 

Zeolit by sa mal dat obnovit premytim roztokom kuchynskej soli a potom vymytim zvysku roztoku cistou pitnou vodou. Tak sa vyplavia amonne iony a nahradia sodnymi, pripadne z vody aj vapenatymi. Niekde som cital o regeneracii zeolitu zriedenou kyselinou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 25.200 (?), 29.7.2016 17:48

Tak mohu začít hodnotit Zeolit ve filtraci. Absolutní bomba, voda voní lehce po krasové vodě, ani náznak nějakých nepříjemných zápachů. Zpočátku nebyla křišťálová, asi se mohl ještě vyplachovat Zeolit. Oči neštípou, nemají vlastně z čeho štípat. Uvažuji, že budu měnit Zeolit po roce, stojí za to mít takovou lagunu doma. Domluví se nás víc a dovezeme Zeolitu na víc výměn. Pokožka voní, jako z moře, já jsem nadšený. K tomu spotřeba 400 ml Guanicidu. Ten jsem dal na zkoušku 2x200 ml, protože byla velká výměna vody přívalovými lijáky a 4x jsem proplachoval filtraci. Zkuste Zeolit, já si myslel, že je to reklamní trik, zase něco extra a potom nic moc. Ale písek jsem musel měnit, tak jsem to bral, jako povinnost a na zkoušku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
radek.liberec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 23.20 (?), 4.9.2016 23:30

Čištění zeolitových filtračních náplní se provádí, stejně jako u klasického filtračního křemenného písku, proplachem čistou vodou, kdy se odstraňují zachycené suspenzní nečistoty. Propláchnutí zeolitu je nutné provést i po nasypání nové zeolitové náplně do bazénové filtrace z důvodu odstranění jemného prachu mezi jednotlivými zrny (zeolit samotný je při výrobě 3krát odprášen). Regenerace zeolitu jako ionexu se provede pomocí 10 % roztoku chloridu sodného – propláchnutá zeolitová filtrační náplň se ponechá zhruba 6 až 10 hodin (nejlépe přes noc) ponořená ve zmíněném roztoku a následně se promyje čistou vodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.125 (?), 6.3.2017 18:25
Ahoj :) možno divná otázka ale nie som si istý. 10% roztok soli pripravim ako? Povedzme na 10l vody pridám 1kg soli? Ďakujem :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.21 (?), 7.3.2017 17:13


Úplně přesně by to bylo 1 kg soli + 9l vody, ale to je v tomto případě celkem jedno...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika