Železitá voda ze studny



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 40.193 (?) 
13.4.2009 12:20, zobrazeno: 74260x

Dobrý den, mám velikánskou prosbu o radu. Do bazénu napouštíme vodu ze studny, která má vysoký obsah železa. Po dodání chlóru v jakékoliv podobě, udělá chemickou reakci a zčerná. Tuto barvu už nezlikviduje ani následná filtrace. Poradí mi někdo, jaký přípravek použít, aby byla voda čirá. Děkuji Míša

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
PetrT30 - (11) - 79.90 (?), 15.4.2009 20:32
Zkoušel jsi ty papírové proužky (testery)? Ten by ti měl říct čeho je málo nebo hodně. Mám taky studnu a mám jen vysoké PH, které stáhnu přípravkem PH-, pak jen tablety 7days.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.2 (?), 20.4.2009 13:16

Chtěla bych reagovat spíše na to Ph. My jsme napustili bazén z vodovodního řádu a Ph máme také stále vysoké, jsem z toho nešťastná, před 10 dny jsme odzimovali a za těch pár dnů už padlo 1,5kg Ph-minusu. Zdá se mi to šílené, kolik toho budu potřebovat za celou sezonu a v čem se pak vlastně budeme koupat? V samé chemii! To už jsem i zvažovala, že bychom dopouštěli ztráty z naší studny, kde je ovšem voda železitá, ale to by asi bylo z bláta do louže. Je opravdu to Ph tak těžké udržet, budeme mít letos s bazénem premiéru (dokončili jsme ho loni v září) a jsem z toho tedy na začátku zklamaná. Proč vůbec to Ph pořád tak vyskakuje? A to jsem ještě neřekla, že máme zastřešení. Děkuji za případné rady.

Jitka Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 20.4.2009 14:10

Jaký je důvod k takovému sledování Ph??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 41.2 (?), 21.4.2009 8:32

No, snažím se vykouzlit krásnou vodu, je pořád taková "mléčná", tak jsem vyčetla, že to způsobuje vysoké Ph.  Po změření bylo Ph přes 8, což už je dost mimo doporučenou hodnotu, taky už to asi není ani vhodné na koupání. Možná to všechno ze začátku přeháním a časem přijdu na to, že to není jen o stálém měření, jak jsem psala, jsem začátečník.

Jitka Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 21.4.2009 11:44

No Ph samo o sobě určitě pro koupání nevadí, moře má taky přes 8.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 35.71 (?), 21.4.2009 12:25

To pH je potřeba udržet opravdu v rozmezí 7,1-7,4, je to dost přesné, ono totiž při tomto pH má veškerá další případná chemie nejvyšší účinnost, dále je potřeba sledovat přítomnost chloru ve vodě v rozmezí 0,3 mg, je potřeba mít tester na tyto hodnoty, opravdu se vyplatí je kontrolovat, já je kontroluji v letních horkých dnech prakticky každý den, někdy i dvakrát, především ten chlor.Já přidávám do vody kromě tablety, která je v plováku, každý den trochu SAVA  (on je to prakticky chlornan), je to asi 1 litr na týden pro cca 25 m3 vody a po celou sezonu neznám jinou vodu, než krásně čistou. Jinak nevím proč se Vám nedaří srovnat pH přípravkem pH-, dáte správné množství dle návodu, mně se prakticky pH za sezonu nijak výrazně nemění. Ta bílá vod je samozřejmě důsledek vysokého pH, když píšete přes 8, to je strašně moc, to rozmezí je jak jsem psal v desetinách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 21.4.2009 13:50

si děláte kozy s tím kontrolováním pH-7,1-7,4,to vám doporučil prodejce přípravku na bazény nebo akvárka???...pH od 5 do 11je pro akvarijní rybkynejčastěji 6-7 a vy tu řešíte desetiny a mléčnou vodu, to jste asi akvaristi....nic ve zlém... Do bazénu můžete dát vodu jakoukoliv, já mám ve studni železitou a vápenatou zároveň a ani ve snu mě nenapadlo měřit pH, mám filtr vlastní výroby, několik molitanových kroužků ve filtru a rez mi to odfiltruje... když se začnou množit řesy, tak sa dává savo dle návodu... v bazénu budete mít vždy... hlavně po zimě mrtvou vodu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.71 (?), 21.4.2009 14:15

To rozmezí pH Vám řekne každý odborník na bazény a je to i moje zkušenost, jestli máte jinou, nechť Vám slouží ku prospěchu, ale jak jsem již psal, pro dobrou funkci např. i toho SAVA je to pH důležité, ono když už se začnou dělat ve vodě řasy, je už dost pozdě a vyžaduje to dost práce s odstraněním, stačí si přečíst jinou diskuzi natěchto stránkách.Lepší je vždy všemu předejít a správné pH je vždy základ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 102.218 (?), 1.5.2009 21:43

U problemovych bazenu pomuze jedine klasicka kyselina sirova. Ta se totiz pouziva ve vsech velkych bazenech(lazne, virivky apd.). Zkuste si spocitat co by stala tato "zarucena" pH+- chemie treba u bazenu s objemem 2000 m3? jedna aplikace by prisla na desitky tisic korun. To by potom vtupenka do takoveho bazenu stala i nekolik stovek. Ja pouzivam doporucenou davku cca 1.5 l 96% kyseliny na 56m3 zhruba 1x za 10 dnu. pH udrzim spolehlive mezi 7,0-7,2. A kyseliny se nebojte, protoze ze skoly vite ze louh se neutralizuje prave kyselinou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika