Zelená voda v bazénu



Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?)
1.8.2016 13:44

Dobrý den, nepíšete jak dlouho, a zda vůbec vodu čistíte přes filtr. Máme bazén desítky let, čistíme pískovým filtrem a používáme pouze chlorové tablety(v plováku) do bazénu a na Ph rozvařím krystalovou sodu (prodává se v drogerii) a naliji ji do vody. Vodu máme křišťálovou celou sezonu, tj. od května až do konce září. Zeptejte se sousedů, někde prostě něco děláte špatně. Marcela P.S. voda ze studně se opravdu použít do bazénu nedá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4   
LG - (1) - 153.0 (?), 30.7.2016 18:24, zobrazeno: 28397x

Dobrý den,

jak jsem si všiml, tak spoustu lidí řeší také tento problém a já už si s tím nevím rady. Mám pocit, že víc času trávím s úpravou vody, než se samotným koupáním.

Asi 3 roky jsme napouštěli do našeho nadzemního bazénu vodu ze studny a nikdy nám nevydržela, protože vždy po pár dnech zezelenala. Rozhodli jsme se teda letos, že napustíme vodu z vodovodu a mysleli jsme si, že už nebudeme řešit problém se zelenou vodou - OMYL.

Ph v bazénu máme 6,2 a zvýšit jde velmi těžko. Zdá se mi, že přípravky Ph+ snad vůbec nefungují. Když už tedy zaberou, tak přidáváme chlor šok a filtrujeme. Po 24h přidáme flokul a opět filtrujeem. Další den je voda krásná a průzračná. To ovšem vydrží jen týden a voda v bazénu opět zezelená. Ph pozoruji denně a každým dnem klesá až dojde opět na 6,2. Nemohu ale přece vrážet šílené peněz na přípravky PH+ a každý den ho zvyšovat na 7,2-7,4

Už si nevím rady, jak vodu upravit, aby vydržela aspoň měsíc křišťálová. Sousedé mají zapuštěný bazén a celou sezonu mají křišťálovou vodu a dávají jen tablety do plováku. My se trápíme každý víkend a stále sypeme a sypeme chemie.

Uvažoval jsem ještě použít chlornan sodný - má s tím někdo zkušenosti? Popř. jak dávkujete, a dáváte přímo chlornan sodný nebo ve formě sava?

Uvažoval jsem také, že vodu vypustím a napustím znovu, ale už teď je mi jasné, že platba vody bude hodně vysoká, takže to jsem si hned rozmyslel.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 68.192 (?), 30.7.2016 22:48

Nepíšete ovšem, jak jste na tom s obsahen chloru ve vodě, měříte ho vůbec a jak často - ten chlornan je potřeba dávat pravidelně, nebo alespoň tablety - preventivně a tím zaručit obsah chloru ve vodě min.0,3 mg/m3,jestli to nedodržujete, nemůžete čekat nic jinýho, než zelenou vodu.

Klidně se zeptejte u sousedů, jak oni to dělají??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.135 (?), 31.7.2016 14:57

Voda zelená zřejmě proto, že nepoužíváte přípravky proti řasám. Ph upravíte levně přídavkem krystalové sody na praní. Prodává se v dobrých klasických drogeriích, když se zadaří, bývá i v hypermarketu. Ph udržujte tak do 6,8, to stačí. A opět, jestli s tím nemáte problém, zkuste modrou skalici. Voda běžně v druhé polovině léta "kysne".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.10 (?), 31.7.2016 16:26

Zelená voda v bazénech při dnešní pestré nabídce přípravků pro úpravu vody by měla být již minulostí.Že tomu tak není svědčí o tom, že je nepoužíváme tak, jak je  používat máme. Naše rozhodnutí, jak vodu budeme upravovat musí vycházet především ze složení vody. Hodnota pH, alkality,tvrdosti, obsahu železa a manganu patří mezi nejdůležitější ukazatele jakosti vody, které k tomu potřebujeme.Zda použijeme chlorovou nebo jinou chemii bude záležet jen na nás.

K vašemu případu. Jednou z možností jak zlikvidovat zelené řasy je použití vyšší dávky chloru v kombinaci s modrou skalicí.To vám na nějaký čas v důsledku vyšší koncentrace chloru znemožní používat bazén.Litr přípravku SAVO  a 50 g modré skalice  (před použitím rozpustíme ve vodě) na 10 m3 vody by mělo stačit.Koncentrace chloru bude  4,5 mg/l, mědi  1,3 mg/l.Že řasy nezmizí hned, je snad samozřejmé.Nejlépe je nadávkovat chemikálie večer.Po dobrém promíchání při zapnuté filtraci  můžete filtraci na noc vypnout.Zapnout  ji můžete na druhý den.Měřit koncentraci chloru musíte častěji, koncentraci mědi občas.Používat bazén bude možné až koncentrace chloru klesne na 0,6 mg/l, nebo 0,3 mg/l pokud bazén používají děti.I koncentrace mědi se bude snižovat. Bez příslušných testů k zjišťování koncentrace jednotlivých látek se při chemické úpravě neobejdete. Z měření vyplyne, zda je nutné provést  nějakou úpravu.Kombinace chlor + skalice je z ekonomického hlediska nejvýhodnější.Existují i jiné přípravky, kterými by bylo možné řasy zlikvidovat.Chlor, případně i jiný algicidní  přípravek je vhodné kombinovat s modrou skalicí.

U testu na měření pH se podívejte na  přesnost měření.Porovnávání barevného zabarvení je velmi subjektivní.Jedinou nepříjemností při nižší hodnotě pH bude výraznější zápach chloru, hodnotu pH si nadále sledujte. Na otázku co bylo příčinou zazelenání vody si odpovíte sám.Při používání chloru  je nutné zajistit jeho stálou přítomnost ve vodě.Při přerušení dávkování chloru (např. při špatném počasí) se bazén může opět zazelenat za pár dní.Při použití chloru je ještě jedna možnost dávkování.Většinou stačí použít vyšší dávku na noc. A následující den používat bazén až po snížení koncentrace chloru.Přes den již dávkovat nemusíte.A když si bude kontrolovat i koncentraci mědi, tak zelená voda bude minulostí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 31.7.2016 18:27

Zeptejte se sousedů jak to dělaji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?), 1.8.2016 13:44

Dobrý den, nepíšete jak dlouho, a zda vůbec vodu čistíte přes filtr. Máme bazén desítky let, čistíme pískovým filtrem a používáme pouze chlorové tablety(v plováku) do bazénu a na Ph rozvařím krystalovou sodu (prodává se v drogerii) a naliji ji do vody. Vodu máme křišťálovou celou sezonu, tj. od května až do konce září. Zeptejte se sousedů, někde prostě něco děláte špatně. Marcela P.S. voda ze studně se opravdu použít do bazénu nedá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 62.133 (?), 30.9.2016 8:55

Nepíšete prosím ako často nalievate krystalicku sodu a v akom pomere. Presne tak sa starám aj ja o bazén ako Vy,..pieskový filte, Triplex v plaváku.., no tento rok sme dostali šok ked sa nám voda zazelenala. Tak som tam nalieala strafšne vela skalice modrej, foltrovali sme 2 dni a 2 noci a voda bola krystálová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
nonik - (2) - 215.21 (?), 2.8.2016 8:11

Prosím o radu, měly jsme zelenou vodu v bazénu 6 m3 s pískovou filtrací. Dali jsme chlor, vyrovnali Ph, pak jetě savo, pak zase vyrovnali Ph, včera jsem nalila flokulant, řasa se vysrážela u dna a vysáli jsme, voda je již skoro čistá, ale má dost chemický zápach a když si namočím ruku, tak mám suchý pocit na prstech, něco jako po sáhnutí do vody se savem. Bojím se nyní pustit děti koupat. Je možné, že je moc předávkovaný flokulantem? Ale mléčná voda není. Vyprchá to? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 2.8.2016 8:53

Nejrychlejší a nejlepší je vodu vypustit, písek vyměnit a bazén vyčistit.Znovu napustit, použít nějaký dávkovač na tablety chloru, filtrovat a hlídat Ph.Potom by problém bejt neměl.Léto se kvapem blíží ke konci a toto je vzhledem ke všem okolnostem nejrychlejší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 223.10 (?), 2.8.2016 10:01

Tak si ještě kupte test na chlor.Je to jediná možnost, jak zjistit skutečnou koncentraci.Jestli jste předávkovali flokulant poznáte na vlasech.Ty budou mít po uschnutí hydrofobní úpravu. Já bych děti pustil do bazénu až mi ruka po namočení nebude zapáchat po chloru.Když bude svítit sluníčko, tak úbytek chloru bude rychlejší.Jak dlouho to bude trvat záleží jen na množství který jste do bazénu dala.A savo je taky chlor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika