Zakalena (mlecna) voda v bazenu po osetreni



host - 44.62 (?) 
7.4.2017 7:20, zobrazeno: 10779x
Dobry den, prosim o radu co delat po zpackanem osetreni vody v bazenu. Pred tydnem jsem nejprve vyluxoval velke necistoty na dne bazenu a pak zaval upravovat vodu. Nejprve jsem dopustil ctvrt bazenu vodou z radu a pak zvysoval PH aby mohl ucinkovat vlockovac, ktery jsem pak aplikoval. Lehce nazelenala voda udelala par velkych vlocek, ktere jsem vyluxoval do odpadu, ale nejspise vetsi aplikaci vlockovace jsem vodu zakalil a je mlecne bila. Bohuzel jsem pak aplikoval jeste jednou vlockovac v domeni, ze se zakalena voda vyvlockuje. No uz se stalo, jsem poucen do budoucna. Jaky ted prosim doporucujete postup? Filtrovat a filtrovat porad dokola a dopoustet novou vodu? Mam nyni snizit PH na mensi hodnotu? Dekuji predem za rady.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 44.62 (?), 7.4.2017 7:25
Ještě jsem zapomněl, že jsem mezitim zkousel vodu prechlorovat chlor šokem a filtruju s tablety trio ve skimeru...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 7.4.2017 8:18

No nic, musíte počkat až se bazén zasviní a vločkovač to vysráží a spotřebuje se. Vyndat z vody nejde. Desetinka Ph na to vliv nemá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.53 (?), 7.4.2017 15:42

Tak mám ještě dva zajímavé nové poznatky.  Nechal jsem filtraci na cca 10 hodin vypnutou a kal se mi zdá, že začíná mizet, nebo se začíná uzazovat (není přesně zatám vidět)

Včera jsem čistil pískovou filtraci a cca 30l jsem nechal napuštěnou v nádobě a tam jsem dnes našel vodu uplně čistou a na dně usazený povlak bílého slizu..

Ještě musím zmínit, že tady od rána prší jak do bazénu, tak do zminované nádoby...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 68.192 (?), 8.4.2017 21:44

U8rčitě je špatně, když se tam napere tolik chemie najednou, kyselej déšť to trochu spraví, nech to vyprchat a začni postupně znovu a pak si kup AZURO - MODRÝ BLESK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.53 (?), 9.4.2017 16:08

Už je to vyřešené.  Stačilo nechat vodu 24 hodin v klidu a kal si ulehnul na dno. Připadá mi to jako rozmočený popel, každopádně nová zkušenost.

Díky za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika