Zahradní vířivka svépomocí



Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?)
14.9.2017 13:15

Ja vířivku užívala jen u známých na chalupě, takže co s týká provozu byla jsem jen uživatelsmiley. My si vířivku nakonec nepořídili z důvodu, že technicky nebylo možné vanu umístit tam, kam jsme chtěli. Máme jen bazén a v tom používáme odjakživa jen chlorové tablety, občas rozvařím krystalovou sodu kvůli tvrdosti a voda je stále nádherně čistá. Nám to nikomu nevadí, takže jsme to nikdy nebyli nuceni řešit.  O salinátoru jsme uvažovali, ale nakonec jsme si řekli, že když nám to funguje, je to léty osvědčené a nikomu to nevadí, tak nebudeme nic měnit. Nejvíc to samozřejmě užívají děti.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 14.9.2017 13:15

Ja vířivku užívala jen u známých na chalupě, takže co s týká provozu byla jsem jen uživatelsmiley. My si vířivku nakonec nepořídili z důvodu, že technicky nebylo možné vanu umístit tam, kam jsme chtěli. Máme jen bazén a v tom používáme odjakživa jen chlorové tablety, občas rozvařím krystalovou sodu kvůli tvrdosti a voda je stále nádherně čistá. Nám to nikomu nevadí, takže jsme to nikdy nebyli nuceni řešit.  O salinátoru jsme uvažovali, ale nakonec jsme si řekli, že když nám to funguje, je to léty osvědčené a nikomu to nevadí, tak nebudeme nic měnit. Nejvíc to samozřejmě užívají děti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 253.76 (?), 14.9.2017 18:53

Čištění bude přes pískový bazénový filtr a následně přes UV lampu. S UV lampou mám už rok super zkušenost.  Bazén rok bez chemie a voda jako ze studánky. Jo určitě máte pravdu v tom, že na některé věci přijde člověk až časem. A věřím, že váš čas taky přijde. :-) 

Ps.Vy se doopravdy tolik let koupete v chlóru?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 204.242 (?), 26.10.2017 15:08

Já můžu nějaké zkušenosti připojit, není to snad že bych něčemu věřil, nebo nevěřil,  ale prošel jsem si tím a mám osobní zkušenost ta platí nejvíc, takže co fungovalo mě: Vířivku jsem začal stavět místo zahradního rybníčku, právě proto, že jsem měl neustále zelenou vodu. Nejprve jsem naddimenzoval čističku s připojenou VU lampou a bohužel bez efektu Zrušil jsem tedy jezírko a začal s vířivkou. Betonovou vířivku jsem postavil do země v úrovni terénu. Z mého pohledu je to výhodnější jejen kvůli výstavbě, ale i kvůli izolaci v zimě. Takže polystyrenové ztracené bednění a beton. Vzduchování do dna, hydromazážní trysly do stěn. Pak izolovat hydroizolací, pak bílé lepidlo, skleněná mozaika a epoxidová spárovačka. Co se týče filtrace, ta je písková, jedno čerpadlo oběhové, jedno hydromasážní. Mě funguje chlor a hodně kyslíku, okysličovat vodu pouštět trysky s přisáváním vzduchu atd. Co se týče škodlivosti chloru, je nutné brát vše s rezervou. V poslední době hodně používaná slaná voda není v konečném důsledku nic jiného než uvolňování chloru z NaCl. Dobré je důsledné pravidelné přidávání menšího množství chloru. To jsou mé zkušenosti, snad pomůžou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 32.226 (?), 31.5.2020 17:39
Zdravím. Mohu se zeptat jak to dopadlo se stavbou zděné vířivky? Je možné zaslat nějaké fotky. Info o stavbě a použitém materiálu. Mám stejný plán a myslím že rospocet my pro rozměr cca 2x2m vyjde na 1/3 kupovaneho. Diky siticka@seznam.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika