voda v bazénu



tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 228.179 (?)
4.7.2008 12:31

ad host xxx.xxx.99.106:

Modrá skalice je fungicid, brání rozvoji řas (=bazén nekvete). Dávkuje se jenorázově na počátku sezony.  Rozumně chlorovat je nutné i tak. Pokud používáte chlor ve formě tablet, je potřeba hlídat pH (rozklad tablet je při nižším pH moc rychlý a rostou tudíž provozní náklady).  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 107.197 (?), 3.7.2008 10:49

Mě se osvědčilo nalít tekutý vločkovač a nechat filtraci běžet 24 hodin a pak vyluxovat dno. PM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.106 (?), 3.7.2008 12:02

jak je to prosím s tou modrou skalicí - pokud ji použiju - je nutné potom stále hlídat pH, používají se stále chlorové tablety, chloršok či flokulant?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.197 (?), 3.7.2008 12:09

U mě byla skalice jen jednorázovka. Potom už jen kontroluji Ph (mění dle toho, kolik vody naprší a jestli tam případně dopouštím vodu ze studny) a chlor. Asi jednou týdně si udělám rozbor a dle výsledků upravím. Když je bazen přikrytý, tak chlor drží dlouho, při koupání vcelku rychle vyprchává. PM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.168 (?), 3.7.2008 21:22

Také máme v bazénu vodu do bíla, ať děláme co děláme, moc se to nelepší, asi tedy vyzkoušíme modrou skalici. Snad nás nesežere

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 4.7.2008 0:19

Bílá voda = přechlorováno.  Pokud nedodržíte dávkování, tak vás to sice nesežere, ale vaše oči ano.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 228.179 (?), 4.7.2008 12:31

ad host xxx.xxx.99.106:

Modrá skalice je fungicid, brání rozvoji řas (=bazén nekvete). Dávkuje se jenorázově na počátku sezony.  Rozumně chlorovat je nutné i tak. Pokud používáte chlor ve formě tablet, je potřeba hlídat pH (rozklad tablet je při nižším pH moc rychlý a rostou tudíž provozní náklady).  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.83 (?), 6.7.2008 9:51

Ahojky, máme bazén Tampa 3,05 a teď nám dělá problém bílé zakalení vody a nevíme co s tím :-(Je to takový mléčný zákal, voda prostě nemá jiskru. Koupili jsme testy - PH - 7,2 ale obsah volného chlóru jsme nenaměřili, ukazovalo to nulu. Ale voda po chlóru smrdí :-(, použíme jen pomalu rozpustné tablety do plováku, je opravdu možné, aby tam toho chlóru bylo málo? Nebo je ho tam naopak moc? Žádný chloršok jsme zatím nepoužívali. Zkusili jsme teď použít vločkovač, tak uvidíme co to s tím provede ale ten výsledek měření chlóru nám vrtá hlavou. Moc děkuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 6.7.2008 10:16

Mě se osvědčil tento postup - voda dešťovka ze střechy s filtrem hrubých nečistot (levné vody je průběžně pořád dost), po zimě je 1/3 objemu vody sice čistá, ale po doplnění má sklon okamžitě zelenat = použít chlor šok, písková filtrace je základ, její nevýhodou je při proplachování filtru velká spotřeba vody, celou sezónu tablety Milit, nebo Laguna, při velkých deštích trochu chlór šoku. Jiné chemie používám minimum(např. vločkovač, pH), není ani třeba, déšť vyrovnává pH. Pro zvýšení účinků filtrace lze do skimeru vložit vícekrát přeložený vatelín, který ale musí mít pod sebou podložku - šroubovací víčko z krabičky od tablet bez pojistky proti dětem a toto provrtat asi 20 otvory 12 mm. Tím je zabráněno ucpání sacího otvoru a voda se filtruje přes celou plochu. Bere to zelené i bílé zbarvení vody, které je ale důsledkem špatného - pro čistotu - stavu vody. Nevýhodou je v tomto případě, že je třeba se občas podívat na stav zanesení vatelínu - filtru a vyprat jej samozřejmě ne v bazénu :)). Výhoda je vyšší účinnost filtrace při minimální spotřebě vody. Dříve jsem neustále měřil obsah jednotlivých parametrů a nyní je pokoj, ale chce to vyzkoušet, složení dopouštěné vody dělá svoje, teplota vody, intenzita využití bazénu. Vyfotím pro zajímavost vodu v bazénu - od konce května spotřeba 3 tablet Militu(4 jsem dal včera) a 1/2 krabičky chlór šoku. Teplota vody je díky kolektorům někdy i přes 34°C. Po bouřce je to ale super, jak se ochladí vzduch. Ale u nadzemních bazénů více kolísá teplota, tak je ráno teplota např. 28°C.  Ještě poznámka - nesrovnávám to s velkými, ovšem také cenově někde jinde bazény. V době, kdy jsme tento bazén pořizovali jsem si chtěl vyzkoušet, co to obnáší a získat zkušenosti, navíc velikost dětem vyhovovala. 

podložka proti nasátí filtrační vložky - já jsem použil vatelín
podložka proti nasátí filtrační vložky - já jsem použil vatelín
od května viditelné stopy na vatelínu, jaká byla po napuštění po krátké době voda - nyní nepoužíváme, toto se vyhodí
od května viditelné stopy na vatelínu, jaká byla po napuštění po krátké době voda - nyní nepoužíváme, toto se vyhodí
Jednoduchý výměník solární panely/kotel na dřevo a stav vody od začátku června
Jednoduchý výměník solární panely/kotel na dřevo a stav vody od začátku června
podložka na dně skimeru
podložka na dně skimeru
podložka pod sítkem - vejde tam i vatelín
podložka pod sítkem - vejde tam i vatelín
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Curo78 - (5) - 208.220 (?), 6.7.2008 19:46

Zdravím všechny na úvod říkám jsem laik mám takový dotaz včera jsem napustil dětem kruhový bazén 366x91cm do něj jsem dal chlor-šok hned na to odstraňovač řas a do toho vločkovač na radu prodavačky voda super pustil jsem filtraci pak jsem si přečetl, že mám zkontrolovat Ph dal jsem proužek do vody a proužek se pořádně nijak nezměnil tak jsem do toho všeho nalil Ph+ a jejda voda jak mlíko tak jsem pustil filtraci asi 3hod.na noc ráno hurá do vody a žádná změna tak jsem 1/3 vypustil dopustil čistou dal vločkovač a filtroval a pořád nic ani znovu Ph neznám a proto prosím jestli někdo neví co s tím ve vodě se dá koupat, ale vypadá to hrozně předem díky za odpovědi díky a nashle Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 6.7.2008 20:21

Podle mého názoru jsou 2 zásadní chyby - použití různé chemie rychle po sobě bez ponechání působení jednotlivých přípravků, v podstatě stačilo po napuštění vody použír chlór šok, potom na udržení stavu použít do plováku vícesložkovou tabletu. Dělal jsem stejnou chybu, pořád jsem měřil pH, obsah Chlóru, jak volného, tak vázaného, přípravky na vločkování, proti řasám, přesto voda nebyla hlavně dlouhodobě čirá. Jak začnete dávat lid. páté přes deváté, tak se účinek mine, navíc se koupete ve vodě s větším obsahem chemie. Další chybou je koupání rychle po aplikaci chemie. Probíhá neutralizace, případně vločkování, vyrovnání pH, nasycení promísení vody Chlórem, tím je nevhodné být ve vodě. Já to to řeším tak, že pokud musím použít chlór šok, tak navečer, aby tam byla časová prodleva, jinak plovák s tabletou při koupání uzavřu, ale tam je pomalé rozpouštění, a to i tak nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika