voda v bazénu



host - 35.205 (?)
27.7.2009 13:03

Dobrý den, prosím o radu...

mame nový bazén, rozhodli jsme se pro upravu vody pomoci soli, bohužel nam sachtu vytopila bourka a solnizator putoval k vyrobci na kontrolu, chtela sem se zeptat, zda lze nejak vyuzit soli v bazenu, premenit ji na chlor nejak jinak...? Voda nam ted zacla zelenat, tak jsme snizili PH a dali tabletu, muzete poradit jak postupovat dal?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
               
host - 72.247 (?), 2.7.2009 12:57

Dejte tomu šok a to savem do bazénů.3.rokem máme BAZÉN AZURO 400 DL a zelenou vodu máme taky.Jako šok nalijeme savo dle návodu na obalu.Jelikoš má objem 13m3 tak já dávám jednorázově 2 ty sava a nechám běžet fitraci.Ty přípravky co jsou na zelenou a kalnou vodu nezabraly.Nejdřív jsme použili jeden a pak teprv druhý.Po návratu znemocnice byla voda zelenná a já nevěděla co stím.Savo semi mlátilo s tabletou( Chemie Azuro Chlor Trio) tak jsem tabletu vyndala a nechala působt savo a častěji jsem to luksovala.Nyní mám krásně čirou vodu a to pomocí sody, která snižuje hodnotu chlóru a PH.Dávám jí tam podle potřeby zkraje málo a když zjistím, žejeto málo tak přidávám.Sodu sypu při dopuštění vody a jinak tabletu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 84.208 (?), 3.7.2009 20:31

Dobrý den,

Máme problémy s vodou v bazénu, po napuštění jsme přidali CA na snížení tvrdosti, nechali filtrovat a po cca 2 hodinách jsme srovanali PH a po po cca dalších 2 hodinách jsme přidali chlór šok. V ten moment začala voda, do té doby průhledná a jen lehce nazelenalá, okamžitě prudce zelenat a zakalovat se, že nebylo možné zahlédnout dno. Druhý den jsme přidali vločkovač, nechali cca 3 hodiny filtrovat a po té jsme vypnuli filtraci. Další den ráno byla voda krásně průhledná a dně usazený zelený kal.Usazeninu jsme vyluxovali a do večera byla voda znovu zelená a kalná. Od té doby můžeme dávkovat vločkovač a luxovat jak chceme, voda je pořád zelená. Plovák na tablety má výtokové otvory úplně hnědozelené a ve vnitř taktéž. Jsme už úplně zoufalí. Manžel už přemýšlel, že do bazénu vhodí granát. Co s tím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 113.151 (?), 7.7.2009 13:50

Já mám zase špatnou zkušenost s úpravou pH. Podle rozboru vody ze studny bych měl mít pH kolem 7. Když to změřím papírkem, tak je to 6 a to je i v bazénu. Když jsem zkusil upravovat pH čímkoli, tak se voda zakalila a pH se změní jen velmi málo. Podle moji zkušenosti, pokud jsem použil jen chlor (Savo), tak nebyly problémy a voda byla čistá bez ohledu na pH.

Ještě k vašemu příspěvku,  pokud kombinujete přípravky, pak nemůžete je dávat 2 hodiny po sobě, ale nejdříve za půl dne, aby se neovlivňovali. Nezoufejte, chlorem postupně znovu dostanete vodu čistou, granát doufám nevlastníte. Vidíte i já mám občas problémy.

Poraďte jak a čím upravit pH do plusu, aby se voda nezakalila, sice po 1 dni se vyčistí, ale kal je na dně a znovbu se rozvíří, děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.206 (?), 24.7.2009 23:55

Zdravím příznívce bazénu.

Také řeším problém ohledně vody ze studně.

1.Napuštěna voda 2.850litrů, po cca 2 hodinách přidán granulát na první zachlorování.. Předtím pH 7,2.

2.Další den ráno voda zelená. Vůně po chloru.Nikde ani náznak řas nebo tak..Nikde mazlavý, kluzký povrch.

3. Přidán přípravek na snížení minerálu ve vodě (pro studniční vodu).. cca po 3 hodinách dalš dávka!

4. je 18h večer.. Přidán vločkovač..Tak jsem zvědav co to do rána udělá..

Dám vědět jak to dopadlo. jeka@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 26.7.2009 0:45

Pro paní Řízkovou: 

K vytápění bazénu kotlem Ekoefekt potřebujete tepelný výměník pro ohřev vody (max 24 kW). Dále oběhové čerpadlo a potrubí, kterým se připojí uvedená zařízení do malého topného okruhu kotle. Tato zařízení musíte propojit do filtračního systému bazénu a to mezi filtr a trysky (výtlak vody do bazénu).  Už si nepamatuji, na kolik to vyšlo, ale kdyby to bylo drahé, tak bychom si to nepořizovali.  Koupeme se od konce února, hned jak přestane mrznout, přibližně do konce listopadu.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jeka - (1) - 136.206 (?), 1.8.2009 18:27

Joo tak povedlo se.. na druhý den voda krásně čistá.. asi u prostřed týdne jsem sypnul kousek modré skalice.

Ale teď po cca týdnu.. voda postrádá "JISKRU" Buď se mi to zdá nebo nevím :-(  Jinak nesmrdí nijak extra po chloru.. pH je v normě... přidal jsem ALGICID a teď na noc Vločkovač a nechám filtrovat 24h.
 Řasy tam nejsou - stěny nejsou slizké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 26.7.2009 0:51

Místo granátu použijte modrou skalici.   Dávkujeme přesně podle uvedeného návodu na sáčku a máme křišťálové průzračnou vodu.  Vodu do bazénu připouštíme také ze studny, máme velice tvrdou vodu a vůbec jí žádným jiným způsobem neupravujeme - dáváme pouze chlorové tablety a modrou skalici.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.197 (?), 7.8.2009 11:15

Vaše příspěvky jsou dobré a evidentně z praxe, avšak nepodceňoval bych tvrdost vody. Pokud je voda tvrdá, nebo dokonce velmi tvrdá je spotřeba prakticky všech chemikálií násobně vyšší a jejich efekt rychle slábne. Při velmi měkké je pak voda naopak značně nestabilní a i minimální množství ji předávkuje. Proto někomu funguje rada perfektně a jiný byť dělá totéž dostává se k nevalnému výsledku. Voda pro bazén by měla být maximálně středně tvrdá a raději méně(používáním"tvrdne"). Z vlastní zkušenosti mohu říci, že při opomíjení tvrdosti vody je sice možné dobrý stav vody udržet, ale za cenu velkého úsilý a někdy i nemalých částek. V extrému může docházet i při dodržení všech ostatních hodnot k zabarvení vody do čiré modré, zelené či fialové a po té většinou voda hnědne(dle převládajících kovů) - neplést s řasami ty vodu vždy kalí. Dávkování chemikálií bylo neskutečně velké(i 10l chlorňanu a 2kg kyseliny/týden na 70m3), dle měření však dostačovalo tak tak dolních doporučených hranic. Po té už mi došla trpělivost a nechal jsem vodu odborně přeměřit v laboratoři kde mi dali samozřejmě protokol se vším možným o neskutečných hodnotách, ale hlavně důležitou radu. Snižte tvrdost vody a udržujte ji na střední hladině. Jak řekli tak udělali. Už 3 roky mám spotřebu jen cca 5l/měsíc Chlorňanu a zanedbatelné množství kyseliny pro snížení PH. Mimochodem používám citronovou je méně dráždivá. Za 4 stovky rada k nezaplacení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 97.193 (?), 22.7.2010 23:34

Dobry den,

jiz nejakou dobu pouzivam jako PH- kyselinu sirovou (technicke redeni cena cca 35 kc/l) bez problemu... kdyz posurfujete zjistite ze se H2SO4 pouziva i v akvaristice... takze bych se ji nebal :o)

preji cistou vodu vsem...

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.205 (?), 27.7.2009 13:03

Dobrý den, prosím o radu...

mame nový bazén, rozhodli jsme se pro upravu vody pomoci soli, bohužel nam sachtu vytopila bourka a solnizator putoval k vyrobci na kontrolu, chtela sem se zeptat, zda lze nejak vyuzit soli v bazenu, premenit ji na chlor nejak jinak...? Voda nam ted zacla zelenat, tak jsme snizili PH a dali tabletu, muzete poradit jak postupovat dal?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika