Vířivka



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 153.130 (?) 
8.4.2009 13:02, zobrazeno: 76519x

Dobrý den,

už si dlouho šetřím na vířivku na zahradu a už se i blížím ke konci. Chtěla bych prosím jen vědět, jak je to s odpadem? Má vířivka klasický odtok jako vana nebo se to nějak odčerpává?  Koukala jsem na stránky a nemohla jsem nic najít.

Potřebuji to vědět kvůli toho, abychom mohli natáhnout odpad nebo ho nepotřebujeme?.

děkuji a zdravím z Ostravy

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 230.130 (?), 15.5.2009 10:29

To je škoda, že nikdo nereaguje. Vířivku bych si také ráda koupila, ale bojím se komplikací. Někde jsem četla o nadměrném hluku, také o nečistotách, které ucpávají trysky a pod.
Ještě dotaz do Ostravy - jakou vířivku budete kupovat? Nemáte informace o těch nafukovacích za cca 10 000,- kč?
Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 102.119 (?), 29.5.2009 11:29

odpad není potřeba, na vířivce je dole vypouštěcí ventil který se snadno napíchne na zahradní hadici a tudíš vodu můžete odvést kamkoliv.

My máme vířivku Time 2 SPA, stála 13.000Kč, jediná nevýhoda u vířivky je, že čerpadlo. které filtruje vodu a zároven i ohřívá, což se projeví výrazně na spotřebě, el. energie. Jinak hluk při zapnutí čerpadla na funkci vířivky je snesitelný.

Defakto ohřev vody skoro nepoužíváme, neboť na požadovanou hodnotu 40C by se musela vířívka nahřívat asi 24hodin, což je k ceně elektřiny nesmysl. Při svitu slunce se vířivka ohřejě na krásných 30C i více a bez ohřevu. Doporučuji se zeptat před zakoupením vířívky jak je to s filtrací (pokud to teda vubec bude prodejce vědět), musí být odělená, jinak je to pěknej žrout. V současnosti řeším problém jak v čerpadlu odpojit topné těleso, aby se snížila spotřeba energie pri samotné fitraci. Čistit a zároveň ohřívat opravdu nepotřebuju, kór v noci :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 169.43 (?), 4.8.2009 0:53
Podle mne by vám stačilo snížit nastavení teploty vody a topení se vám nezapne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 197.124 (?), 8.6.2011 21:16
Povedlo se Vám přijít na to, jak u vířivky Time2Spa odpojit topné těleso? Řeším stejný problém - chystám se "rozkuchat" jednotku filtru a dovnitř zabudovat spínací hodiny nebo alespoň vypínač topného tělesa. Pokud s tím máte nějakou zkušenost, tak prosím poraďte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 197.124 (?), 8.7.2011 10:06
Tak jsem to vyřešil - rozdělat filtrační jednotku jsem se rozhodl poté, co i po "opravě" v autorizovaném servisu prokapávala spodem (problém byl v naprasklé umělé hmotě dílu, ve kterém je zabudovaná topná spirála - šroubky, kterými je přichycena teplotní pojistka, prostě rozštíply umělou hmotu a touškvírou to prosakovalo - zalepeno, zatmeleno a spokojenost). Na stejný drát, který vede k té teplotní pojistce jsem přidal vypínač, který jsem zvenku přišrouboval na tělo jednotky a okolo důkladně zatmelil. Funguje k naprosté spokojenosti - 45W filtrace jede furt, Vodu si přihřeju (pokud to teda nezapomenu zapnout 4-5 hodin předem :-) jen když chci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 236.110 (?), 11.7.2011 19:32

Bazén mám druhý den a také se na tento postup chystám. Jen škoda záruky, ale to nevypnutelné topení je naprosto zbytečné :). Rád bych se zeptal jak často a jak dlouho filtrujete a jestli máte opravdu připojeno né přes prodlužovací kabel :) s tím jejich metrových drátkem to také moc nechápu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 242.86 (?), 20.7.2011 16:11
dobry den, ja bazen prave poprve napustil a hned zapnul ohrev... za dve hodky je tam 24stupnu... tak treba jeste stihnu dnes vecerni prvni koupani:)ucert za elektrinu snad prezijeme:(chci se optat jak z chemii?Pisou v navodu ze nepouzivat chlorovou... a aby voda nepenila tak by se urco melo koupit neco proti???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.124 (?), 2.8.2011 7:49
S úspěchem používám kyslíkovou chemii a enzymy určené do malých bazénků a vířivek. Voda je tam teď už 4 měsíce a spokojenost. Filtruji nepřetržitě a filtr čistím tak jednou týdně. Pravda, filtr jsem trochu vylepšil a pod ten standardní molitan dal v místě přítoku z vířivky takový trojúhelník jemnější tkaniny vystřižené z filtru na vysavač - původně šla totiž většina vody přímo a část filtru naproti přítoku byla špinavá, zbytek čistej - úprava způsobila lepší rozložení filtrace.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.35 (?), 4.12.2016 14:44

Máte někdo bezchlorovou úpravu vody v bazénu od Albixonu je to dobré?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika