Úprava ph v bazenu



host - 45.186 (?) 
4.5.2020 22:51, zobrazeno: 2373x
Zdravím, v bazenu cca 50m3 se mi rozjela rasa. Nejdriv zelená, pak zhlédla až skoro jemné do červená. Je docela pevně přichycena ke dnu a stenam. Měření ph a chloru lakmusovymi papírky ukázalo ph cca 8 prostě spíš konec stupnice, chlor docela v norme, dávám dvě velké tablety (jedná je na 30m2). Po přečtení tohoto fóra jsem koupil 4l HCL23% tak jsem nalil 2l včera a po dnešním měření je pH dle stupnice pořád silná zásada pořád kolem 8, čekal jsem snížení pH skokove o 1.0. Je pravda, ze měření temi papírovými proužky je na nic. Mam dva různé sety papírových indikátoru od různých firem a každý merci jinak. Jeden indikuje žádnej chlor, druhej v normě. Alkalinita něco přes 200...pokud jsem trefil barvu správně... Chystám se koupit digitální merak pro přesnější měření, asi koupím ten Aquachek tester. Zároveň jsem dnes nalil další litr HCL. Uvidím zítra jaké bude pH. Další na řadě bude skalice modra, budu ji mít asi za tyden/dva. Nějaké nápady/rady co dělám špatně?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 45.186 (?), 4.5.2020 23:01
Myslel jsem alkalitu samozrejme:)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.246 (?), 6.5.2020 19:42
Počáteční euforii z tohoto fóra, ze na rasu stačí snizit pH pomoci levně HCL na hodnotu okolo 7, a pak už jen uz jen přidat skalici.modrou proti rase, chlorove tablety a je vystaráno + usetrim za drahou chemii, vystřídalo čiré zoufalství po zmereni i alkality. Viz obrázek. Ukázkový případ.Vysoke ph, vysoká alkalinita. Zbytkovy či žádný chlor. Jen si chci ujasnit, tady na fóru kdosi psal, že použitím 1l HCL na 50m3 se sníží pH o 1.0. Ale taky tu jsou příspěvky, kdy píšou že se ph sníží o 0.1 při stejném redeni. Na obalu HCL ale pisou taky 0.1. Tak co je správné? Po naliti 3litru 23% HCL do 50m3 večer jsem ráno změřil hodnoty a nic se nezměnilo. Takže to znamená, ze vysoká alkalita brání snížení pH při postupném přelévání HCL? Takže budu muset nalít takové množství najednou, kterým skokove změnim ph někam na 4-5, aby se zrušily hydrogenuhlicitany? Koupil jsem silnější 31% HCL kde se píše že 1l nalitej do 100m3 změní ph o 0.1. Takže abych srazil svých 50m3 z pH8 na pH4-5 budu potřebovat tak 20 litrů HCL. Pokud to neudělám tak do takové vody nemá cenu přidávat měď ani chlor, protože to nebude mít na rasu a dezinfikovani vůbec žádnej účinek, je tak?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 29.246 (?), 6.5.2020 19:45
Tady je výsledek mereni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.186 (?), 8.5.2020 12:46
Jinak takhle vypadá voda... kristal čistá... jedinej její problem je rasa na stěnách, ph přes 8, žádnej chlor a alkalita přes 200...pokud odečet z obrázkového papírku dělám správně. Nepíše se tam vůbec nic o tom jak dlouho nechat ponořený ve vode a po jak dlouhé době udělat odečet. Bo jsem zjistil, ze ty barvy se mění po určité době.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
spector - (4) - 45.186 (?), 8.5.2020 12:54
Ještě jedna fotka bazenu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
spector - (4) - 29.246 (?), 9.5.2020 13:22
Tak jsem do bazénu včera večer nalil 10l HCL 31%.dnes dopoledne změřil parametry a ph je kolem 6.5-6.8, rozhodně pod 7. A alkalinita kolem 100-150. Takže paráda. Hned jsem aplikoval chlorsok. Voda se na chvíli zmlecnila a už je zas křišťálově čista, filtrace vypnutá. Uvidím co to udělá s řasou alehadam že bude po ní doufam. Skalici modrou přidám hned jak ji budu mít. pH už budu regulovat jen HCL.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika