Umístění filtrace nad nebo pod - výhody vs. nevýhody



mmks2 - (3) - 144.202 (?) 
20.8.2019 12:28, zobrazeno: 2690x

Buduju zcela zapuštěný bazén. Původně jsem počítal s filtrací a příslušenstvím do šachty, ale víc by se mě líbilo řešení do samostného "domku", už kvůli přístupu a servisu. Kromě nutnosti v zimě demontovat (a to bych u šachty asi pro jistotu řešil taky) mě nic moc nenapadá. Prostor mám, rušit vzhled to nebude.
Jaké máte prosím zkušenosti? Zvládne čerpadlo nasávat nahoru a nedochází k jeho zavzdušnění? Musí se přidávat nějaká klapka atd.
Děkuju za názory a doporučení. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 238.23 (?), 20.8.2019 13:39

Mám bazén 7x4x1,5 m zcela zapuštěný v zemi a je 5 metrů od baráku. Má dnové sání a skimer. Využil jsem toho, že podlada ve sklepě baráku je o 50cm výše než dno bazénu a strojovnu s filtrací a UV lampou umístil do sklepa s kanalizací. Sklep je nezámrzný a na zimu není potřeba filtraci a UV vypouštět. Pouze spustím hladinu vody v bazenu 40 cm pod skimer a do hadic se vtokovými tryskami zastrčím vysavač opačným koncem ve sklepě a stlačený vzduch mi vyfoukne z těchto hadic vodu na zimu. Toto má velké výhody. Výborný přístup k filtrační technice, suchá místnost, maximálně omezený zvuk u bazénu. Vždy po zimě přepnu na filtraci páku na výpust a vodu z bazénu do kanalizace vyčerpám. Nedělám to najednou ale odčerpám tolik až zbude na dně bazénu 20 cm vody a vlezu do bazénu a celý ho Vapkou po stěnách ostříkám. Potom přijde fáze za kterou bazén nenávidím. Nějakým zázračným způsobem smýt 50 cm špinavou linku z okrajů bazénu. Nejúčinnější je spray na krbová skla. Ruce a folie naříká ale je to jediné svinstvo, které si jak takž ví rady s tou špinavou linkou. Vyzkoušel jsem všechny bazenové chemie ale jsou málo agresivní. Ještě sprej na čistění kol od auta má dobré účinky.  Tím, že posledního půl metru vody nasávám do kopce nevadí pokud se to nezavzušní. A to se stává na závěr když dočerpávám vodu ze dna a dnové sání není uplně zaplavené vodou tak se zavzdušní a asi 5 minut kloktá a pak zace nasává a tak do kola. Pokud budete mít alespoň částečný výškový rozdíl mezi výši hladiny a čerpadlem ve prospěch hladiny potom by to funovat mělo. Bude-li to naopak, vždy se Vám to zavzdušní. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 20.8.2019 16:46

Mam filtraci v dome na podlaze dobrych 20 cm nad hladinou bazenu a zadny problem. V dome nemrzne, takze bazen ani filtraci nevypoustime ani na zimu. filtrace si normalne nasaje. Jedeme pouze na skimmer

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika