Uložení filtrace



Michal 74 - (10) - 193.87 (?) 
21.9.2015 14:20, zobrazeno: 6309x

Prosim o radu - filtraci k bazenu budu zapoustet castecne do zeme, jelikoz bazen bude take zaposten v zemi.Vykopal jsem jamu cca 100x80x90 a nevim jakym zpusobem ji vyzdit nebo v zemi udelat drevene bedneni a vybetonovat ho.Chtel bych na dne udelat bet.desku a na ni polozit bedneni a vybetonovat ho, nad urovni zeme bych si predstavoval par rad z cihel a nejaky poklop, ale bojim se aby mi beton pod urovni zeme neprosakoval vodu kdyby prselo.Nevim jak odizolovat boky betonu, vim ze se lepi IPA, ale kdyz jamu vybetonuji tak se do stran nedostanu abych nalepil IPU.Jama je v suchem prostredi, zadna spodni voda, Jen se mi jedna o to kdyby prselo tak aby mi ten beton neprosakl vodou.V jame bude filtrace, cerpadlo a zasuvka tak aby se nestal nejaky maler.

Prosim o radu nebo o vase zkusenosti a napady.

Diky Michal74

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 7.98 (?), 21.9.2015 17:38

toto fakt nerieste. normalne to vybetonujte. ta trocha vody nehra rolu. ked budete cistit predfilter cerpadla alebo vypustat filtraciu na zimu aj tak tam vodu narobite. Ja to mam vybetonovane, steny z DT, strop beton s poklopom. Ked prsi, tak to vlhne a zateka, rovnako rychlo ako to zateka, to aj cez vybetonovanu podlahu odteka. Cerpadlo je podlozene na cca. 2cm gube, nadoba filtracie stoji na podlahe. Istice, osvetlenie a zasuvky pod stropom s IP44. Nikdy tam nebolo viac ako 0.5cm vody.

Ked chcete mat istotu, pri betonovani dna urobte drenazne lozko, zarazte kanalizacnu trubku a vyspadujte do nej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 193.87 (?), 22.9.2015 17:20

Dekuji, asi to tak udelam, vybetonuji to, kolega mi poradil at to zevnitr natahnu perlinkou a lepidlem a ze prodavaj neco do koupelen, ze se to dava pod dlazdicky a ze to je chranene proti vode a vlhhosti a nepropusti to vodu.Tak to asi zkusim.Do dna asi zabetonuji nejakou slabsi trubku s odvodem vody nimo nadrz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.79 (?), 22.9.2015 20:34

to do kupelni sa vola tekuta lepenka. je to taka interierova hydroizolacia.

Hlavne si pripravte pred betonovanim prechody v stenach pomocou nejakych trubiek, nech nemusite potom pracne vyburavat.

Boris


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Michal 74 - (10) - 243.7 (?), 24.9.2015 15:42
Jo jo pocitam s tim, ze si tam zabetonuji trubky a privedu kabel na zasuvku.Diky za info o te izolaci a diky za foto, pekne udelane, takhle nejak bych si to predstavoval.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika