Tepelné čerpadlo - zkušenosti?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 18.19 (?) 
10.8.2009 20:50, zobrazeno: 176434x

Prosím o zkušenosti s tepelným čerpadlem. Mám nadzemní bazén (s nafukovací obrubou, cca 20 kubíků). Solární panel vyhřeje vodu jen při dlouhodobě hezkém počasí a po jedné chladné noci je teplo pryč. Pomůže mi tepelné čerpadlo udržet teplou vodu (např. když bude v chodu přes noc)? Rád bych udržel teplotu vody nad 27st. Poraďte mi prosím, zda mi v tom tepelné čerpadlo pomůže. Všem děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 43.226 (?), 13.8.2009 12:57

Dobrý den,

to co píšete samozřejmě možné je. Pro vytápění bazénu je vhodný systém vzduch - voda (z hlediska nákladů a způsobu montáže). Sami na prodejně takovéto tepelné čerpadlo máme a používáme. Vodu v cca 21 m3 bazénu udržujeme z důvodu nočního koupání na teplotě okolo 30 - 32 stupňů Celsia. Objem vody 20 m3 proto není pro takováto čerpadla žádný problém. Při výběru se zaměřte nejen na cenu, ale také na výkon a efektivnost (tepelný faktor). Na trhu se totiž objevují TČ s nedostatečným výkonem a hlavně také s malým provozním teplotním rozsahem.

Michal V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
stapro - (5) - 43.226 (?), 14.8.2009 16:37

Dobrý den,

ještě jsem zapomněl dodat, že u nás se jedná o bazén zapuštěný. Takže samozřejmě lépe izoluje. Ale vzhledem k tomu, že vodu přes 30 stupňů v něm máme od konce března a loni do prvního týdne v listopadu vypovídá o tom, že TČ pokud jsou vhodně navržené opravdu fungují :-).

Michal V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 128.44 (?), 14.8.2009 17:37

A taky jste zapomněl dodat spotřebu energie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.1 (?), 15.8.2009 5:49

Dobry den chtel jsem se zeptat vlastním tepelne čerpadlo Thp 55 bazen zapušten objem 11m3 potřeboval bych prosím poradit jak spravně nastavit teploty a parametry na tepelném čerpadle připada mi, že čerpadlo spíš vodu ochlazuje než ohřívá.Jedna se mi o teplotu 26°c. Děkuji mnohokrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.127 (?), 9.9.2009 16:28

Pozor-čerpadlo dovede oteplovat ale i ochlazovat-my tam máme digitální ovladač-musí svítit u tepla-ne chladit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.226 (?), 15.8.2009 11:45

Dobrý den,
ta je závislá na teplotě okolního vzduchu. Chcete-li konkrétní údaj je, nutné nejprve určit nutnou velikost TČ atd. Ale vezměme tedy případ konkrétního TČ AT 20, které je zde nainstalováno na prodejně. Příkon tohoto TČ je při 15 stupních Celsia 1,8 kW (při 24 stupních Celsia pak 1,9 kW). Výkon pak 8,8 kW respektive 11,7 kW. Je tedy tak dosahováno tepelného faktoru 5,27 respektive 6,58. Což je myslím velice slušné. Samozřejmě TČ nemusí běžet jako solární ohřev celý den a při takovém to výkonu stačí chvilka denně. Má vlastní termostat a tak si na panelu můžete nastavit jen požadovanou teplotu vody. Zjednodušeně řečeno topíte pak cca za cca 20 % nákladů oproti elektrickému ohřevu. A to hlavně nezávisle na okolním počasí, které si přiznejme, letos není až tak dobré.
Michal V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
stapro - (5) - 43.226 (?), 15.8.2009 11:53

Důležitá je v neposlední řade i snadnost napojení TČ. Napojit se dá do obyčejné zásuvky, co máte u elektrorozvodu u bazénu a pak jen napojit přívod a vývod vody. Toť vše. Nikomu nechci TČ nutit, ale byl zde dotaz na zkušenosti s TČ. Máme tady jak solární panel tak TČ a vím, co používáme a jak solární panel je tu jen na ozdobu .

Michal V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 140.1 (?), 15.8.2009 17:17

Dobrý den po 8 hodinach se teplota zvedla o 4ři stupne bazen 11m3 zakryt solarní plachtou přitom vyrobce udavá že je čerpadlo vhodne pro bazeny do 25m3.Mě se zda že by doba ohřevu u tohoto bazenu měla být kratší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.1 (?), 23.8.2009 16:14

Dobrý den chtěl jsem se zeptat zda může být ovlivněna teplota u výstupu u TČ výším průtokem než je predepsaná u TČ.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika