Solinátor Intex - zkušenosti po více jak třech letech?



ghostik - (1) - 24.222 (?) 
4.9.2017 16:36, zobrazeno: 20113x

Dobrý den,

mám možnost zakoupit solinátor od Intexu, který je starý cca 2 roky. Majitel zakoupil větší bazén a musel koupit jiný na větší objem vody. Dotazem v prodejně, kde se prodává nový, mi bylo sděleno, že elektrody v solinátorech vydrží kolem cca 3 roků podle kvality vody (tvrdost) a PH. Cena nové elektrody je cca 2000 Kč což je docela mazec. Řídící jednotka solinátoru z ničeho nic zahlásí chybu a přestane fungovat. Používá někdo výše zmíněný solinátor déle než tři roky a má s tím zkušenosti?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 166.118 (?), 6.9.2017 10:00

Solinátor Intex mám již druhý, první odešel na začátku 4-té sezony. Začal se po 10 minutách od počátku cyklu vypínat a hlásit málo soli, přitom soli bylo v bazénu dost. Oprava odhadem technika v Intexu 1000 - 2000 Kč.

Měl jsem možnost koupit od souseda funglovku se stejnými rozměry jako ten původní za polovinu ceny, kvůli předělávce rozvodů jsem do něj šel zase. Teď je v provozu druhou sezonu a zatím spokojenost. 

Miloš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 110.134 (?), 22.9.2017 22:31

Solinátor hlásí málo soli také tehdy, pokud je ve vodě dost soli, ale na jedné z elektrod je usazená sůl. Stačí elektrodu vyjmout a omýt a jede se dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.118 (?), 24.9.2017 9:32

V našem případě nepomohlo omývání elektrod proudem vody ani koupel v kuchynském octě. Miloš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 37.36 (?), 11.8.2022 21:03

všetkým ktorý ako ja menili titánove elektródy za 90e v solinátore každý rok, doporučujem pozrieť toto video, odpojenie snimačov... chlorinátor ide krásne aj bez nich a aj bez výmeny dielu za 90e

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 126.230 (?), 23.7.2023 12:58
Opravdu to funguje, dnes jsem to předělával podle videa.Dekuji za inspiraci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika