Solinátor a zelená voda v bazéne



Stránky: 1,  2   
host - 113.141 (?) 
5.8.2017 23:59, zobrazeno: 27479x

Mám bazén s objemom 41m3 a používam solinátor určený pre bazény 55m3. Produkcia chlóru by mala byť 15g/h. Filtráciu mám kvalitnú výkonnú 11m3/h. Filtrácia mi ide denne 6h a napriek tomu voda zazelenala. Nie je celkom zelená, ale má zelený nádych a je len s problémom vidno na dno. Nikdy som tabletovým meračom nenameral nejakú hodnotu koncentrácie chlóru. Myslel som, že mám nesprávny merač, ktorý nevie merať voľný chlór. Vo vode bol chlór cítiť len veľmi slabo. Teraz neviem, kde je problém, či mám pokazený solinátor, ktorý nedokáže vyrobiť dostatočné množstvo chlóru, alebo je problém inde? Pokiaľ neboli tieto horúčavy, voda bola priezračná, len na dne sa sem-tam uchytila nejaká riasa. 

Tí, čo vlastníte solinátory, používate aj iné doplnkové bazénové chémie, napr. nejaký algicíd? Ja som bol v tom, že stačí solinátor a nič viac netrebasad

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 113.141 (?), 7.8.2017 23:31

Nechal som pustený solinátor niekoľko hodín a odobral som vzorku do labáku na rozbor. Výsledok voľný chlór 0,17mg/l, čo sa mi zdá naozaj málo. Pri 4-hodinovej produkcii chlŕu 15g/l, by malo vzniknúť 60g chlóru, ak zohľadním 50% odparenie, tak by mala byť v bazéne koncentrácia 0,7mg/l.

Tí, čo používate chlorinátor, akú koncentráciu voľného chlóru bežne nameráte? Ja už fakt neviem, kde je problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 195.62 (?), 10.8.2017 20:44
Mám ten istý problém a neviem si stým rady... mesiac bol kĺud a teraz mám bazén zelený ako jazierko... všetky hodnoty sú v norme... raz za týždeň musím vyčistiť elektródy... ale chlóru podĺa testovania mám na odporúčanom minime pri 10 hodinách tvorby chlóru... bol som vtom že kupim solinátor a bude pokoj ale asi to nieje pravda... mám aj UV lampu... a všetko na nič.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 113.141 (?), 10.8.2017 21:46

Je to tak. Ale podľa všetkého za to môže tvrdosť vody. Používam vodu z vŕtanej studne, ktorá má všetky parametre dobré, okrem tvrdosti. Keď solinátor prepne polaritu, tak mi cez trysky doslova lietajú kusy vyzrážaného vápnika z elektród. Elektródy sú samočistiace, ale raz začas ich musím očistiť v kyseline. Teraz som musel použiť modrú skalicu, keďže na zelenú vodu nič nezaberalo. Teraz mám pre zmenu vodu mliečnu, nepomáha ani vločkovač, vplyvom tvrdosti zostáva stále mliečna. Keď sa kúpeme a rozvírim s rukami vodu a privoňám, tak cítim chlór, ale testermi skoro nič nenamerám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 10.8.2017 22:29

Nevím, nejsem odborník na bazény. Ale vím, resp. mim zkušenost, že druhá polovina léta je pro bazény kritická. Jakákoliv chybička, zaváhání v údržbě vody se okamžitě vymstí zhoršením kvality. Řešil bych to vypnutím solinátoru a úpravou vody pomocí chemie. Neustále měřit, dodat skalici a vločkovat a filtrovat. Když dodržíte koncentrace a postupy, za týden bude voda dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.2 (?), 11.8.2017 1:59

Hlidate pH? Nasypal jste stabilizator chloru? Honza P. Jak často perete filtraci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.105 (?), 11.8.2017 8:26
Samozrejme pH sledujem. Momentalne je 7,2. Stabilizator chloru nedavam, nechcel som tam pchat dalsiu chemiu. Solinator ide kazdy den, takze volny chlor by sa mal neustale doplnat. Ide vsak o to, ze solinator, ako dezinfekcne zariadenie nepostacuje, ako mi bolo prezentovane. Bez dalsej chemie sa jednoducho nezaobidem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 103.208 (?), 11.8.2017 18:59

Kolik soli máte na těch 55m3? Stabilizator chloru je nutny. Honza P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 113.141 (?), 11.8.2017 19:14
V prvom prispevku pisem, ze bazen ma 41m3. Mam tam 200kg soli.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.208 (?), 11.8.2017 20:18

Soli máte víc než je nutné, stačí 4g/litr. Volný chlor se rychle odpaří, je potřeba vázaný chlor. Nasypte podle návodu stabilizátor chloru a pokud máte teplotu vody kolem 30ti stupňů, nechte filtraci běhat tak déle. Zkuste treba dva dny v kuse. Honza P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika