Řasa v bazénu



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?)
11.7.2008 7:48
Toto je zajímavé, fakt je ten, že po přechodu na měkkou vodu jsme měli s usazeninami pokoj. Ale složení studniční vody je rozdílné, co se rozpustných solí týká. Tím je vliv chemie na konečný stav vody různý.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 96.243 (?), 26.6.2007 22:36, zobrazeno: 65544x
Dobrý den, mám problém s úpravou vody v bazénu (prům.4,6m). Deně měřím hodnoty ph a chloru, všechno ok, přesto je nemožné vodu udržet čistou (je zelená že není vidět dno). Používám chemii z mounfieldu, i když zvýším hodnotu chloru šokem třeba až na 3,0 (ph držím stále na 7,2), voda je  den ode dne horší. Dávám vločkovač, tablety, alg vše dle návodu na obalu. Deně čistím pískovou filtraci. Prosím poraďte. Děkuji Jitka
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Disney - (5), 27.6.2007 11:23

Nemám téměř žádnou zkušenost s řasami, ale podle zkušeností sousedů, jak se rozjede řasa jen s velkými problémy se ji zbavíte. 

Do bazénu o velikosti 4,6 m jsme dali 4 kg soli a 1 l sava hned po napuštění. PH a chlor udržuji v hodnotách. Přidáváme modrou skalici. Máme zahradu bez vody a elektriky bazén je napuštěn už 1 měsíc a supr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.208 (?), 27.6.2007 14:28
Podle mě máte nesprávné ph. Mělo by být o trochu vyšší. Zvýšila  bych ho na 7,5. Potom je třeba aspoň hodinu počkat a pak teprve dát znovu chloršok. Možná, že děláte chybu v tom, že nedodržujete dostatečné časové odstupy mezi jednotlivými chemickými zásahy. Ze začátku jsme měli stejný problém, ale časem jsme se to naučili odhadnout. Dnes už s vodou vůbec nemusíme nic dělat, jen jednou za 14 dní dám do plováku jednu tabletu chloru Triplex - ten vše ohlídá sám. Možná nám také pomohlo zastřešení bazénu, protože různé mouchy a kvítka ve vodě také dost měnili ph. A pokud není správné ph, tak chlor neúčinkuje! Napište, jak to dopadlo. Přeji moc úspěchů!!! Daniela.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.2 (?), 26.7.2007 10:46

Podle mého je nutná šoková terapie, to znamená aplikovat (po zajištění správného pH) přípravek Chlór šok a nechat alespoň 24 hod zapnutou filtraci (já mám pískovou). Voda by se tak měla vyčistit. Já letos po sejmutí krycí plachty jsem měl vodu čistou (loňskou), dopustil jsem pitnou, ale při následijících deštích mi zezelenala. Po aplikaci chlór šoku se voda vyčistila, sice ne po slibovaných 24 hodinách, ale po dvou dnech. Samozřejmě při aplikaci se nemůžete koupat (těch 24 hod), protoře je v bazénu moc chlóru.

Budete-li udržovat pH a množství chlóru v normě, bude voda dlouhodobě čistá. Loni mi zezelenala jednou i v sezóně (nepřítomnost a deště), po aplikaci  chlór šoku byla zase čistá.

Jaromír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.218 (?), 10.7.2008 9:19

dobrý den, já mám též problémy s vodou, ale domnívám se, že je to tvrdostí, napouštíme vodu ze studny, takže je asi velmi tvrdá, tak se na dně tvoří usazenina. Jinak Ph, i chlor je v normě. Zkusila jsem přidat změkčovač vody, uvidíme jaký to bude mít efekt. Zvláštností bylo, že se usazenina objevila na dně hned druhý den, co byl bazen vyčištěn savem a napuštěn s přidáním změkčovače. Nevíte čím to? musíme bazen každý den vysávat, aby byla voda čistá. Děkuju za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 10.7.2008 21:54

Bude to vodou ze studny, která je asi hodně tvrdá a přípravky způsobují, že rozpuštěné látky ve vodě vytvářejí usazeniny. Teoreticky by mělo toto po určité době ustat, ovšem asi dopouštíte chybějící vodu, tím se proces opakuje. Pokud máte možnost, tak by bylo účinné dopustit - vyměnit i přetečením bazénu vodu při dešti. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 10.7.2008 22:32

Tvrdou vodou to opravdu není!  Mluvím ze své zkušenosti. Máme tak tvrdou vodu, že už to snad ani horší být nemůže a přesto máme v bazénu křišťálově čistou vodu.  Dnes jsme zrovna prali filtr a následně dopouštěli ze studny novou tvrdou vodu.  Voda se ani nehnula.  Chyba bude asi v tom, že mezi aplikacemi jednotlivých chemikálií nenecháváte časový odstup.  Přečtěte si diskusi  "Voda v bazénu", kde o tomto všem píšeme.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 11.7.2008 7:48
Toto je zajímavé, fakt je ten, že po přechodu na měkkou vodu jsme měli s usazeninami pokoj. Ale složení studniční vody je rozdílné, co se rozpustných solí týká. Tím je vliv chemie na konečný stav vody různý.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 21.244 (?), 25.7.2008 6:41

Snad není můj příspěvek příliš pozdní, ale je z vlastní zkušenosti. Nebudu líčit příznaky, které jsou celkem podobné (kolísající Ph, zelená voda...), ale řešení. Chemie bazénové vody není až tak jednoduchá, jak by se zdálo a základem nápravy byl "bohužel" pořádný rozbor vody - stávající bazénové i té, kterou dopouštíme. Světe div se - hlavním viníkem byla nesprávná celková alkalita vody (obsah hydrogenuhličitanových sloučenin), která vedla k tomu, že jsme se jenom domnívali, že máme Ph v pořádku, chlór v pořádku... A výsledek byla katastrofa až po řasou porostlý povrch bazénu za cca 4dny (práce na odstranění 4 týdny), což jsme mysleli, že není možné. Takže přátelé, když je špatná alkalita, nejde správně měřit Ph a nepomůže ani kýbl chlóru a řasa zvítězí. A ještě poslední poznámku každý zásah do vody vyžaduje trpělivost, protože se jedná o pomalé chemické reakce a tak se pravdu dozvíte tak nejdříve druhý den po přidání přípravku. Šetřete si peníze a utrácejte jen za nezbytné množství správné chemie, ale až budete přesně vědět jaké!!

Držím palce Ladislav (lplicka@seznam.cz)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.29 (?), 30.9.2008 15:07

Ještě jedna věc je poměrně důležitá, kterou nezmiňujete. Pokud se vyskytne řasa je postup takový, že je nutné dávkovat větší množství chloru (chlor šok) prostředek proti řasám a srovnat ph, následně použít vločkovač např. navečer a přes noc filtraci vypnout, vločkovač vysráží řasu na dno a tu je nutné odsát, při přepnutí páky 4 nebo 6-ti. cest ventilu, do dopadu. Řasa bývá tak nepatrná, že ani pískový filtr ji není schopen zachytit a "vrací" se zpět do bazénu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika