Protiproud - jaké máte zkušenosti?



Stránky: 1,  2,  3   
hanak4 - (12) - 43.97 (?) 
2.7.2009 18:19, zobrazeno: 53342x

Dobrý den,

zvažujeme koupi bazénu, nic velkého, proto využití ke kondičnímu plavání nepřipadá v úvahu, máte někdo zkušenost s protiproudem, myslím ty v cenové relaci do 20 000 Kč, má smysl si je pořizovat ke kondičnímu plavání? Slyšela jsem, že se někdo zavěšuje na gumu, :-))), máte s tím zkušenosti, nebo to měl být for a někdo si ze mně dělal srandu?? Podělte se prosím o své zkušenosti, děkuji.

Hezký den, hana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 45.210 (?), 2.7.2009 22:32

Fór to určitě nebyl. Sama gumu nevyužívám, ale je to nejsnadnější a nejlevnější řešení. Guma Vás zadržuje a v podstatě díky tomu "plavete na jednom místě" a můžete uplavat kilometrů, kolik libo. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 3.7.2009 15:35

Na gumu se zavěšoval ve svém bazénu i bývalý ministr zdravotnictví za ČSSD z Moravy (Fisher?) a byl díky tomu terčem posměchu svých známých a přátel. Vlastnil i speciální plavací postroj.

Systémy s protiproudem se dají dobře použít, ale nikoli ty levné (bohužel), investice by byla jistě vyšší, než deklarovaných 20 tisíc. Protiproudy existují pasivní (většinou)a aktivní ,pasivní - tj. trysky střikají vodní proud konstatntní nastavenou rychlostí, dobře provedené (více trysek, sání na opačné straně) dostačují.
Obávám se však, že jsou dodávány pouze kompletně při objednávce bazénu.

Vrcholem jsou ale zmíněné aktivní systémy, u kterých si plavec nasadí náramek, nebo čelenku a řídící jednotka upravuje rychlost proudu podle polohy plavce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 133.213 (?), 3.7.2009 17:25

Pokud neplánujete investovat do vyšších kategorií protiproudů, může být protiproud dost nepříjemný. Je totiž také třeba počítat s tím, že by jste měla mít mít dobře vypracovaný styl, aby jste plavala zcela konstantní rychlostí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 192.227 (?), 5.7.2009 17:36

Na kondiční plavání je jednoznačně nejlepší permanentka na přilehlé koupaliště. Já mám 60-ti kubíkový bazén se 4kW motoremprotiproudu a největší radost z toho mají děti.:) Mno často i dospělí, ale je to spíše na "blbnutí"... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.143 (?), 8.11.2016 14:37

Manzel sehnal protiproud od albixonu a myslela jsem si, jaká to není zbytecnost, ale ted v léte jsem řádila s detmi jako malá :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.213 (?), 5.7.2009 18:39

S tím souhlasím, není nad 50-ku v Lužánkách v Brně. Sice je tam pravidelně kosa jak v tanku, teplá voda teče sporadicky, polovina skřínek nefunguje a pokud není člověk znalý, lehce přijde o 10-i korunu . Hloubka 4 metry a padesát metrů je prostě slvělá věc. Jsem tam pečený vařený...

K tomu protiproudu - osobně si myslím, že je to opravdu věc jak je psáno výše "na blbnutí". Možná, že nějaké vyšší třídy, které sledují i pohyb plavce by mohly nahradit délku bazénu. Nemám s takovými zkušenosti. Plaval jsem jen s nějaký obyčejným, kde se nastavila rychlost proudění a to bylo vše. Plavat se moc nedalo. Určitě bych vyžadoval instalaci na vyzkoušení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hanak4 - (12) - 43.97 (?), 6.7.2009 7:29

Dobrý den,

děkuji moc za příspěvky, resumé: stačí malý bazén pro děcka, pro dospěláky jen na zchlazení, penízky /za velký bazen a inteligentní protiproud  -min 20 m aby se člověk neutočíl /je lépe investovat na dovolenou u moře/když už ten praotec Čech byl tak líny a zabalil to tak jak jsme/ a na tu permošku ve veřejném bazénu. Fischerem v postroji jste mne pobavili, zkoušel mnesvého času z fysiologie a říkalo se mu Fischerreisen... tak si ho umím celkem předtavit...

hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 133.213 (?), 6.7.2009 12:41

Myslím že to bude rozumný nápad. Pokud máte poblíž bazén a koupaliště, je určitě lepší menší bazén jen, jak říkáte, pro ochlazení. Navíc to bude ekologičtější a méně zatíží vaši kapsu.

Fischer myslím zase zkouší fyziolu na Masárně, pokud myslíme toho samého. A je pěkný rapl. Známého vyhodil 4 x a to to uměl, ale ptal se ho na věci, které fakt víte až po pěti letech praxe. Naštěstí pro mne, já měl štěstí na Wilhelma

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
hanak4 - (12) - 43.97 (?), 8.7.2009 6:57

Jojo, myslíme toho samého, měl radši zůstat v Praze, tam na mně působil jako  " hodný " strejda :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika