Protékající filtrační nádoba



host - 95.230 (?) 
9.6.2018 15:30, zobrazeno: 2039x

Zdravím všechny, mám bazén Azuro 401 z Mountfieldu s filtrací Azuro 4.V provozu 7 let bez problémů. Loni však začala filtrační nádoba a třícestný ventil pro solár prokapávat.Objednal jsem proto nové O kroužky a naivně se domníval, že problémy budou vyřešeny, bohužel nebyly.Při spuštění filtrace dost hodně tekla voda kolem spony nádoby a 6-ti cestného ventilu.Sponu jsem povolil vytáhl ventil a silně jej namazal silikonem kolem O kroužku.říkal jsem si, že to silikon po stažení spony uzavře a neproteče ani kapka.Opět omyl-vydrželo to 1 den a začalo to protékat znovu.V e- shopu Mountfield jsem objednal originální O kroužky (raději 2) a po doručení vyměnil.První den filtrace běžela skvěle bez prokapávání a já byl spokojen.Dnes po zapnutí filtrace opět šok, voda cedila kolem spony, že to vypadalo jako by snad ten O kroužek prasknul, ale je v naprostém pořádku.Takže před rodinou vypadám jako blbec, který neumí utěsnit filtraci.Už jsem docela bezradný a prosím někoho, kdo má zkušenosti o radu.Fakt už nevím jak dál. multa.   

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
multa70 - (1) - 95.230 (?), 11.6.2018 15:54

Zdravím, tak už jsem to vyřešil, zatím (2 dny) filtrace bez ukapávání puštěn i solár na střeše, takže vyšší tlak.Možností, jak to pokazit vlastně moc není.Nádoba je zešikmená, takže O kroužek, který je nasazen na přepínacím ventilu při nasazení na nádobu se usadí do tohoto zešikmení a stahováním třmenu to vše O kroužek utěsní.Já jsem dal O kroužek nový a někde jsem vyčetl, že je dobré kroužek namáznout indulonou.Při několika montážích a demontážích jsem si všiml, že ventil sedí na nádobě trochu zešikma, což způsobovala ta indulona a stahováním třmenu se to ještě zhoršilo.Proto jsem vše dokonale odmastil (nádobu, ventil i kroužek).Nasadil jsem třmen a utahoval rovnoměrně na obou stranách.Ventil sedí rovně a filtrace jede bez vady.Doufám, že to vydrží.multa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika