Projasňovač - mám filtrovat nebo ne?



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.14 (?)
10.7.2019 9:28

Přidejte přípravek proti řasám, nebo skalici. Jen chlorem řasy nezlikvidujete. S vločkovačem opatrně, přesně podle návodu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Genovesa - (25) - 87.236 (?), 10.7.2019 9:17, zobrazeno: 2773x

Dobrý den, měla jsem znečištěný zelený bazén. Zachlorovala jsem, ale voda zůstala zakalená. Po použití vločkovače se vždy usadil kal, ale náš poloautomat ho vždycky akorát rozvířil. Po nějakých pár dnech trápení se jsem dle rad tady na foru kal odsála na výtok mimo filtraci. Bazén je mnohem lepší. Nicméně stále trochu zakalený. Už jen mléčně. Přidala jsem projasňovač (třetinovou dávku). Mám teď fíltrovat, nebo filtraci vypnaout jako při použití vločkovače? Vzniklý kal pak zas mimo bazén, nebo už zkusit klasicky vysát? Obvykle vysavač na sediment funguje spolehlivě,

Děkuji za rady, už mě to fakt nebaví. Snažím se držet chlor na vhodné úrovni. V okolí jsem jediná, kdo měří. A taky jediná, komu zelená bazén. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.14 (?), 10.7.2019 9:28

Přidejte přípravek proti řasám, nebo skalici. Jen chlorem řasy nezlikvidujete. S vločkovačem opatrně, přesně podle návodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Genovesa - (25) - 87.236 (?), 10.7.2019 9:53

Projasňovače jsem dala jen třetinovou dávku, zákal je mírný. Protiřasový přípravek je v tableťě, ale mám i doma v lahvi, tak přidám, děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.70 (?), 10.7.2019 11:00

Pri šokovaní vody chlórom na odstránenie zeleného filmu je treba kefou tieto steny a dno poriadne vyčistiť, inak sa budú tvoriť zase znova a znova.

Udržujte pH bazénu na 7,2-7,4 aby chlór fungoval ako má. Do skimera dajte vločkovač a kľudne filtrujte a často filter vyperte (aj 3x za deň), po praní vždy nový vločkovač do skimera.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika