Příprava pro zapuštěný bazén a následná úprava



Stránky: 1,  2,  3   
host - 79.200 (?) 
20.3.2016 13:14, zobrazeno: 20181x

Zdravím,

tak se na Vás ještě obracím, protože vím, že tady lidé vědí a rádi poradí ;-) Máme po výkopu, na konci dubna nám mají dovézt z mountfieldu bazén Azuro Ibiza a teď nás čeká podklad. Zda asi nerní co řešit, lehce vyrovnám a udusám zeminu, nasypu vrstvu štěrku, cca 5 cm a následně betonu, cirka 10 cm. Vše to budu muset nějak vyrovnat, aby to ve výsledku poohledově nebylo křivé z pohledu od terasy, ale to si již nějak poradím. Pokud někdo k tomu ještě má nějaký dodatek, sem s ním.

Po instalaci bazénu nastává ovšem otázka co dále... Někdo mi doporučoval okolo bazénu provést betonovou vrstvu, někde jsem četl, že to stačí zasypat zeminou. Jaký na to máte názor?

Když bych vzal v potaz to, že bych ho chtěl obetonovat, nastává otázka, jak na to. Nyní máme díru cca 4.5x4.5 metru, betonový uáklad bude nějakých 4.3x4.3, bazén je ovšem kruhový a kdybych ho měl zalít celý do betonu, dostanu se cenově úplně někam jinam. Jak provést to, že bych obetonoval jen nějakých pruh či čtverec dokola, aby se mi vše nezbortilo a zbytek obsypal zeminou, kterou ještě mám na zahradě?

Děkuji předem všem za rady, celou dobu nad tím nyní dumám a nemám zkušenosti, jak na to.

Díky Jarda

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 79.200 (?), 20.3.2016 13:15

Omlouvám se za chybky, ale nelze mi upravit příspěvek, páč jsem ho vložil jako ´host´.

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 84.190 (?), 20.3.2016 16:11

Co se má pak s bazenem dělat bývá někdy v manualu.Nevím co vám dovezou ale třeba píšou, že se nemusí dělat spodní beton a ani obetonovávat  .Bazeny Azuro 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 79.200 (?), 20.3.2016 16:26

Zdravím,

ano to píší, ale jakmile jsem se dostavil na prodejnu, tak u tohoto typu bazénu mi okamžitě řekli, že si nedovedou představit, jak by to stavěli na písku... A pak doporučovali i obetonování ;-) Ale vzhledem k tomu co píší v letácích, co řeknou na prodejne, atd, jsem se raději obrátil sem, ale určitě ještě mrknu.

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 68.251 (?), 20.3.2016 16:38
Pokud je to Ibiza je to novinka asi s tím tady nebude mít nikdo zkušenost píšou to k oválu že tam je to třeba. Ale přece jen někdo poradi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 79.200 (?), 20.3.2016 16:46

Ano, je to ta jejich novinka, uvidíme, až to přivezou a co poradí. Základ nějak připravím, ohledně betonu, mám vybraný typ C 16/20, bude stačit, pokud vybetonuji cca 2-3 týdny před instalací? Vím, že zraje nějakou dobu, na druhou stranu, nestavím na desce nějaký dům, ale malý bazén. Jen doufám, že již nebude mrznout kvůli popraskání...

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 68.251 (?), 20.3.2016 17:01
Tak bych se opravdu asi přiklonil k betonovani dna když odborníci rádi že ano a hlavně nic se s tím nezkazí. S betonem vám neporadim ale asi hodně bude záležet na počasí. My jsem to stihli ještě v září a to bylo ještě teplo. Nám ho budou stavět začátkem května a ještě máme hodně práce vyzdit šachtu na skimr připravit elektriku a zakopat husí krky na hadice. Chci mít vše připraveno než přijedou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.200 (?), 20.3.2016 17:23

Jj, také bych toho chtěl mít co nejvíce, pod bazén určitě beton dáme, to jsme se rozhodli hned na začátku, jde nám pak až o ton prstenec nebo jak bych to nazval ;-)

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 20.3.2016 17:28

Hlavně taky pod beton drenáž a vývod do nějaké jímky.Spodní voda je prevít.Obbetonovat také, protože když budete potřebovat vypustit bazén až na dno, třeba pro výměnu fólie, tak aby se nezbortil.Jinak neni špatná dnová gula, kterou se dá vyčerpat voda a nebo se dá využít i na jiné vychytávky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.251 (?), 20.3.2016 18:38
Žádnou drenáž nechystame ani gulu po celou zimu tam nemáme ani kapku vody a vzhledem k tomu že je jáma vykopana 7 měsíců tak se snad ani neobjeví neobjevila se tam ani před tím kdy jsme měli mělči bazen a neměli jsem pod ním beton... a vypust na co snad stačí čerpadlo když bude potřeba... nedělal bych se 4 metrovim bazénem takovou vědu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika