Přechlorovaný bazén, pH v pořádku



Maurik - (20) - 173.241 (?)
30.7.2020 14:56
Už je to skoro týden a měření stále ukazuje vysoký obsah chlóru. Přitom již týden nebylo do bazénu nic přidáno. Pouze se nonstop filtruje. Dnes jsem koupil radši jiný tester, ale pořád to samé. PH v pohodě, celková alkalita taky perfektní. Celkový chlor kolem 3 (barva není jednoznačná), Volný chlor taky kolem 3. To není normální, Chlor by dle počasí měl být už dávno nulový.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
Maurik - (20) - 173.241 (?), 29.7.2020 15:19
Tak voda v bazénu bez plováku s tabletami a bez přidání jakékoliv chemie 6-tý den čistá, ale při měření chlóru to ukazuje stále moc. Je divné, že je to pořád stejné, když pořád paří slunce a filtrace běží v kuse už skoro 3 dny v kuse. Já to risknu a do vody vlezu, snad to bude v pohodě, ale s tím chlórem to je divný už
Měření chlóru tabletu DPD1
Měření chlóru tabletu DPD1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Maurik - (20) - 173.241 (?), 30.7.2020 14:56
Už je to skoro týden a měření stále ukazuje vysoký obsah chlóru. Přitom již týden nebylo do bazénu nic přidáno. Pouze se nonstop filtruje. Dnes jsem koupil radši jiný tester, ale pořád to samé. PH v pohodě, celková alkalita taky perfektní. Celkový chlor kolem 3 (barva není jednoznačná), Volný chlor taky kolem 3. To není normální, Chlor by dle počasí měl být už dávno nulový.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 170.67 (?), 2.8.2020 17:48

Filtruje se filtruje. Ale také se filtr čistí? Mimo to, pokud se dodával ten chlór granulovaný po delší dobu, ten obsahuje cyanidy na prodloužení ůčinku při sluneční záření. A ty cyanurikové kyseliny (Cyanuric acid) se nevypařují, zvyšuje se jejich hodnota v bazénu, při jisté koncentraci (jsou na to měřiče) způsobují nestabilitu vůči jiným chemiím, doporučuje se pak částečná nebo totální výměna vody. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika