Přechlorovaný bazén, pH v pořádku



Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?)
24.7.2018 14:39

Dobrý den, my dáváme klasické chlorové tablety. Rozhodně bych bazén nechala odkrytý a filtrovala bych a filtrovala. Počkala bych den?, a pak bych viděla, zda chlor klesá. Dá se upustit jen část vody a dopustit zbytek, než přitoupíte k razantnímu kroku, a to kompletní výměně vody. My v těchto vedrech bazén nikdy nezakrýváme, i když samozřejmě voda zvlášť v noci chladne a člověk se neubrání spadu. A daleko déle filtrujeme. Ale vodu máme nádherně křišťálovou. Marcela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 149.127 (?), 24.7.2018 11:32, zobrazeno: 12959x
Dobrý den, máme zahradní bazén Mountfield o průměru 3,6 m. Byli jsme týden pryč, bazén byl zakrytý, soused jen chodil pouštět filtraci denně na 2 hodiny. V bazénu byl trvale plovák s kombi tabletami. Teď po návratu a odkrytí bazénu voda velice páchne chlorem, dle testeru je koncentrace hodně vysoká, vyšší než je vúbec stupnice testeru. Folie bazénu je odbarvená... PH je optimální. Co můžu udělat pro to, aby voda byla zase v pořádku? Vypustit vodu? Čekat?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 24.7.2018 14:39

Dobrý den, my dáváme klasické chlorové tablety. Rozhodně bych bazén nechala odkrytý a filtrovala bych a filtrovala. Počkala bych den?, a pak bych viděla, zda chlor klesá. Dá se upustit jen část vody a dopustit zbytek, než přitoupíte k razantnímu kroku, a to kompletní výměně vody. My v těchto vedrech bazén nikdy nezakrýváme, i když samozřejmě voda zvlášť v noci chladne a člověk se neubrání spadu. A daleko déle filtrujeme. Ale vodu máme nádherně křišťálovou. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.127 (?), 24.7.2018 15:05
No, vedrech... minulý týden u nás bylo 15 stupňů, déšť a vyhlášená povodňová bdělost. :-) Každopádně jsem odpustila část vody a nahradila novou a od rána filtruji a voda smrdí míň. Každopádně na testeru jsou pořád vysoké hodnoty celkového Cl, uvidím co v dalších dnech. Děcka brečí, že je hezky a nemůžou do bazénu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 42.10 (?), 24.7.2018 15:44
Proč dávat drahou chemii, když je jiná, levnější a účinnější? Do Mountfield 3.6 m stačí 6 dcl kyseliny solné +12 g modré skalice, pochopitelně napustit pitnou vodou, pískový filtr (kartušový zahodit) provozovat 10 - 12 hodin denně, jednou za 10 dní propláchnout. Vloni se mi tam utopil drozd, už měl i červíky v sobě, tak jsem přilil 0.8 l Sava. Voda po celou sezónu OK.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 25.7.2018 10:17

To se dětem vůbec nedivím crying. Ty nase jsou ve vodě naložené pořád. U nás je stále přes 30.C, takže opravdu horka. Nechala bych filtr běžet bez přestání a uvidíte. Já osobně bych spíš vyměnila vodu, než přilévala jakoukoliv chemii.Držím Vám palce! M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 68.213 (?), 25.7.2018 15:42

Chlor z vody musite vyhnat vetranim, neprikryvat,vyndat tablety a nejlepe pomocii solo cerpadla vodu prohanet, popř. Vzduchovat nebo kvedlat a kvedlat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 57.254 (?), 31.7.2018 20:23
Při zakrytí plachtou se tam tablety nedávají, buď plachta nebo tablety-chemie.Chlor se odpařuje, nechat nastálo zapnutou filtraci a napojit “fontánu”-padající vodu, za dva dny je to O.K.Na zimu dávám plachtu a voda je po zimě čirá jako nikdy i bez chemie a zazimovače 😎.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Maurik - (20) - 173.241 (?), 27.7.2020 14:40
Zdravím.Nechci zakládat nové téma, když toto je podobné. Jde mi o to, že konečně po více jak týdnu se mi podařilo vyčistit bazén tak, aby voda byla čistá a průzračná. Nyní je perfektní, bohužel když měřím chlór, tak už mi to asi 4 den ukazuje hodně chlóru. Měřeno tabletami DPD 1 a pořád to je hooodně červené 3.0 a více. Vida pěkná, čistá, PH v pořádku. Po chloru je voda cítit jen lehce.Plovák s tabletami je už 5 den vyndaný, chlor šok proveden právě před 4 dny a před 3 poslední chemie a to projasňovač s vločkovačem. Nic víc. Pořád se filtruje, cca 10 hod denně. A to už jsem i 2x do pouštěl vodu, protože jsem vydával do odpadu a ne přes filtraci. Jak to, že chlor neklesá? Je možné se koupat? Díky moc
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 107.16 (?), 27.7.2020 16:00

Filtrovat déle, nejlépe 25h/d a pročišťovat často filtr. Jinak hezké dny na koupání utečou jako z vody...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Maurik - (20) - 173.241 (?), 28.7.2020 19:48
Filtruji už více jak 25 hodin v kuse od včerejška, dnes vedro, což by mělo taky chlor vycucnout s nic. Teď jsem to opět měřil a pořád stejný. Pořád vzorek po vhození tablety DPD1 zčervená jak srdce amorovo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika