Podlaha kolem bazénu



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 216.160 (?)
18.5.2012 21:43

Dobrý den Radku, netuším, zda je bazén foliový, plastový, betonový...

Do řěšení, které zvažujete bych se osobně pouštěl pouze u betonvého bazénu, nebo u bazénu, kterého stavební výkop je právě ze železobetonu.

Obecně se ale v podobných lokalizacích klasickému betonu s dlažbou mám snahu vyhnout. Pokud si totiž člověk přeje, aby byl systém odolný vůči klimatickám vlivům i ve střednědobém horizontu, jsou poruchy takové struktury během několika let takřka pravidlem. Volil bych tedy buď zámkovku, či na sucho kladenou velkoplošnou dlažbu. nebo nejlépe tropické dřevo - palubky.

Tím nechci říci, že Vámi navrhované řešení není realizovatelné.K Vašemu dotazu, zda svazovat konstrukci   podkladu dlažby či nikoli s konstrukcí bazénu je již dotaz na projektanta. Nejde o to zda svázat či nikoli (obojí je možné), ale o to přesně jak s ohledem na konkrétní řešení konstrukce. Pokud chcete mít jistotu správného řešení, obraťte se na zkušeného projektanta. Jen tak se vyhnete ztrátě iluzí a rozčarování po jedné dvou zimách, kdy i nepatrný posun konstrukce způsobí nepříjemné poruchy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

r.vosyka - (1) - 172.210 (?), 18.5.2012 13:57, zobrazeno: 8437x

Dobrý den
Měl bych dotaz ohledně betonu kolem bazénu. Zatím mám 10-15cm štěrku 8-16mm. teď se chystám betonovat a chtěl jsem se zeptat jestli bude stačit 10-12cm betonu b20 se štěrkem s kari sítí (nevím jestli 5x10x10 nebo 6x10x10). Jedná se o plochu 85m čterečních a nevím jestli to mám vybetonat vcelku nebo mám udělat dilatační spáry a jestli to mám svazovat s bazénem v příloze zasílám foto plochy. Na beton bych chtěl potom položit kvarcit flagstone 1,2-1,5cm a zajímalo by mě čím by bylo nejvhodnější ho nalepit a hlavně kolik si mám nechat rezervu pro lepidlo nebo lepící maltu. děkuji za radu s pozdravem Radek


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 216.160 (?), 18.5.2012 21:43

Dobrý den Radku, netuším, zda je bazén foliový, plastový, betonový...

Do řěšení, které zvažujete bych se osobně pouštěl pouze u betonvého bazénu, nebo u bazénu, kterého stavební výkop je právě ze železobetonu.

Obecně se ale v podobných lokalizacích klasickému betonu s dlažbou mám snahu vyhnout. Pokud si totiž člověk přeje, aby byl systém odolný vůči klimatickám vlivům i ve střednědobém horizontu, jsou poruchy takové struktury během několika let takřka pravidlem. Volil bych tedy buď zámkovku, či na sucho kladenou velkoplošnou dlažbu. nebo nejlépe tropické dřevo - palubky.

Tím nechci říci, že Vámi navrhované řešení není realizovatelné.K Vašemu dotazu, zda svazovat konstrukci   podkladu dlažby či nikoli s konstrukcí bazénu je již dotaz na projektanta. Nejde o to zda svázat či nikoli (obojí je možné), ale o to přesně jak s ohledem na konkrétní řešení konstrukce. Pokud chcete mít jistotu správného řešení, obraťte se na zkušeného projektanta. Jen tak se vyhnete ztrátě iluzí a rozčarování po jedné dvou zimách, kdy i nepatrný posun konstrukce způsobí nepříjemné poruchy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 103.254 (?), 18.5.2012 22:46

bazén je železobetonový

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika