Písková filtrace - vracení kalu zpět do bazénu



Stránky: 1,  2,  3   
devil63 - (6) - 213.145 (?) 
6.6.2014 14:05, zobrazeno: 52402x

Zdravím, nevíte čim by to mohlo být, Písková filtrace ProStar4 od Marimexu, mi letos vrací vysátý kal ze dna bazénu zpět a vodu úplně zakalí. Filtraci jsem rozebral, vyčistil a dal nový písek. Provedl proplachy a výplachy.Bez efektu. Po cca 3 minu. vysávání kalu ze dna se začne vracet zpět voda do bazénu silně zakalená. Už jsem z toho celkem otrávený.Loni to makalo bez problémů a letos jako by to vůbec nefiltrovalo. :-(

Díky za pomoc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?), 6.6.2014 14:47

Buď jste zapomněl, v jaké poloze má být páka ventilu a máte to na cirkulaci, nebo je ventil v tahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
devil63 - (6) - 213.145 (?), 6.6.2014 20:10

Ventil mám nastaven na pozici 1 filtrace, před použitím jsem udělal proplach a při zapojené filtraci jsem i 30 s nechal odtéct zkalenou vodu mino bazén a pak až jsem to připojil do bazénu, tak jak se to doporučuje. Tak asi reklamace a to je zase měsíc bez filtrace. :-(

Koupil jsem jí loni 2.srpna,tak že byla používána cca 2 měsíce.

Nedá se to nějak opravit svépomocí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 7.6.2014 8:13

No já teda když vysávám kal ze dna tak to nechávám odtékat do odpadu a neženu to přes filtraci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
devil63 - (6) - 213.145 (?), 7.6.2014 12:25

No to jsem už ze zoufalství udělal taky i když loní jsem to vysával pře filtraci a pak vypláchnul kal do odpadu, ale i ddyž odsaju kal mimo a filtruje se voda, tak ani po 7 hodinách není průzračná.A chemii tam dávám jako loni a to byla voda jako křišťál a člověk měl chuť se napít. A teď je to hnus velebnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 123.29 (?), 7.6.2014 20:14

A jste si jist, že máte správně připojené hadice, mám srandovní podobnou zkušenost, po koupi a natěšený s průzračné vody jsem jen hleděl nešťastný a málem sem vracel kartušovku, pak jsem jsem hleděl ani nv jak se to stalo a měl jsem přehozenou zpětku z odpadkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 216.69 (?), 7.6.2014 22:22
Písková filtrace jemný kal nevezme a jen jej rozvíříte v bazénu. Přesněji po proplachu, je zajímavé, jak je zvýšený tlak, tak o 0,3 proti normálu, tak stačí po vysávání kalu na dně jen proplach a není třeba plýtvat vodou vysáváním do odpadu. Začátek sezóny je vždy o ustálení hodnot ph, dezinfekce dle typu. Kal jsou řasy, které vznikly v době nízkých hodnot dezinfekce vody a je třeba jej flokulantem vysrážet do větších, filtrací zachytitelných částic a vypláchnout. Každý úbytek vody musíme nahradit novou, neošetřenou vodou, což zvyšuje nároky na provoz bazénu. Je vhodné postupovat krok za krokem, ne hned razantně odsávat, dopouštět, dezinfikovat. Po přidání flokulantu se musí den dva filtrovat, teprve potom se dostaví výsledek a tak pod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
devil63 - (6) - 213.145 (?), 7.6.2014 18:48

Tak jsem to denes opět rozebral a komplet vyčistil. Rozebral jsem 6ti cetný ventil a nezjistil jsem na něm žádnou závadu.Je to velké kruhové silikonové těsní s trojůhelníkovými segmenty a ty tam seděj jako pr... na hrnci! Tak fakt nevím, čím už by to mohlo být. Celý den byla filtrace zapnutá a voda stále zakalená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.32 (?), 20.7.2014 9:18

Celý problém je v tom že máte výrobek Marimexu. Mně zase při zpětném proplachu vyjde ven asi kilogram písku. Dvakrát v záruce vyměňovali víko s konstatováním že bylo v pořádku. Doklady o poštovném jsem jim zaslal a ani se neobtěžovali poštovné vrátit, vícekrát bych od nich nic nekoupil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 13.6.2014 11:35


Neni nad dobrou radu, která je nad zlato.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika