Písková filtrace - vracení kalu zpět do bazénu



host - 241.245 (?)
14.9.2019 13:56

Tak já jsem to zkusil a dal tam dětskou plenu. Výsledek úžasnej, bál jsem se jestli filtrace vezme vodu i přes látku, ale úplně v pohodě. Plena krásně chytá jemný zelený kal, který se mi pořád vracel filtrací zpět. Úplně zaflákaná je tak za dvě hodiny, pak přemáchnout. Takhle to jde, dělat to obtokem ven je pro mě nesmysl, na lux potřebuju tak 30 min, to jsou tak 3 kubíky vody, čtvrtina bazénu na jedno luxování, nesmysl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 14.169 (?), 5.8.2014 22:35

Jsem zřejmě méně chápavější, tak se chci informovat, zda ventil zapnutý na obtok ven = vyprázdňování. Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 221.2 (?), 7.7.2014 18:11
Děkuji za popis a fotky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 210.62 (?), 31.5.2018 19:56

Dobrý den,

mám bazén na zahradě, kde je studna s omezenou kapacitou vody. Řeším problém, že když odsávám jemný kal ze dna a nebo čistím filtraci, tak upustím spousty vody, kterou ze studny obtížně doplňuji. Máte někdo nějaké řešení, jak tento problém realizujete? Zvažuji použít velkou nádobu, kam bych tuto vodu přepouštěl a po usazení nečistot opetovně vracel do bazénu. Nebo použít filtraci na studny s filtrem 10mikronu, jaká se používá např. na vodu ze studny do domu.

Děkuji všem za jakoukoli radu.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.45 (?), 13.2.2019 22:45

Písková filtrace je na jemný kal ze dna krátká - jemný kal projede pískem a je opět tryskou vypuštěn do bazénu - akorát s tím rozdílem, že zakalí vodu. Stejně blbě funguje automatický vysavač: Jeho síto je natolik řídké, že jemné částice opět projedou celým vysavačem a výsledkem je opět zakalená voda. Někde jsem četl, že pomůže dát do košíku ve skimeru filtrační papír do kuchyňských odsavačů a vyzkoušet ho tam i několikrát přeložit, aby filtrace ještě neztratila na průtoku. ale ten filtrační papír (nebo textilie) zachytila co nejvíc toho kalu. A nezbývá než tu textili po pár hodinách (nebo podle potřeby) vytáhnout, vyprat v čisté vodě a to celé několikrát opakovat. Co mně dobře fungovalo ve starším a menším bazénu byla sada ručního vysavače s filtrační nádobkou, ve které byl pytlík z jemné filtrační tkaniny. Sice se musela nádobka každých 15 minut rozebrat a pytlík vysypat a vyypláchnout čistou vodou, ale hlavní je, že to fungovalo a ten jemný kal zmizel. V novém bazénu mám ale natolik silné čerpadlo, že s tím ručním vysavačem to nešlo - velmi se snížil průtok. Každopádně ale s tou geotextilií v košíku skoimmeru to vyzkouším.  Asi nejdůležitější bude správně zvolit "hustotu" filtrační tkaniny.

Bořík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.245 (?), 14.9.2019 13:56

Tak já jsem to zkusil a dal tam dětskou plenu. Výsledek úžasnej, bál jsem se jestli filtrace vezme vodu i přes látku, ale úplně v pohodě. Plena krásně chytá jemný zelený kal, který se mi pořád vracel filtrací zpět. Úplně zaflákaná je tak za dvě hodiny, pak přemáchnout. Takhle to jde, dělat to obtokem ven je pro mě nesmysl, na lux potřebuju tak 30 min, to jsou tak 3 kubíky vody, čtvrtina bazénu na jedno luxování, nesmysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika