Písková filtrace + UV lampa nebo i chemie?



Stránky: 1,  2   
host - 204.148 (?) 
25.5.2009 15:07, zobrazeno: 42550x

Zdravím,

pročetl jsem tady jako čerstvý bazénař x témat k udržování bazénové vody, ale bohužel neplyne mi z toho jasný závěr zdali se tento proces opravdu obejde bez chemie. Předpokládám, že bez chemie asi nezreguluji PH, ale je potřeba i v prevenci vzniku a množení bakterií, řas, hub a plísní? Nebo postačí UV lapma + písková filtrace.

děkuji za reakce JP

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 243.22 (?), 31.5.2009 17:39

Ahoj Taky potřebuji poradit.Já jsem UV lampu koupila, ale bohužel mi ji při stavbě bazénu nenapojily, Že to neumí.Poradí mi někdo s přesným popisem napojení a na co mám dát pozor?Víte někdo jak na to?Moc děkujiStáňa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.129 (?), 4.6.2009 23:10

UV lampa se zapojí mezi pískovou filtraci a vratnou trysku, musí být zapojená na spínací hodiny s čerpadlem filtrace, pokud odpovídá výkon UV lampy obsahu vody v bazénu potom není nutné používat chemii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.242 (?), 3.7.2009 8:08

Pokud nechcete použít návod, který k té lampě určitě byl přibalen :o),
tak lampa se umísťuje mezi čerpadlo a vstup do pískové filtrace, a to proto, ža zářením zahubené řasy a mikroorganismy, které jinak filtrace nezachytí, se po ozáření shlukují (koagulují) a zachytí se ve filtru. Jinak si je pouštíte zpátky do bazénu :o(. Lampa by měla být zapojena tak, aby se nemohla rozsvíti, když neběží čerpadlo. Alespoň to tvrdí výrobce lampy, kterou používám, možná to je kvůli přehřívání, nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 29.6 (?), 8.9.2009 10:04

V případě použití UV-C lampy se nelze zbavit dávkování chemie!! Je to dost zažitý omyl a bohužel i dost rozšířený. Správná hygienická čistota vody totiž zahnuje 3 věci: desinfekci, oxidaci nečistot a samotný desinfekční účinek musí mít ve vodě residuální charakter-tzn. musí přetrvat v bazénu i určitou dobu. Já osobně UV lampu prodávám rád hned z několika důvodů-vlnová délka odstraňuje chlorový zápach a a vázaný(špatný) chlór z vody:) dalším důvodem je jednoduchost obsluhy-prakticky žádná není a tak odpadá složité nastavování čehokoliv. Ale nejdůležitější důvod je možnost koupání v bazénu i alergikům. Cenově z technologíí bezchlórových úprav, nebo i alternativních metod ošetřování vody je nejlevnější a šetří náklady za chlór.

Všem přeji hezké koupání

Prodejce Tomáš z Pelhřimova

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.227 (?), 5.7.2009 18:04

Používám UV lampu 70W a chemii (kompletně automatické řešení). Když nefunguje lampa, tak to nepoznáte, když chemie, tak ano . Obávám se, že efekt UV lampy je do jisté míry placebo. A to dost drahé. Podle mě pomůže ušetřit něco chemie, neboť úplně bez efektu asi není, ale samostatně vám rovnováhu v bazénu zkrátka neudrží...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 237.141 (?), 7.7.2009 14:57

Bez chemie (vločkovače) z bazenu dost těžko dostanete zákal a to i s UV lampou :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 119.54 (?), 17.7.2009 12:15

nezkoušel někdo ozařovat vodu horskym sluncem?? Je to defakto taky Uv zaření

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 17.7.2009 15:36

Máte někdo zkušenosti s Bio poolem, Amurem, Lagunou? Vše je v podstatě stejný princip. Ptal jsem se pracovníka firmy, která montuje bazény, jaké mají zkušenosti s bezchlórovou dezinfekcí vody. Dříve montovali UV lampy a měli velké % reklamací, solničky jsou náročné na celou technologii -musí být titan a vliv na změnu barvy plastů, navíc se voda ošetřuje zase chlórem NaCL - z rozkladu soli, ale je to šetrnější než klasický chlór. Nyní, že dávají Laguny, které jsou naprosto bezporuchové a majitelé bazénů jsou velmi spokojeni, vhodné pro alergiky na chlór a jeho sloučeniny.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 87.2 (?), 1.12.2009 17:49

Mam Lagunu 7 let a domnivam se, ze je naprosto bez uzitku. Davam 1az 2ks chlorove tablety na tyden, dle teploty zastreseneho bazenu, 46m3 vody.Zkousel jsem ubrat mnozstvi chemie, ihned beloba, pak zelena kalamita. I dlouhodobe pokusy neprinesly zadne pozitivni vysledky. Podobne jsem slysel mluvit dalsi majitele tohoto zazraku. Nyni vazne zvazuji UV lampu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika