Písková filtrace marimex nebo bestway



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
host - 29.39 (?) 
27.6.2010 11:42

Před koupí se doporučuji radit s těmi, co tyto filtrace mají, nikoliv s těmi, co je viděli jako tento pán jen na obrázku a soudí na základě svých pocitů a dojmů. Má zkušenost s filtrací ProStar 4: Deklarovaný průtok je uveden v návodu a každý prodejce vám ho sdělí. Je 4m3/h a dle mé zkušenosti to odpovídá realitě. K menším bazénům (mám kruhový nadzemní) bohatě stačí, cca za půldruhé hodiny je voda v mém bazénu vyměněna a čistá. Výtlak skutečně není uveden, zatím jsem nezkoušel, ale pár metrů to vzhledem k slušnému výkonu čerpadla jistě dá (údaj je důležitý jen pro ty, co chtějí hnát vodu do větších výšek např. při vypouštění či k solárnímu ohřevu). K filtraci se samozřejmě dá připojit další příslušenství jako např. UV lampa, solární ohřev (vyzkoušeno, funguje bez problému) nebo vysavač (vyzkoušeno s ručním, funguje bez problému). Filtrace je tichá a čištění menšího bazénu zvládá výborně. Menší problémy: Spoje je třeba v místech, kde se nasazují hadice, dobře utěsnit přiloženou teflonovou páskou, jinak kapou. Šroub, který stahuje obruč u víka filtrace je dosti krátký, já raději dokoupil delší, aby se mi víko lépe nasazovalo. Celkově se mi ale zatím (mám ji asi měsíc) zdá ProStar 4 jako dobré řešení pro malé bazény. Překvapuje mne ovšem názor z diskuse, že Marimex nemá náhradní těsnění pod víko (to jsem zatím nepotřeboval, nic nekape), doufám, že se s náhradními díly polepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
         
host - 248.164 (?), 28.6.2010 8:00

Používám filtraci BestWay třetím rokem a jsem spokojenej. Je zde hodně zkušenostís tím že špatně těsní atd. Myslím že je to pouze o tom vše dobře poskládat a dobře dotahnout spoje. Nikdy jsem s tím problém neměl. Můj názor je takový že drahé filtrace nefungují lépe, systém je stále stejný, pouze jde o kvalitnější materiály a lépe zpracování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.39 (?), 28.6.2010 9:02

Ke spojům - pomoci může i maličkost, při utahování šnekových kovových spon se mi např. osvědčilo použít francouzský klíč místo šroubováku, docílil jsem tak těsnějšího utažení a voda dál nekapala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 29.39 (?), 8.7.2010 10:25

Tak těsnění pod víko u filtrační nádoby ProStar 4 firma Marimex nabízí, dá se objednat i na jejich e-shopu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 95.96 (?), 31.7.2013 9:07

Já koupila těsnění minulý týden přes net.Druhý den mi ho dovezlo PPL.Tento týden mi odešel motor.Mám bazén 16m3 a jela mi 2 roky, koupila jsem větší výkonější.Na malé bazény asi stačí, ale na ten můj nestačila.I když mi ji prodejce bazénů doporučil.Já už bych do ní nešla.Ale jinak s ní nebyl problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 109.161 (?), 30.5.2012 14:29

Já bych doporučil Prostar 4, bohužel jsem naletěl pár níže uvedeným radám a nejdřív si koupil Bestway. Ta sice počátečně fungovala, ale když jsem chtěl připojit vysavač a pak solár, tak byl průser. Z čerpadílka se zakouřilo a prodejce mě ještě poslal někam, že prý jde o filtraci k čištění a ne pro další úkony?!? Vzhledem k tomu, že vám to ani neopraví (prý to nejde), jsem si zakoupil prostar 4, mám 12cit kubíkový bazén a vše běhá v pohodě - prodejce mi řekl, že již po třech letech je to vše vychytané. Solár mám na altánku a pořád v poho. Dle mého názoru pro bazény okolo 15 kubíků super cena=adekvátní výkon.

Prostar 4
Prostar 4
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 79.218 (?), 30.5.2012 16:55

Počítám, že asi nikdo nekupuje obě filtrace a neporovnává. Výkon čerpadla je dán příkonem a pak ztrátami  (ohyby trubek, vířivé protiproudy atp.). U obou je rozdíl v tom příkonu (a tedy i výkonu), ostatní bude podobné..

Z hlediska materiálů je polymer srovnatelný s kovem, u Prostaru je neštastně provedeno těsnění, které není zachyceno drážkou na vnmější straně trubek, takže se všelijak deformuje a někdy kape, když je hodně utažení (protože se tlakem zdeformuje těsnění) a musí se povolit.

Testoval jsem Prostar kvůli spotřeba/výkon a je lepší dát tam jen písek po tu vrchní čáru (označenou v zahnutém plastu) a ne až do vrchu. Účinnost je naprosto stejná a tlak (a tedy i potřebný výkon) je téměř u nuly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.70 (?), 19.6.2013 11:22

S tím kapáním jsem tedy u prostaru problém neměl, asi je to o tom, zda tu montáž provedete správně. Dělal jsem to podle návodu a je to naprosto jednoduché.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 19.6.2013 14:44

Prostar 4 je předražená filtrace s velkým rizikem nízké životnosti. Samotné čerpadlo není tak špatné, ale filtrační jednotka je ošizena jak jen to jde. Za cenu zhruba o 1000,- Kč vyšší je možno mít normální "dospělou" filtraci.VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.122 (?), 8.9.2015 14:48

Zdravím,

optám se, jaká je ta lepší/dospělejší filtrace? Třeba od Mountfieldu PRO S144T? Jde mi o to, že teď se dá Pro Star 4 koupit za nějakých 2799 Kč, Baumax, který končí by měl mít ještě větší slevu, zda se oplatí za tyto peníze. Samozřejmě, pokud jí budu srovnávat s nějakou super, která stojí 5-10 tisíc, věřím, že bude kvalita jinde.

Děkuji předem za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika