Písková filtrace Bestway



host - 55.0 (?)
22.6.2017 12:27

a vzpomenete si kde? už sem se koukal po ebay, ali, i primo nastrankach firmy a nikde nic

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 96.229 (?), 4.5.2009 13:29

Běžela mi jednu sezonu a teď nemá výkon a nedá se hnout s šesticestným ventilem. Nic se nedá rozebrat a opravit a náhradní díly neexistují. Naprosto nedoporučuji. Kupuji výkonnější a hlavně takovou, na kterou seženu díly a je oddělené čerpadlo (opravitelné) od nádoby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 119.85 (?), 11.5.2009 0:23

marimex za stejný (podobný) peníze prodáva mnohem lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 23.1 (?), 31.5.2009 15:52
Máme ji 2 roky a bez problémů. Kartušová filtrace se nedala použít u kruhového bazénu 5,5m vůbec - po dvou dnech nový filtr... Vyměnili jsme za tuto pískovou a máme klid. Jsme spokojeni. Někteří pisatelé píší, že netěsní spodní lem, teče jim. Pokud se lemové spojení dotáhne plynule oboustranně, postupně a jemně, zatáhne se to ukapávání po 15 minutách. Pak je celý rok pohoda. Takže srovnám-li sousedovu filtraci za 15.000 a tuto za 3 tisíce, uznávám že ta za 15 je lepší, ale i tato za 3 nám bazén vyčistí spolehlivě. Je to jako s auty. Royce je lepší Oltcitu (s prominutím). Dva roky a klid. Pisatel psal, že měl problémy s lopatkami. Po prvním roce používání jsme rozdělali motor - známky opotřebení jsem nenašel. Zřejmě je to kus od kusu, nevím. Je možné, že lopatky byly také v našem případě chráněny. Do skimmeru jsem na jeho dno vystřihl z plastové sítě kruh cca 10cm a vložil na dno, takže velké kusy (listí, květy lípy,) spadlé do bazénu nešly přímo na lopatky filtrace, ale byly zachyceny tímto "předfiltrem". Domnívám se, kdo nemá dostatek peněz, kvalitu filtrace ocení. Účel mu splní i jako Oltcit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 123.133 (?), 19.7.2009 18:46

Zcela souhlasím s obsahem předchozího příspěvku. Pískovou filtraci Bestway užíváme druhou sezónu, zatím k plné spokojenosti. Rozdíl ve filtrování kartušovou a pískovou filtrací je zcela zásadní, celou sezónu máme v bazénu 3,6 x 0,91 m křišťálovou vodu i při vysokých teplotách . Netěsnost lemů filtrace jsem odstranil namazáním lemového pásu zevnitř lékárenskou vazelínou a jemným poklepáváním pásu gumovou paličkou při dotahování. Pás si pěkně "sedne" a ani minule ani letos ani kapka neteče. Páka bývá po zimním uložení skutečne zatuhlá, ale stačí před montáží do komor ventilu nalít trochu vody s Jarem a citlivě rozpohybovat. Pak už funguje normálně. Opotřebení lopatek čerpadla je lépe předcházet, já vybírám hrubé nečistoty z bazénu síťkou a jemné, usazené na dně luxuji hadicí, kterou nastrčím do sacího vývodu filtrace ve stěně bazénu. To ale jen několikrát za sezónu, třeba po vyvločkování nečistot, kdy jsou jejich chuchvalce na dně skutečně vidět. Po asi 12 letech užívání různých bazénu a filtrací mohu říct, že správnou kombinací pískové filtrace a střídmého užívání chemie (já užívám chemii od f. VIA-REK s.r.o. v Rájci Jestřebí) se dá udržet kvalitní voda na koupání po celou sezónu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 136.186 (?), 23.7.2010 20:46

Dobrý den, podle vašeho příspěvku soudím, že vlastníte pravděpodobně nafukovací bazén s prstencem - a zaujalo mne vaše sdělení, že nečistoty ze dna luxujete hadicí, nastrčenou do ssacího otvoru. Ráda bych toto také praktikovala, jenže průměr hadice a průměr otvoru jaksi nekorespondují. Jak jste toto vyřešil? Nebo jste sehnal nějakou redukci? Prosím o radu. A užíváte ten plovoucí skimmer, nebo myslíte, že se bez toho dá obejít. Měli jsme leta Orlando s pevným skimmerem a pískovou filtrací Azuro, takže sběr nečistot po hladině ani luxování nebyl problém. Kvůli snadnějšímu uklízení na zimu jsme pořídili Tampu a zatím jen problémy. Díky za rady. Wimmerová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 208.138 (?), 2.8.2010 22:52

Dobrý večer, taky by mě zajímalo zapojení přímo na filtraci. Zakladní vysavač toho moc nevysaje, ten vylepšený spolu s skimmrem plánuji na příští rok. Dík za radu. Štroner

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 125.30 (?), 4.6.2010 21:04

Díly existují, jen stačí důkladně hledat, sehnal jsem vrtulku do čerpadla i s osičkou, horní ovládací páku na šesticestný ventil. vcelku za dobrý peníze. A co člověk vyrobil, to i rozebere a dá se vše opravit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 55.0 (?), 22.6.2017 12:27

a vzpomenete si kde? už sem se koukal po ebay, ali, i primo nastrankach firmy a nikde nic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 160.150 (?), 28.8.2011 22:30

Dobrý den, mám problém dcera ulomila u této filtrace páku.Prosím kdo je ochoten napsat, kde se dájí sehnat díly na tuto filtraci.Předem moc děkuji. Paja29Paja29@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 94.178 (?), 19.7.2010 12:35

Bohužel, musím říci, že nám také vydržela pouze jednu sezonu a náhradní díly se dají sehnat až po sezoně. Takže raději kupte jinou filtraci. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika