Paraziti v bazénu



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 88.37 (?) 
16.8.2009 20:58, zobrazeno: 92852x

Dobrý den,

tak jsem si letos pořídil gumový bazén na zahradu a kromě kluzkého povlaku v bazénu (řešení již vím z jiné diskuze) se mi na dně bazénu objevil nějaký parazit (drobní červervení červíci vypadající jako nítěnky cca 0,5 mm dlouhý). Kvalitu vody jsem si celkem hlídal, ale musím se přiznat, že jsem bazén několikrát nechal odkrytý a filtraci jsem nepouštěl každý den. Mužete mi někdo pomoci s určením tohoto parazita, s jeho vyhubením a s určením příčiny kontaminace bazébu tímto parazitem.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 207.34 (?), 17.8.2009 13:00

Dobrý den, myslím, že by to mohli být larvy komárů(jestli se jakoby srulují a pak zas roztáhnou, při pohybu), máme je bohužel taky:(a i když dávám savo na bazény, tak půlka žije dál... vcelku by mě zajímalo, zda to tak má taky někdo nebo spíš i čím se jich zbavit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 207.34 (?), 17.8.2009 13:03

Ještě dodám...

http://www.skudci.com/files/komar-6.jpg

např. zde, není to ono?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 88.37 (?), 18.8.2009 16:00

Není to ono. Ti moji paraziti jsou růžovo-červení a úplně hladký - asi jako několikrát změnšená žížala. Jo a plavou pouze u dna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.20 (?), 18.8.2009 16:14
To budou nitěnky, žížalice nebo jiní malí vodní kroužkovci. Naprosto neškodní tvorečkové, není důvod proti nim nějak razantně zasahovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 88.37 (?), 18.8.2009 19:25

OK děkuji, ale v bazénu je mít zrovna nemusím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 218.219 (?), 23.7.2016 16:26

Dobry den, souhlasim, ze v bazenu taky nechci mit zadne parazity, proto taky vodu neustale kontrouji. Ale pres to se udela shluk zivych niti - viz. foto. Nevite jak proti tomu? Dekuji za odpoved

nitenky?
nitenky?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 23.7.2016 22:45

Tak do bazénu s tímhle bych nevlezl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.226 (?), 24.7.2016 19:43

Dobrý den, taky se mi objevili v bazénu nitěnky (bílé stočené šnůrečky, které se pohybují). Jak je zlikvidovat, poraďte prosím. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.247 (?), 24.7.2016 20:09

Dobrý den, problém je zřejmě v dezinfekci vody. Víte proto jsem přešel na řízenou dezinfekci vody, abych nemusel měřit a doplňovat tablety, chloršoky, regulátory pH. Jestliže nemusíte často doplňovat vodu, ať už vlivem vysoké teploty vody, nebo šploucháním, nastane stav, kdy je bazénová voda ještě čistá, avšak má nízké dezinfekční účinky. Doplněním nové vody se prudce změní parametry vody a z vody mrtvé se stane živá voda. Tedy ještě více se sníží dezinfekční účinky a voda se rozjede v nekontrolovatelný proces vývoje řas a života. Potom se zachraňuje stav zpravidla chloršokem a komplikovaným odsáváním odumřelých řas. V tomto konkrétním případě bych změřil úroveň dezinfekce vody. Mohlo se stát, že jste do bazénu zavlekli nějaké vývojové stádium, kterému úroveň dezinfekce nevadí a dál se vyvíjí. V bazénu jsem také občas zaznamenal potápníka, ten však rychle zmizel, umí létat a vodní hladina ho přilákala. Spousta hmyzu má vývojová stádia ve vodě, proto je důležité bazén zakrývat, udržovat dezinfekci a pravidelně vysávat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika