Nízké pH a celková alkalita



host - 57.11 (?) 
9.7.2019 18:51, zobrazeno: 3516x
Dobrý den, potřebuji radu ohledně bazénu 20 m3.Běžně napustím bazén studniční vodou, dám cca 1,5-2l kyseliny solné a cca 0,5l Sava, profiltruji pár hodin a voda je křišťálově čistá.Podle papírového testu je vše ok.Dále přilívám pouze kyselinu cca 1x týdně 0,2-0,3 deci dle intenzity používání bazénu. Teď mám.ale problém. Bazén nebyl až tak moc používán, ale bylo nutné dolít cca 3 M3 vody.vzhnedem k teplotě bazénu 28 st. a smůle že mi došla kyselina a testu vody kdy ukazoval pH cca 5 a celkovou alkalitu 0 jsem byl nucen použít Savo.Voda do půl hodiny zhnědla a filtrace (7 M3/hod) to nedávala.Co 2 hodin proplach s rezavou vodou. Dokoupil jsem kyselinu 4 l a dolíl jsem lirt, nepomohou.Ve finále padly všechny 4 litry kyseliny, ale pH a celková alkalita je stále na 0,5 a O.Bazén smrdí po dezinfekci, předpokládám že že Sava.Jak jiná k zvýšit pH a celkovou alkalitu vody? Už jsem bezradný koupat se v kyselině nechci.Voda je momentálně čistá, ale zapáchá.Celkový chlór a volný chlór je ok. Nějaké rady?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.14 (?), 9.7.2019 19:05

Když do kyselýho bazénu rvete kyselinu, co čekáte, že se stane? Že se zvýší Ph?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.11 (?), 9.7.2019 19:54
Ale celková alkalita a pH je mimo stupnicí.Co teda přidat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.14 (?), 9.7.2019 22:10

"Koupat se v kyselině nechci" -  a přitom ji tam furt lejete. Nemám páru co s vodou je. Nepleťte "alkalinitu" s "alkalitou" Obojí je něco jiného, bohužel to první je naprosto nešťastný termín. Přečtěte si o tom někde na bazénářských webwch. Alkalitu zvýšíte přidáním nějaké zásady, typicky se používá obyčejná soda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.70 (?), 10.7.2019 11:09

Ak máte nízke pH, tak buď ho nechajte niekolko dní na pospas prírode a ono sa postupne zvýši, alebo si kúpte prípravok pH+ a doladte ho na hodnotu 7,2. Čím menej chémie vo vode, tým lepšie...

Kyselina znižuje pH, hodnota chlóru je niečo iné - ten je na dezinfekciu.

Neviem, ale vo vašom prípade by som vymenil celú vodu, vyčistil bazén, dal nový piesok do filtra a začal s chémiou opatrne znova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika