Mrtvý ježek v bazénu



Stránky: 1,  2   
host - 34.53 (?) 
7.6.2017 14:57, zobrazeno: 16736x
zdravím všechny, včera jsem našel v bazénu mrtvého ježka, byl tam max 2 dny ale nafouknutý a smrděl... je nutné bazén vypustit nebo stačí pořádně zachlorovat?? Dal jsem asi 2násobnou dávku SAVA...
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 157.239 (?), 7.6.2017 15:02

Bylo by fajn dát pozůstalým pravidelně napít. Vody. Na bezpečné místo. Do nějaké misky.  SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 7.6.2017 15:06

Dobrý den, já bych tedy vodu vypustila, protože jen to pomyšlení... brr. Navíc děti vodu samozřejmě pijí.Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 7.6.2017 15:22

Hmm, a jak moc se za 2 dny znečistí od ježka oproti tomu, co se znečistí běžným provozem od mrtvého hmyzu nebo koupajících se dětí? A jak myslíte, že se od takových věcí dezinfikuje pitná voda braná z nádrže, kde takových mrtvolek plavou mraky (mrtvé ryby, hmyz, drobná zvěř,...? Chlorem, řekl bych...

"brr" má být argument na zbytečné vyplýtvání desítek kubíků vody? No nevím, takový přístup se mi veeeelmi ekluje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 8.6.2017 11:11

Byl to pouze můj názor, a já bych to tak udělala. To, že se Vám můj názor "ekluje", to je Vaše věc. Nejsem žádný hygienik, ale tohle by mi prostě vadilo. Ono "naprat" do vody spoustu chemie také není zrovna ideální. Když jdu plavat do rybníka, tak počátám samozřejmě s tím, že tam plave všechno možné. Ale domácí bazén a v něm čistá voda, to je pro mě věc jiná. Hlavně bych udělala nějaké opatření, aby se to příště už nestalo. My jsme právě z tohoto důvodu zvýšili rantl u bazénu. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 8.6.2017 11:41

Nejlepší je mít na hladině položenou k tomu určenou folii a upnutou k okraji. Jsou i folie, které při dobrém upevnění zabrání utonutí i tříletého dítěte (natož ježka). A to výparné teplo není také k zahození. Jen si zkuste dát do hrnce/konvice litr vody a vyprázdnit ji vyvařením.  Je to moc nebo málo tepla, když by jste každé ráno přilili do bazénu 15 litrový kýbl vařící vody? S plachtou ji máte zadarmo.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 8.6.2017 15:39

Plachtu jsme měli léta, ale byla velmi nepraktická. Bylo jednodušší zvednout okraje u bazénu a už tam žádná zvířátka nepadají. A co se týká bezpečnosti dětí, tak nikdy nejsou na zahradě samotné, když je bazén napuštěný. Ano, co se týká tepla, tak to máte pravdu, opravdu ta plachtě v tomto směru svůj účel měla. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 7.6.2017 15:21

Ježci obecně nepřenášejí nemoci přenosné i na člověka a tedy je to jen otázka etická. Technicky výraznější nachlorování a dvoudenní filtrace (karanténa) by měly být postačující. V klasickém rybníce také život vzniká i zaniká a jen protože to nevidíte tak křišťálově, jak v bazénu, tak to neřešíte.

Zvažte pořízení krycí plachty. Mimo péče o čistotu vody brání plachta také ztrátě tepla výparem z vodní hladiny (a to podstatněji než případné zastřešení).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.154 (?), 7.6.2017 22:03
"...ježci obecně nepřenášejí nemoci přenosné i na člověka...". Tak to by som netvrdil - pár príkladov viď foto. Na druhej strane netreba robiť paniku, prenos kliešťa z utopeného ježka nie je príliš pravdepodobný. Asi najviac by som sa obával tej leptospirózy. Imunita zdravého človeka zvládne veľa a zďaleka nie každý ježko musí byť hostiteľom choroby. Ale ak mám hovoriť za seba - svoje dieťa by som do takejto vody s kľudným svedomím nepustil. IH






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 7.6.2017 22:49

Na vše co jste uvedl stačí ten chlor a 48 hodin točení nachlorované vody přes bazénovou filtraci. Ohledně leptospirozy - nejvíce nákaz v USA je způsobeno pitím CocaColy přímo z plechovky bez jejího umytí. Přitom dle statistik je až 20% plechovek potřísněno potkaní močí.

Některé z vyjmenovaných chorob nejsou přenosné z mrtvého jedince, protože potřebují, aby patogen byl ve vitální krvi nasáté klíštětem ...   ... a takovéto infikované klíště bylo schopné se přisát na dalšího hostitele...

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika