Modrá skalice ano či ne?



Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?)
2.8.2017 21:52

Tak já to teda sem zase znova napíšu (zase mě budou všichni prodejci napadat). Naprostá většina problémů se zakalenou vodou je v nedostatečné filtraci. Pokud máte bazén zapojený doporučeným způsobem (bílé vrapované hadice průměr 32 mm a máte v okruhu zapojený alespoň jeden solární ohřev, tak vám filtrační schopnost systému (průtok) klesá skoro na polovinu. Pokud máte více solárních panelů a nebo delší rozvody, může to být ještě více (odpor potrubí). Takže pokud máte filtrační sestavu 4 m3, tak se vám při obsahu vody v bazénu např. 18 m3 přefiltruje v nejlepším případě za 9 hodin. Celý obsah bazénu by se měl ideálně přefitrovat přes pískovou filtraci alespoň 1x za 24 hodin.

Nemá tedy naprosto smysl, přidávat do vody různé podivné přípravky (Chlor šok, Vločkovač, Projasňovač, Modrý blesk, atd). Stačí jen kvalitně filtrovat. Tj. přepniut na přímou filtraci a nechat cca den  - dva kvalitně fitrovat. Lidi šetří na elektrice a pak kupují drahé přípravky. Do vody dávám jen tablety do plováku, modrou skalici (obvykle v srpnu, bývá to kritické období na řasy) cca vrchovatou polévkovou lžíci na 18 m3 a na začátku sezóny Chlor stabil (protože držím teplotu vody přes sezónu nad 30 stupňů).

Pokud to nezabere, je něco špatně s filtrací. Může to být starý filtrační písek, nevhodně dimenzovaný průtok, krátký čas fitrace, špatné čerpadlo, atd...)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
Maurik - (20) - 142.51 (?), 2.8.2017 17:18
Zdravím. Koupil jsem si tedy dnes 500g modré skalice za 78 Kč, kolik g ji mam dát do bazénu cca 23-25 m3? S obsahem si nejsem přesně jistý, bazén jsem nekupoval já. Děkuji za radu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.213 (?), 2.8.2017 21:33

Polivkovou lžíci na 10m3.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 2.8.2017 21:52

Tak já to teda sem zase znova napíšu (zase mě budou všichni prodejci napadat). Naprostá většina problémů se zakalenou vodou je v nedostatečné filtraci. Pokud máte bazén zapojený doporučeným způsobem (bílé vrapované hadice průměr 32 mm a máte v okruhu zapojený alespoň jeden solární ohřev, tak vám filtrační schopnost systému (průtok) klesá skoro na polovinu. Pokud máte více solárních panelů a nebo delší rozvody, může to být ještě více (odpor potrubí). Takže pokud máte filtrační sestavu 4 m3, tak se vám při obsahu vody v bazénu např. 18 m3 přefiltruje v nejlepším případě za 9 hodin. Celý obsah bazénu by se měl ideálně přefitrovat přes pískovou filtraci alespoň 1x za 24 hodin.

Nemá tedy naprosto smysl, přidávat do vody různé podivné přípravky (Chlor šok, Vločkovač, Projasňovač, Modrý blesk, atd). Stačí jen kvalitně filtrovat. Tj. přepniut na přímou filtraci a nechat cca den  - dva kvalitně fitrovat. Lidi šetří na elektrice a pak kupují drahé přípravky. Do vody dávám jen tablety do plováku, modrou skalici (obvykle v srpnu, bývá to kritické období na řasy) cca vrchovatou polévkovou lžíci na 18 m3 a na začátku sezóny Chlor stabil (protože držím teplotu vody přes sezónu nad 30 stupňů).

Pokud to nezabere, je něco špatně s filtrací. Může to být starý filtrační písek, nevhodně dimenzovaný průtok, krátký čas fitrace, špatné čerpadlo, atd...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maurik - (20) - 142.51 (?), 3.8.2017 5:48
Díky. Filtraci mám cca 3 metry od bazénu, ano mam ty bílé vroubkované hadice 32mm. Solární panel jeden cca 3 metry mám, ale ten jsem z okruhu odpojil, protože to na jednom místě teklo. Filtraci mam tu Hayward, nebo tak nějak 4-5 m3/h. Písek bych měl měnit cca příští rok (prý se ma měnit po dvou letech). Jinak asi nyní dostává pěkně zabrat s tou zelenou sr****u. Zkusím tu skalici, dvě vrchovaté lžíce na celý bazén a uvidím. Mám to asi rozmíchat v kýblu a pak to rozlit po hladině?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 3.8.2017 13:49


Kolik hodin za den ta filtrace jede?Jinak ten panel jde krásně zalepit lepidlem na autoskla,(osobně vyzkoušeno)je pravda, že ta tuba stojí 180,- a použije se jí opravdu málo, ale oproti ceně panelu je to prkotina.No a filtrovat a filtrovat, ale mám obavu vzhledem k tomu všemu nebude lepší vyměnit jak písek tak i vodu.Za tu dobu pokusů by jste se při výměně vody a písku na začátku už asi koupal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.246 (?), 2.8.2017 22:31

25-50 gramov. Toto by malo byt bezpecne mnozstvo, aj ked sa vody napijete. Ak rocne vymenite vodu, skalica za 78 KC bude na 10 rokov. :-)

Samotna skalica ale asi nestaci,...ale vyznamne pomoze, zabrani rastu rias. Okrem toho ze je jedovata pre vodne mikroorganizmy, sinice a riasy maju tu smolu ze konkuruje horciku a zabudovava sa do porfyrinov tvoriacich chlorofyl.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maurik - (20) - 142.51 (?), 7.8.2017 6:34

Zdravím. Tak jsem poprvé dal 50g modré skalice a nechal filtraci jet cca 15 hodin, ale řekl bych, že viditelná změna žádná. Tak jsem druhý den zkusil dát opět cca 50 g (možná trošku méně) a nastavil filtraci na 12 hodin a odjeli jsme pryč. Když jsme se po dvou dnech vrátili, tak jsem teda čuměl. Změna nastala, ale ne jakou jsem si představoval. Voda už není zelená, je totiž modrá, ale stále dno nevidím. Takže nyní nevim jak dál a proč je voda neprůhledně modrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 7.8.2017 7:17

A zase několik dní v háji při chemickejch pokusech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 7.8.2017 7:20

Moc skalice a je pravděpodobně chyba ve filtraci.

Jaké máte pH? Kdy jste naposled vysával dno? Po delším vysávacím cyklu je dobré vysát dno a před dalším filtrováním propláchnout filtraci.

P.S. jestli jste tam ale nasypal všechnu tu chemii v takovém množství (jak upozarnil PP a Dasty), tak opravdu zbývá jen ta výměna vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maurik - (20) - 233.3 (?), 9.8.2017 15:26
PH jde naposledy měřil cca pred deseti dny, když jsem tam naposledy dával ten chloršok, a to bylo tuším 7.2 Co se týče vysávání, tak opět jsem naposledy vysával tak pred 14 dny, jelikož jsem nic neviděl, myslím tim, zda vydává a neni vzhůru nohama, zda jezdi všude atd. Mam totiž ten poloautomat Zander, šmejd jeden. Zkusím ještě tedy poslední zásah a pak na to dlabu. Změřím ph, zkusím nějak vysát a uvidím no.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika