Modrá skalice ano či ne?



host - 104.4 (?)
14.5.2012 11:34

Mám úplně stejnou zkušenost. Jen já už neměl to štěstí a nepovedlo se mi to ze stěn bazenu vydrbat. Nepomohl tenkrát ani vločkovač, ani nic. Teď to PH stačí otočit přidáním chloru, a mám na půl sezony klid, a pak opakovat. Náklady? 200kč na sezonu. A voda úžasná. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
               
host - 104.4 (?), 14.5.2012 11:34

Mám úplně stejnou zkušenost. Jen já už neměl to štěstí a nepovedlo se mi to ze stěn bazenu vydrbat. Nepomohl tenkrát ani vločkovač, ani nic. Teď to PH stačí otočit přidáním chloru, a mám na půl sezony klid, a pak opakovat. Náklady? 200kč na sezonu. A voda úžasná. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 111.217 (?), 22.7.2009 21:34

Ahoj. Naprosto souhlasim. Prvni rok se mi voda totalne zakalila. Zacal jsem do toho cpat furu penez za kvalitni bazenovou chemii. Po mesici snazeni a utrap byl vysledek jedinej. Tenci penezenka. Nastval jsem se a dal jsem na rady starsich a pouzil jsem na ostreni savo a modrou skalici. A ejhle. Chemie v radu desetikorun a za dva dny jsem mel vodu jak krystal. Tudiz na nejakou prubeznou udrzbu pouzivam obycejne chlorove tablety a kdyz si vsimnu, ze se neco deje s vodou tak nasadim lety overenou klasiku a nevyhazuju penize za predrazenou bazenovou chemii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
narcisky - (33) - 101.214 (?), 1.3.2012 19:45

nemám bazén, ale koukám zda bych to nemohla použít na myši? mám jich plný gabion nahoře už jsem měla pěkný trávník ted po zimě jsem zjistila že myši žijící přes zimu v gabionu mě sežrali kořínky trávníku a ten utrpěl značné škody budu muset dosévat a vyhrabat co mě tam zanechali, až se oteplí odstěhujou se zas do pole které je nedaleko

Myslíte že mohu modrou skalici nasypat do gabionu a jejich cestiček které si zas na podzim tam vybudují až se tam zas z pole vrátí na zimu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.165 (?), 27.7.2010 14:40

Dobrý den, se zájmem sleduji vaše diskuze o čistotě vody.Prosím Vás o radu, mohu použít modrou skalici i do zahradního jezírka.kde mám zasázené vodní rostliny.(ryby v jezírku nemám).Obsah jezírka je cca 150m3,kolik přípravku mám -jestli je to vhodné použít???Případně jaký jiný?Děkuji.Vacek Plzeň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 63.106 (?), 18.5.2011 10:59

Nesmysl, smrtelná dávka modré skalice je sice tak 10 g, nicméně chce to hlubší znalosti pro pochopení toho že měď je stopový biogenní prvek. Těžko jednoznačně říci detailně o všech vlivech, nicméně při koncentraci 1 lžička na bazén se nikdo otrávit nemůže. Víc se otráví kuřák jednou cigaretou a ještě si pochutná xD

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.50 (?), 2.7.2011 11:15

Pane kolego na to vám velice rád odpovím.
TZV moderní bazénová chemie je zaprvé drahá a za druhé tak trošku nefunguje. Vyzkoušel jsem několik druhů tzv. moderní bazénové chemie, ale nakonec jsem se vrátil k modré skalici. Používám ji do mého bazénu již 12let a mohu se Vám zaručit že jsem já i moje děti plně zdrávi. Z lékařského hlediska je náš zdravotní stav na 100%.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.252 (?), 1.6.2012 16:23

Aco si myslíte že je normální bazénová chemie?Chemie je prostě chemie!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.49 (?), 6.6.2012 10:15

Normální bazénová chemie? Nefunguje jak by měla. Aby měla smysl, muselo by být ve vodě tolik chloru, že by voda páchla na dálku, kdo by se vní potom koupal?! a navíc přebytek chlóru škodí takyfrown.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.148 (?), 25.5.2009 14:45

Nestačila by písková filtrace v kombinaci s UV lampu? a je to bez chemie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 169.43 (?), 7.10.2009 21:31
Písková filtrace je jen na vyčištění vody od mechanických nečistot, které se v pískovém filtru zachytí. Filtrace a to ani písková nelikviduje řasy ani bakterie. UV lampa je dobrá věc, Voda, která prochází UV lampou je vystavena UV paprskům, které zničí živé mikroorganizmy v této vodě, takže voda, která projde UV lampou je sterilizována. UV lampa však nezabrání řase, která se usazuje v potrubí, v pískové filtraci a na stěnách bazénu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika