Modrá skalice ano či ne?



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?)
26.6.2015 19:45

Hodně vysoké je kolik? Snížit se dá kyselinou, solnou či sírovou, bezpečnější je síran sodný neb Glauberova sůl, obsažený v komerčních PH-mínusech. PH po zásahu měřte vždy až druhý den, až se chemismus ustálí. Síran napřed rozpusťte v kýblu a vlejte do bazénu, nesypte to tam rovnou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 26.6.2015 19:45

Hodně vysoké je kolik? Snížit se dá kyselinou, solnou či sírovou, bezpečnější je síran sodný neb Glauberova sůl, obsažený v komerčních PH-mínusech. PH po zásahu měřte vždy až druhý den, až se chemismus ustálí. Síran napřed rozpusťte v kýblu a vlejte do bazénu, nesypte to tam rovnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 200.10 (?), 2.7.2015 9:09

Zdarvim zkuseme bazenare, prosim o radu.

Chteli by jsme si na zahrade poridit bazen, ale neni tam zdroj pitne vody, je mozne napustit bazen z reky a pak pomoci chemie tu vodu dostat do stavu zdravi nezavadneho? Dekuji za info.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 2.7.2015 9:17

Pokud máte možnost používat vodu ze střechy, je to lepší než ta z řeky. Obojí je možné. U říční nepotřebujete mít v IBC zásobu vody na doplnění po praní filtru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.196 (?), 2.7.2015 9:49

PH jsem měla až 9,2, nyní něco nižší, la evoda pořá spíš mléčná než čirá. Snižovala jsem přípravkem PH-.  Co tedy s tím přejít na chemii s tabletami. Děkuji Zdena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 94.99 (?), 2.7.2015 13:42

sup do drogerie alebo farby laky, kupit HCL a liat pokial nebude pH 7 a nizsie. Az potom rieste skalicu alebo chlor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 94.99 (?), 2.7.2015 14:24

neviem aky mate obsah bazenu ale vychadza mi to priblizne:

z 9.2 na 6.8 = cca. 350ml HCL/1000 litrov

a kupil by som nieco aj do zasoby pretoze ak ste doteraz pouzivali takto tvrdu vodu je pravdepodobne bazen sama usadenina ktora sa pri pH pod 7 zacne rozpustat a pekne zdvyhat pH, takze raz za dva tyzdne bude treba pH zmerat a znova upravit.

PS: po pridani HCL sa pH meria az na druhy den! Ak mate strach o povrch bazenu je mozne kyselinu vopred nariedit 1:1 s vodou a potom liat do bazena. Nezabudat, ze kyselina sa leje do vody, nie naopak...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 2.7.2015 13:47

dejte některý z kyselých vločkovačů... a po vyčiření pokračujte s úpravou podle naměřených hodnot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.196 (?), 2.7.2015 9:43

 Děkuji za odpověď, ale Ph jsem měla až 8.2, nyní se mi podařilo sníži, ale voda není pořád čírá. Je skoro mléčná, tak nevím použít vločkovač a dát chlorové tablety. Nůžu přejít ze skalice na chlor. Chtěla jsem letos zkusit sklalici, ale nějak se to nedaří. Děkuji Zdena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 55.98 (?), 7.8.2015 9:34

Zdravím,

s vodou v bazénu také bojuji několik let. Vyčistím a po pár dnech se začnw kazit a tak nasadím Agl na a vločkovač + chlor šok, PH snižuji kiselinou solnou a tak pořád dokola.

Tak po přečtení diskuze jsem koupil modrou sklali. 1/2 balení s plastové obalu a přímo v návodu na použití je napsané od výrobce 3g sklaice na 1 kubík vody.

Mám dotaz, jak často doplˇujete skalici do bazénu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 7.8.2015 10:42

V Mtf (nebo el. obchodu) prodávají tester. Ve vlákně je o tom z nedávna rozumně napsaný článek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika