Modrá skalice ano či ne?



host - 17.210 (?)
17.6.2015 18:06

... a pri okyselovani chloridom hlinitym sa tiez okyseluje siranovym ionom? Okyselite skor hlinitym ionom.

(siranovym nic neokyselite, jedine hydrogensiranovym)

pozrite na pravidla o kyslosti a zasaditosti soli.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
         
host - 49.21 (?), 16.6.2015 22:14

mně by zajímalo, co se stane když do vody dám jen modpou skalici, případně kyselinu Hcl na snížení PH

Ale žádný chlór??? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.116 (?), 17.6.2015 0:03

Měď potlačuje růst řas = voda bude méně zelená při stejném množství živin. Pokud nedáte desinfekci, tak tam můžete mít rybičky, želvičku, žabičky...

HCl nedávejte, sírany přirozeně okyselují SO4 iontem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 17.210 (?), 17.6.2015 9:59

ako si to predstavujete "...okyseluji SO4 iontem"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 17.6.2015 12:44

Okyselení síranovým iontem děláte i při dávkování vločkovačů na bázi síranu hlinitého...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 17.6.2015 18:06

... a pri okyselovani chloridom hlinitym sa tiez okyseluje siranovym ionom? Okyselite skor hlinitym ionom.

(siranovym nic neokyselite, jedine hydrogensiranovym)

pozrite na pravidla o kyslosti a zasaditosti soli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.21 (?), 17.6.2015 20:29

Jde o to, že mám vodu z 40m vrtu, která obsahuje zvýšené množství manganu a železa a s chlorem okamžitě reaguje zhnědnutím případně při menší dávce chloru zezelenáním. teď mám v bazenu krásně čirou vodu, dal jsem 3mg modre skalie na m3 a mám UV lampu (ta je cca. 8 let stará bez výměny výbojky tak nevím jak je účinná)
voda má 24,5 teplotu a nic mně tam neroste a jsem spokojený,

Jen nevím, když nedám vůbec žádný chlor jestli se voda nakonec stejně "nezkazí" ??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 17.6.2015 20:42

3 mg skalice na m3 je nic, jestli to není překlep. Čím jste to vážil? Na vyvázání kovů jsou přípravky, Studna a podobně se to jmenuje. Zda to vydrží bez chloru těžko říct, tipuju, že ne, i když určitou dobu se bude zdát, že dobrý, pak to vypukne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.21 (?), 17.6.2015 21:55

omlouvám se za překlep samozřejmně jsem myslel 3g/m3.
ten přípravek od Marimexu "studna" jsem dal hned po napuštění vloni, ale stejně mně ta voda na chlor reagovala zákalem. letos je to "azuro" ale bez chloru. uplně mám strach tam nějaký chlor přidat protože už v minulosti jsem musel několikrát po zachlorování bazen vypouštět a znova napouštět,

nejraději bych koupil "městskou vodu" ale těch 30m3 by mně museli vést cisternou 6x 35 km tam a 35 km zpět a to je tak trochu problém :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 94.99 (?), 17.6.2015 23:58

hou hou, pozor toto je ina...

akekolvek pripravky na tzv. maskovanie mineralov a kovov vo vode (Studna atd), spolahlivo odfajcia aj med zo skalice. to ju tam vobec nemusite ani pridavat.

Cely problem tzv. maskovacov je v tom, ze rovnako velmi tvrda aj velmi kysla voda znizuje ucinok Kedze nedokazu maskovat uz zoxidovane kovy, je nutne mat vodu maskovacom osetrenu skor ako pride do kontaktu s oxidatorom, cize s akoukolvek formou chlorovej alebo kyslikovej dezinfekcie.

Asi najlepsie je skusit si vyrobit nieco taketo: video zde a zde, a az potom davkovat chemiu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.21 (?), 18.6.2015 20:08

tak ty filry z videa mně fakt zaujali a o něco podobného se pokusím, ten modrý soudek je asi akorát. Jen nemůžu dohledat kde koupit tu plnicí 100% polyesterovou vatu.

  Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika