Modrá skalice ano či ne?



host - 72.75 (?)
27.5.2009 17:12

lidičky pomozte. Dva roky jsme neměli jediný problém s vodou v bazénu. Naprosto křišťál.Před zimou jsme zastřešili, celou zimu voda průzračná dokonce se nehýblo za půkl roku ani Ph a Chlor po zimě v bazénu také zůstal. Po odzimování nám po třech týdnech zezelenala voda tak že ani jediný bazénář si s tím neporadil. A přitom Ph bylo v pořádku i ve vodě byl dostatek chloru. Zkoušel jsem jako obvykle vyzkoušený chloršok ale bez výsledku. Teď jsem se dostal do stádia že už po trojnásobném vločkování a vysátí řas mimo bazén je voda zakalená ale ještě trochu s nádechem zelené a na dno se ještě trochu uzasuje světle zelený prach z řas který se vůbec nezachytí ve filtru. Přemýšlím jestli ještě aplikovat modrou skalici a nebo jestli je to zbytečné. Četl jsem o tom mnoho příspěvků ale nevím kdy ji použít. Spousta lidí tvrdí 3g na 1m3 ale to už je prý jedovatá dávka? Poraďte mi prosím někdo. Když používáte modrou skalici kombinujete do toho ještě třeba chlorové tablety 3 v 1? Chtěl bych se dozvědět víc o modré skalici kdo ji používá, jestli se hned druhý den v tom mohou koupat děti při dávkování 3g/m3. Děkuji moc 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
      
host - 102.218 (?), 1.5.2009 21:19

Mam bazen 56m3 napousteny ze studny. Udrzba pomoci chemickych pripravku nas v prvnim roce stala cca 12 000 Kc a voda byla stale spatna rasy, pH. Nic nezabiralo. Potom prisla rada od provozovatelu velkych bazenu. Kyselina sirova a skalice. Za sezonu naklady cca 200 - 300 Kc a voda jako kristal. To je odpoved na vasi otazku. Jinak po precteni stitku na bazenove chemii, kde je to same Sxx je s podivem, ze nikdo neumrel. Kdyz ctu co vse mi hrozi, kdyz nebudu mit ochranny odev, bryle a rukavice, pak nevim, ktera chemie je horsi. Jinak davkovani skalice staci bohate 3g na 1m3 a to max 1x za 3 tydny. V teto koncentraci se pouziva i ve vinarstvi a nikdo nerika, ze vino je otravene medi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 7.33 (?), 2.5.2009 21:54

Řada lidí vůbec netuší, jak nebezpečná chemikálie jsou tablety k chlorování vody . Je to sloučenina s velmi silnými oxidačními vlastnostmi a většina lidí to skladuje někde ve sklepě nebo garáži vedle kanystru s benzínem...
Když před lety chytla v Americe fabrika, která tohle vyrábí, armáda musela z okolí evakuovat snad 5000 lidí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 177.145 (?), 24.5.2009 18:03

prosim poradte mi ako sa modra skalica aplikuje do bazena, lebo ja som ju rozpustil vo vode vkibli a ked som to vylial do bazena voda zostala biela ako mlieko, rad by som sa dozvedel kolko kyseliny sa aplikuje do 10m3 vody. dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 212.246 (?), 16.6.2009 14:31

my máme bazén foliový o obsahu asi10 -12 kubíků už cca 12 let.  Modrou skalici v množství cca 3-4 polév. lžíce jen rozhodíme do bazénu ai 3-4 dny po napuštění a toto vydrží většinou 2 měsíce ale je nutno sledovat, kdy se objeví "sliz" na folii, a ten se musí odsttraňovat. Pokud dojde vdůsledku velkých veder k rychlejšímu zakalení vody, je asi lepší bazen znovu napustit. taky s nám stalo že voda po čase trochu zezelanala ale jinak byla v pořádku.    hezké koupání   čuřil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.75 (?), 27.5.2009 17:12

lidičky pomozte. Dva roky jsme neměli jediný problém s vodou v bazénu. Naprosto křišťál.Před zimou jsme zastřešili, celou zimu voda průzračná dokonce se nehýblo za půkl roku ani Ph a Chlor po zimě v bazénu také zůstal. Po odzimování nám po třech týdnech zezelenala voda tak že ani jediný bazénář si s tím neporadil. A přitom Ph bylo v pořádku i ve vodě byl dostatek chloru. Zkoušel jsem jako obvykle vyzkoušený chloršok ale bez výsledku. Teď jsem se dostal do stádia že už po trojnásobném vločkování a vysátí řas mimo bazén je voda zakalená ale ještě trochu s nádechem zelené a na dno se ještě trochu uzasuje světle zelený prach z řas který se vůbec nezachytí ve filtru. Přemýšlím jestli ještě aplikovat modrou skalici a nebo jestli je to zbytečné. Četl jsem o tom mnoho příspěvků ale nevím kdy ji použít. Spousta lidí tvrdí 3g na 1m3 ale to už je prý jedovatá dávka? Poraďte mi prosím někdo. Když používáte modrou skalici kombinujete do toho ještě třeba chlorové tablety 3 v 1? Chtěl bych se dozvědět víc o modré skalici kdo ji používá, jestli se hned druhý den v tom mohou koupat děti při dávkování 3g/m3. Děkuji moc 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 34.195 (?), 28.6.2011 13:20

Dobrý den, já jsem měla podobný problém, už jsem opravdu nevěděla co udělat, přečetla jsem si spoustu příspěvků na internetě a použila modrou skalici, voda se zakalila a během půl hodinky modro bíle zbarvila, denně jsem 5 hodin filktrovala a již je vše o.k.nikdy jsem neměla vodu tak krásně průzračnou, pořád filtruji těch 5 hodin(bazén cca20m3. A voda drží, i já si myslím, že modrá skalice není o tolik horší než všechny ty tablety, Ph, vločkovače a vše, co člověk nastrá do vody, aby byla o.k. A zatím nemusím přidávat již třetí týden, pořád je pěkná voda. ZdravímP.F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 247.42 (?), 29.6.2011 15:18

Kolik skalice dáváte na jaké množství a jak často. Dávám 3g na m3, voda je lehce zakalená již týden. Co teď?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 95.158 (?), 19.6.2009 21:02

Dobry den zaujal me vas prispevek.Mam 50m3 bazen a stale take bojuji s kvalitou vody.Jak a kdy se prosim vas davkuje kiselina sirova?A musim k tem to slozkam (skalice, kiselina) pridavat jeste jine pripravky a zda je muzu zacit uzivat hned, nebo az pri napusteni cerstve vody.Diky za odpoved

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 229.38 (?), 21.6.2009 22:44

Úplně mi mluvíte z duše, jsme přesně v té situaci, že ačkoliv používáme drahou chemii, nedaří se nám voda udržet čistá a tak jsme před rozhodnutím, co dál - buť bazén zrušit nebo najít jiný vhodný a levnější způsob údržby. Jak je to s použitím té kyseliny sírové? Věřím, že existuje levný a účinný způsob, jen se o tom oficiálně nemluví - je to jistě podobné jako s farmaceutickým průmyslem nebo s pohonnými hmotami... Děkuji za typ a za naději, že to jde i jinak... D.Kol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.49 (?), 7.7.2009 16:50

Mel jsem leta podobny problem, voda byla velmi "nestabilni", extreme tvrda (zkamenel mi pisek ve filtraci), proste peklo... A cele to vyvrcholilo tim, ze jsem jednou na jare, kdyz byla studna plna, bazen vypustil, vycistil a kompletne napustil. Po nastartovani zakladni chemii jsem se tesil na novou sezonu, ale ouha.. voda zacala zelenat az hnednout. Chvili jsem to zkousel utrhnout chemii, ale uplne spatne, navic steny a dno byly jako smirkovy papir. Takze zase vypustit, bazen vycistit, usazeniny seskrabat a za dlouhy penize jsem cisternama privezl vodu ze zaruceneho zdroje. A stal se zazrak... desetinove mnozstvi chemie okamzite reaguje, vsechno funguje jak ma, proste po nekolika sezonach boju si konecne bazen uzivam. Jenze kde vzit kvalitni vodu, kdyz vsude kolem me ve studnich je tak mizerna? V nebi... doslova. Nakoupil jsem nadrze a chytam destovou vodu. Ukazalo se, ze je kyselejsi (otocilo se mi PH), ale jinak naprosta parada. Neboli moje zkusenost - je to vodou, jednoznacne. Kdyz je spatna, nepomuze nic. A do bazenu nenaleju ze studny uz ani kyblik. Hodne stesti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika