Moc CA



host - 60.176 (?) 
1.5.2018 0:18, zobrazeno: 2374x

Dobrý večer :-) prosím můžete mi poradit co dělat, když se použilo moc CA? Manžel to špatně pochopil a dal 2l CA na 22 kubíků :-(voda sbělala... moc děkuji s pozdravem T.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 149.107 (?), 6.5.2018 15:12

Dobrý den,

to zbělání je v pořádku po aplikaci Ca (jako vápno) = vysrážený vodní kámen.

Nepíšete jaký máte bazén a filtraci.

Dnes jsem to dělal, máme max trvdou vodu až 18 něm. jednotek, na jaře použiji Ca láhev na bazén 15m3.

Filtrovat trvale 24 hod, kartáčovat stěny bazénu, voda se točí dokola, uprostře by se měl vodní kámen usadit, vypnout čerpadlo, nechat usadit aspoň půl dne, usazeninu vysavačem vysát do odpadu (pěticestný ventil na filtraci nastavit na odpad, ne zpět do filtrace a bazénu, proplach písku, výplach písku ven. Filtrovat 24 hodin. Mělo by se velmi zlepšit, potom možno Flokul nebo obdobný vločkovač na jemné nečistoty.

Petr R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 247.121 (?), 28.6.2018 15:09

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, mám podobný problém s vodou: celkový chlor, volný chlor a celková alkalinita nám v bazénu vylítla na vysoké hodnoty. Přitom Ph se nám stále ukazuje v normě 7,2. Vyzkoušela jsem snad už vše, ale nejde nám to snížit. Problém je v tom, že se nám stále na dně tvoří malinké chuchvalce řas. Voda je jinak průhledná, je vidět na dno, i při zakarbování. Není ale ta krásná zářivá voda.Stěny bazénu jsou taky OK- nejsou oslizlé. Díky moc za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika