Má někdo skušenost s bazenem Havaj s trubkovou konstrukcí?



Jarda.Vysocina - (48) - 162.2 (?)
5.9.2012 11:53

Zdravím, já mám taky zkušenost . Koupili jsme bazen HAWAI 4.57x1.22 a již při sestavování se mi zdála konstrukce taková nejistá. Nepochopil jsem, k čemu tam je pojišťovací lano, které nic nejistí. Při naplnění do 2/3 jsem se začala konstrukce lehce naklánět a při rozvíření hladiny jsem raději další vodu nedopouštěl. Opěrné tyče se začaly prohýbat a vypadalo to, že vytopím sklep mého souseda. Nakonec jsme museli upustit vodu a všechny opěry posunout a celý bazen opásat dvěma popruhy, aby alespoň na sezonu vydržel. Plastové zacvakávací válečky, co zajišťují držení obvodové konstrukce při naplnění bazénu do výšky 1 metru se začaly mačkat a bál jsem se že neudrží tlak a jsou schopny prasknout.

Když si představím, že je tam přes 16 kubíků vody, tak potěš koště ...

Je to nepovedený a lacině vyrobený - draze koupený nesmysl.Manželka jej koupila přes NET ;  nyní lituje peněz a práce s tím, aby se děti mohli alespoň vykoupat.Je to nestabilní nebezpečná konstrukce -  nejraději bych to prodal.

Jarda

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 192.100 (?), 11.7.2012 21:25, zobrazeno: 15530x

Uvažuji o koupi a nevím co..

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.150 (?), 11.7.2012 22:15

Dobrý večer. Máme tento bazén a jsme přímo nadšení!
. Plní dvě funkce. První je koupání a druhá funkce je chlazení solárních panelů.  Tepelné přebytky jsou dosti značné, proto je dobré je využívat nejenom k ohřevu užitkové vody a vytápění podlahovky.Po sezoně se bazén složí, uloží do kůlny a příští rok se znova smontuje a naplní vodou. Je velice důležité mit rovný pevný podklad podložený podložkou, která brání drobným nerovnostem a kamínkům poškodit dno bazénku. Samozřejmě bazén zapuštěný s tepelnou izolací a zastřešením by byl daleko lepší, ale je to zase jenom o financích. Zdeněk 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.100 (?), 12.7.2012 7:40

Jedná se o vydrž bazénu, jestli se neohnou trubky a tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.150 (?), 12.7.2012 21:20

Dobrý večer. Bazén je stavěný pro normální koupání. Pokud do něj vpustíte hejno dětí bez kázně nevím - nevím. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 192.100 (?), 13.7.2012 10:42

Rozhodují se jestli s nafukovacím límcem nebo  Hawai s trubkama. Dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 145.23 (?), 21.7.2012 0:07

Máme tento bazén asi měsíc. Zatím nápor až šesti dětí vydržel a jsme s ním spokojenější než s předchozím menším bazénem s nafukovacím límcem. Ten nám už během 2. sezony začal ucházet, takže se několikrát při větrném počasí stalo, že se nám bazén vylil. Také se lépe čistí dno, je přístupnější, protože stěny jsou rovné. Trošku problém byl se sestavením - spojením posledních trubek do kruhu, ale na to výrobce upozorňoval. Podařilo se nám při tom spojování 2 trubky odřít, takže už mírně rezaví. Ta váha vody v bazenu drží tu konstrukci pevně přitisknutou k zemi, takže bazén se nehýbe, ani když děti hodně blbnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jarda.Vysocina - (48) - 162.2 (?), 5.9.2012 11:53

Zdravím, já mám taky zkušenost . Koupili jsme bazen HAWAI 4.57x1.22 a již při sestavování se mi zdála konstrukce taková nejistá. Nepochopil jsem, k čemu tam je pojišťovací lano, které nic nejistí. Při naplnění do 2/3 jsem se začala konstrukce lehce naklánět a při rozvíření hladiny jsem raději další vodu nedopouštěl. Opěrné tyče se začaly prohýbat a vypadalo to, že vytopím sklep mého souseda. Nakonec jsme museli upustit vodu a všechny opěry posunout a celý bazen opásat dvěma popruhy, aby alespoň na sezonu vydržel. Plastové zacvakávací válečky, co zajišťují držení obvodové konstrukce při naplnění bazénu do výšky 1 metru se začaly mačkat a bál jsem se že neudrží tlak a jsou schopny prasknout.

Když si představím, že je tam přes 16 kubíků vody, tak potěš koště ...

Je to nepovedený a lacině vyrobený - draze koupený nesmysl.Manželka jej koupila přes NET ;  nyní lituje peněz a práce s tím, aby se děti mohli alespoň vykoupat.Je to nestabilní nebezpečná konstrukce -  nejraději bych to prodal.

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 32.183 (?), 5.9.2012 22:16

Ták nakonec to vyhrál bazen Ohio a spokojenost. žádne takové problémy co piše Jarda se nevyskytly, zřejmě už má vystuženou konstrukci. Akorát zapasím s krtkem který už ho obryl komplet do okola. Krtkum se líbi tá mokrá hlína kolem bazénu  .  Ale Musím zaklepat na dřevo abych to nepřechválil 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.15 (?), 29.8.2014 14:56

zdarec..   krtek .. až bedeš  čistit filtraci  tak tu  vodu pust  krtkovi do  domečku ..  asi nebude  rad..jinak mam  bazen HAVAJ    4.6 x 1.22   naprosta spokojenost ..  plnim až  po otvory pod  trubkou, k ohřevu  použivam 3 ks solar  3 x 1.2 m.instalovane pod sklem ve skleniku. filtrace prostar 4..  chemie  :: 1 x tydně  1dcl sava  + 1 x za  14 dni kombi  tableta do  skrimeru ..  (ten plovoucí) mam par  vychytavek na  zlepšeni  :: do trubky  zasunu silonove  pouzdro kousek nad  to misto  kde je  to lano..  silon se  zavitem a v  něm šroubovaci  podložka  = ustaveni bazenu  do idealni  roviny mam  i vychytavku  na uchyceni skrimeru na  trubku ..  kdo ce  pošlu fota  hifus@seznam.cz

bazen je postaven  na betonovem  kruhu z  "bednaků" vnitřek je  vyplněn piskem, pod bazenem  je jen  plachta na  zakriti ..  auta 

bazen je  použivan několikačlenou  rodinou a nejevi  znamky žadneho  poškozeni či pohnuti .


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.222 (?), 12.8.2012 21:46

Máme bazén Havaj s teakovým obložením od r. 2010. Dle rady známého jsme zakoupili 8cm široký popruh s ráčnou a pod obložením jsme jej přepásali, dále zazimovali dle návodu Mountfieldu a bazén zimu přežil. Největší nebezpečí těchto bazénů na trubkové konstrukci je to, že se v zimě mrazem vyvalí bokem. Jinak folie je dost silná na přežití zimy.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika