Kryt na bazén



host - 56.73 (?)
20.1.2009 12:49

Velmi dobrý nápad, chci se zeptat : plachta je na hladině, nebo přes okraje? Slávek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 56.73 (?), 20.1.2009 12:49

Velmi dobrý nápad, chci se zeptat : plachta je na hladině, nebo přes okraje? Slávek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 221.214 (?), 20.1.2009 17:53

Otázka byla asi položena " romile", ale protože používáme stejnou metodu tak odpovídám já: plachta je přes okraje bazénu, aby se na ní daly pověsit plastové lahve (někdo je má s vodou, já v nich mám písek - je těžší). Hladina by měla být tak do 15 cm pod okrajem - je to ale dáno umístěním odtoku do filtru). V zimě, kdy je výška hladiny nižší, tak je plachta více namáhaná.  Řekl bych, že čím je hladina výše, tím lípo pro plachtu. Jo a pod plachtou mám ještě solární, ta pomáhá plachtu nést a izoluje. Já mám bazén na chalupě, takže je přes týden zakrytý a tohle se mně osvědčilo. Přesto ale pevný kryt bude lepší. Přitápím kolektorem. na kterém mám spínací teploměr. Když přes týden svítí slunce, zapne se čepadlo a zakrytý bazén se ohřívá (večer se to samo vypne). Docela to funguje.

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 20.1.2009 18:23

Jirka to upřesnil správně. Plachta je přes okraje bazénu ven a "vyšponovává se" naplněnými -u nás vodou- PETkami zavěšenými za háčky z krytého drátu. Bazén je taky na chalupě. Výše jsem psala, že používáme tepelné čerpadlo, které se zapne po příjezdu -většinou večer- a druhý den je voda např. na příjemných 28st, podle nastavení teploty. Minulé 2 roky jsme tak využívali bazén od konce dubna do min. poloviny října. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.73 (?), 21.1.2009 12:28

Děkuji, je to úplně jasné. Zná někdo jiný způsob zakrytí, prodávané obloukové zastřešení je minimálně o 100 % předražené. Slávek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.85 (?), 17.3.2009 23:34

Dá se koupit i za polovic. neni tak pěkný ale vypadá stejně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 167.46 (?), 14.4.2009 22:02

A přemýšlel si na stříšce na kolečkovém pojezdu s otvíracím čelem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.49 (?), 4.5.2009 7:46

Mám kruhový bazén (3600mm) a někde jsem viděl na takovýto bazén zakrytí kopulovitou bílou plachtou na konstrukci. Nevíte někdo kde se to dá koupit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 119.85 (?), 11.5.2009 0:26

V Mountfieldu asi za 20k

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 15.252 (?), 8.6.2009 9:03

Nakonec jsem nadzemní bazén zrušil a vybudoval nový i se zastřešením. Chtěl jsem si koupit motorku, ale nakonec má manželka bazén. Když jsem ale řešil jako vy ten kulatý nadzemní, poradil mi autor knížky Zastřešení bazénů. Knížku jsem si totiž přečetl, jsou tam popsána snad všechny druhy zakrytí Spíše ta profesionální, ale na konci je na něj mail. Poslal mi pak fotku takového stojanu, ze kterého vede tyčku která drží plachtu nad bazénem jako slunečník. Jak to funguje ale už díky mé manželce nevím. Ona má bazén já pořád starou Jawu.

Zdar

Ben

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 206.1 (?), 13.10.2009 16:02

Mam prozbu co se dava na zimu pod plachtu jenom do prostredka nafukovaci polstar nebo este neco dik Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika