Kosení trávy kolem jezírka



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?)
14.8.2019 15:50

Mám kolem výsadbu, ať už cílenou, nebo se tam rozrostly vodní(bahenní) rostliny(kypreje, nějaké trávy, sadce...) takže sekačkou se vlastně objíždí až tyhle rostliny. Normální motorovou sekačkou. Na vás by to ale asi působilo neupraveněwink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 238.23 (?), 14.8.2019 15:04, zobrazeno: 1874x

Chybí mi praktická zkušenost v této oblasti a proto bych chtěl znát Váš názor. Mám rotační benzínovou sekačku (Viking) a elektrickou strunovku (Bosch). Benzínovou rotačkou kosím zahradau a strunovkou dokosuji trávu kolem plotu a stromků. Realizuji však jezírko s potůčkem a mezi potůčkem a okrasnou částí zahrady jsem ponechal nepravidelný půl metrový pás golfové trávy. Teď uvažuji čím se to seče. Takový úzký a tvatrem nepravidelný tvar trávy je blbost kosit benzínovou rotační sekačkou. Je těžká a nemotorná. Strunovkou když to kosím tak tráva lítá kolem a napadala by do jezírka a potůčku. Nejkvalitněji kosí trávu vřetenová sekačka s ručním pojezdem. Ale na této malé a členité ploše se nedá pořádně rozjet. Dívám se do nabídek sekaček a ještě existuje elektrická sekačka na vzduchovém polštáři. Velice lehká a snadno manipulovatelná. To se zdá být to pravé ale myslím si, že by trávu taktéž měla rozhazovat. Jsou sice i s malým sběrným košem ale nemám s tím zkušenost. Čím kosíte trávu kolem potůčků a jezírek? 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 14.8.2019 15:50

Mám kolem výsadbu, ať už cílenou, nebo se tam rozrostly vodní(bahenní) rostliny(kypreje, nějaké trávy, sadce...) takže sekačkou se vlastně objíždí až tyhle rostliny. Normální motorovou sekačkou. Na vás by to ale asi působilo neupraveněwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.207 (?), 14.8.2019 21:49

Rozumím Vám. Taky jsem měl 30 let jezírko s hustou faunou v jezírku a okolí. Užasné na pozorování kousku přírody. Akorát nebylo vidět co je pod hladinou zarostlou lekníny. Teď předělávám na typ s průhlednou hladinou až na dno a omezení rostlin v bezprostřední blízkosti jezírka. Proto mi bude vadit, když kosená tráva bude odlétat do jezírka a tam tlít. Vaše jezírko se mi líbí, podle příspěvků jste i výborný zahradník. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika