Kartušová filtrace a její zavzdušnění



host - 74.54 (?) 
12.8.2015 15:04, zobrazeno: 6391x

Zdravím všechny a prosím tímto o radu.

Máme bazén o šesti kubících vody, přičemž v bazénu mám nainstalovanou kartušovou filtraci, která byla součástí balení. Problém ovšem je, že se tato filtrace začala zavzdušňovat. Když pustím filtraci, tak ta sice chrčí (motorek pracuje), ale vodu z ní do bazénu sotva proudí. Pokud filtraci odvzdušním šroubem na jejím vršku, tak občas zasyčí vzduch, nicméně toto stejně nepomáhá a voda stále takřka neproudí. Obě hadice vedoucí do filtrace z bazénu mám dobře utěsněny, také guma kolem těla filtrace je v pořádku. Problém na chvíli odstraní když vytočím z těla filtrace vrchní závit, vydělám kartušovou filtraci a zase ji tam dám zpět. Nemusím ji čistit, ale prostě ji jednoduše vydělám a dám zpět. Osobně si myslím, že tímto postupem se do filtrace dostane množství vody, které potřebuje, čili filtrace není tudíž zavzdušněna a poté pracuje tak, jak má.

Opravdu nevím, čím to je, ale tento problém mně velmi vadí, protože musím tento postup, který je časově náročný a žádá si velkou spotřebu vody z bazénu, neustále opakovat. Navíc tento postup zaručí dobrou funkčnost max. 30 minut, poté přijdu k filtraci a na začátku hadice vedoucí k tělu filtrace, která ústí do bazénu (přefiltrovaná voda), je vidět vzduchová kapsa a filtrace prakticky nefiltruje.

Všem děkuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 209.79 (?), 12.8.2015 18:32
Skuste to bez kartuse. Ak to pojde ok je ucpana kartusa a treba vycistit alebo novu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 74.54 (?), 12.8.2015 19:26

Dobrý nápad, zkusím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 74.54 (?), 12.8.2015 19:33

Takže po odejmutí kartuše jede filtrace OK. Problém byl v tom, že byla kartuše zanesená modrou skalicí, která se i po vyčištění drží ve spárách filtru, takže musím koupit nový. Děkuji za radu :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.79 (?), 12.8.2015 21:08

vysoke pH, skalica sa vyzraza do nerozpustnych uhlicitanov. Pri skalici treba drzat pH pod 7 a nebude sa vam nic zanasat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 12.8.2015 19:06

Máte správně připojené hadice vtok - výtlak? Je filtrace pod úrovní hladiny v bazénu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 74.54 (?), 12.8.2015 19:26

Ano, toto mám v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika