Kartušová filtrace



Stránky: 1,  2   
LuciePlzak - (1) - 166.112 (?) 
17.2.2016 17:39, zobrazeno: 10806x

Dobrý den, ráda bych se zeptala zda li je tu někdo kdo má zkušenosti s kartušovou filtrací u bazénu - velikost bazénu 3,66 x 1,07. Děkuji :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 104.146 (?), 17.2.2016 21:24

celkem k nicemu radeji investujte ty dva tisice do nejlevnejsi piskove vyhozene penize

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 20.2.2016 22:50

Neufiltruje to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 7.69 (?), 13.3.2016 11:31

To je nesmysl, co tady píšete. Já mám bazén ještě větší než uvádí Lucie Plzák a v pohodě mi stačí kartušová filtrace 3,7 m3.  Voda je celé léto průzračná a to se téměř denně koupe 4 až 6 osob. Používám bazénovou chemii

1) AQuaMar Triplex MINI 0,9 kg Marimex 3v1

2) a Laguna modrý šíp 1kg.

Pokud je hezky a denně bazén používáme, asi 2 - 3x týdně napojím přes filtraci vysavač a vysaji dno bazénu.

Voda je skutečně tak čistá, že na dně vidím každé smítko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 7.69 (?), 13.3.2016 11:38

Ještě jsem zapoměla uvést, že 2x týdně vytáhnu z filtrace filtrační vložku a proudem vody z hadice ji opláchnu. Vždy mám v zásobě koupenou 1 filtrační vložku pro případnou výměnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.136 (?), 13.3.2016 17:54

"Voda je skutečně tak čistá, že na dně vidím každé smítko."

to chcete povedat, ze voda je uplne priezracna?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 7.69 (?), 14.3.2016 9:20

Ano, voda je skutečně naprosto čistá jako když ji právě napustíte. Dokonce sousedka, která měla pískovku, nějakou prostar 4 nebo tak nějak, si přes internet objednávala tu samou co mám já a je s ní rovněž velmi spokojená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 14.3.2016 14:45

Stěží tomu uvěřit. Sám jsem měnil kartušovou za pískovou u menšího bazénku. Souhlasím s tím, že čistotu lze udržet jen při kombinaci chemie a filtrování, kdo tvrdí něco jiného, lže. Ale sám se zdráhám uvěřit tomu, že při zátěži jakou uvádíte to kartuš zvládne. Ono nejde jen o kvalitu filtrace, která prostě u kartuše je nižší, ale taky o výkon čerpadla a tím množství přefiltrované vody. A to je u kartuše také dost slabé. Tak nevím. Osobně bych ke každému i poměrně malému bazénku doporučil písek, manipulace při čištění je nesrovnatelně komfortnější. Rýpat do jiného, že všemu rozumí je nevhodné, každý může psát o čem chce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 13.3.2016 22:21

A jak často měníte filtrační vložku? Každý den?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 7.69 (?), 14.3.2016 9:29

Myslíte, kdy ji vyměním za novou? První dva roky jsem měla jednu, ale před zazimováním jsem ji omyla a nechala pořádně vyschnout. Pak jsem si ale řekla, že těch cca 150,- Kč ročně za novou vložku mě nezruinuje a každou sezónu dám vložku novou.

I když tu starou, když schovávám bazén, věnuji sestře nebo sousedce. Když ji totiž přes léto pravidelně čistíte (oplachujete) tak vám vydrží dlouho. Sousedka ji používá vždy asi 4 roky, než začne materiál vložky řídnout a žmolkovatět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika