Jaký solinátor vybrat?



Darthrid - (1) - 194.111 (?) 
19.6.2019 18:30, zobrazeno: 4224x

Dobrý den, 

obě naše děti jsou exematici a vždy nám pomohlo výrazně moře. Letos se ale objevila možnost postavit si bazén na zahradě. Bazén jsem vybral obyčejný nafukovací 3,1 x 0,74 (cca 3m krychlové vody) a přečetl jsem na internetu miliony článků na téma solinátor. 

Samozřejmě, že by se nám ten nápad líbil - kopuat se v mořské vodě (byť v nižší koncentraci) a bez chlóru. Problém je ale v tom, že vůbec nevím, jaký vybrat. u všech levnějších je uvedeno "sníží použití chemie o xx%". Já ale potřebuji vyhnout se chemii úplně (až na úpravu pH samozřejmě). 

Znamená to koupit solinátor za desítky tisíc? Můj nápad byl na 3m krychlové vody koupit pískovou filtraci Krystal clear se solinátorem a pouze vyměnit pískovou náplň za kuličky. 

Děkuji za Vaše názory a zkušenosti.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 37.132 (?), 21.6.2019 10:08

solinator vyrabachlor.piesok vo filtracii zachytava mechanické nečistoty. ak nechcete vo vode chlor použite kyslikove tablety.voda muzí mat správne ph tojest kyslost.taku ako má ludská pokožka, tj medzi 7až 7,4.upravuje sa kyselinou sírovou ph-, alebo prípravkom ph plus, ktorí obsahuje niečo ako sodu bikarbonu.ked nie je ph spravne pokožka može byt podraždena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 102.1 (?), 21.6.2019 12:41

Mám tento typ solinátoru. Stál asi 5 tisíc. Ideální je nakupovat na podzim nebo v zimě. To jsou ceny dole. Teď v sezóně nahoře :-(koupil jsem na vidaxl

Intex Krystal Clear ECO Solinátor 28670GS.

Mám 40 m3 bazén. Voda průzračná. Žádná další chemie není třeba.

Ale parametry vody by se měly pohybovat okolo: tvrdost mezi 6-14dH. ph někde mezi 6,8 až 7,2. Pak není problém.

Také doporučuji běžnou pískovou filtraci ne kartuše (ale písto pískové náplně, nysypat zeolit) cenově to je skoro stejné. Zeolitu se dává truchu méně, ale to vám v bazenové prodejne presně řeknou. Kolik kg zeolitu místo písku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 102.1 (?), 21.6.2019 12:49

Na tak malý bazén bude bohatě stačit:

Intex 28676 Krystal Clear - vše v jednom, za sranda peníz.

Zeolit místi písku doporučuji, ale ten písek bude fungovat taky dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika