Jak vysát kal - usazeniny ze dna bazénu po vločkovači?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 51.146 (?) 
31.7.2018 21:09
Děkuju, zní to divně ale zitra zkusím a dám vědět 😁, manžel tvrdí, že je to filtrací, že se vždy po vysátí při odpojení hadice natáhne kal zpět do bazénu.. ale mě se to nezdá, voda z filtrace kalna neproudí, spíš to opravdu rozvířil vysavač...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
         
host - 62.48 (?), 1.8.2018 6:35
S tímhle jsem bojoval do letoška. A nakonec jsem dal do skimru kartuš z levné filtračky. Voda je jak v časopisech lákají k moři. Ze začátku než se voda vyčistila jsem kartuš proplachoval den co den, teď v těch horkách za dva dni. Jak měla voda do 30 stačilo za 3 dny. Dělaji se kartuše i se závitem do skimru původně k vířivkám. Letos si užívám azuro dřív jsem byl poskok bazénu. Vysávat, hlídat vodu, proplachovat filtr a cpát do vody vločkovač s jinou chemií. Teď letos jednou proplach bazénu bez vysávání, bez vločkovače, chlór mám podle digitálu na 0,2 mg na litru tudíž jsem mohl stáhnout 4x obsah chlóru. Voda jiskra. Chemik říkal, že prý kartuš chytá i zárodky řas ve vodě ještě nejsou vidět. A ty prý rychle zakalí vodu, jak se sníží obsah chlóru. Jo a manžel má pravdu paní, jemný kal je pro pískovku k nezachycení. Točí vodu furt dokola bez zachycení kalu. Zkuste kartuš za pár stokorun je kartuš levný luxus čisté vody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 68.12 (?), 4.8.2018 21:36
Mohu se zeptat jakou kartuš používáte. A kam ji dáváte. To vyndate sitko pro zachycení nečistot. Nebo jak. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.42 (?), 5.8.2018 10:45

No ja jsem taky dal kartuši do skimru.Jenže tu neni psane všecko. Kartuše zavazí klapce, čili tu jsem musel vyndat. Skimr má dole pruměr 150 sehnal jsem kartus na prumer 145 na vyšku ma 250. Tahle se nemusi šroubovat ani nasazovat padne do skimru akorát na skimr dekl a kartus se nehne mimo díru skimru. S čistou vodou sem zatim proplachnul jeden za 5 dni. Nedělá se s tim moc prace nechcu davat chlor uvidim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.42 (?), 5.8.2018 20:19

PS Kartuš braní šplouchání vody přes skimr vic jak klapka sem nečekal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 130.20 (?), 18.10.2018 11:54

Dobrý den, nedělá kartuš ve skimeru problém pro čerpadlo? Myslím tím, jestli ho nezatěžuje omezením průtoku??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 130.20 (?), 18.10.2018 12:01

V případě největší krize jsem použil 3/4 hadici, kterou jsem vysál všechen nepořádek ze dna mimo bazén a filtraci. sice přijdete o trochu vody, ale pokud to jde do filtrace, tak stejně se musí proplachovat. hadici jsem si připevnil na tyč od bazénového vysavače, nasál do ní vodu a už jsem vysával.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 57.254 (?), 1.8.2018 19:02
Kal se nenatáhne zpět, pokud je filtrace umístěná jak má -pod úrovní vratné trysky.Pokud chcete mít jistotu, po vysátí propláchněte filtraci, je to otázka sekund, od toho to má několika cestný ventil.Bavíme se o manuálním vysavači na tyči, ne o poloautomatu.A pokud je chuchvalec vyšší, tak se na něj vysavač pokládá, netlačit ho před sebou do rozpadu.Někdo z toho dělá vědu, ale je to jednodušší než se popisuje.Po dopuštění vody na počátku sezóny dám chlor šok, srovnám Ph a pak jen tablety, v náporu i dvě najednou(asi 3 nebo 4 v jednom, jedna za 30kč),pak jednou za 3tydny Ph(koupeno v akvaristice za 40kc s kapatkem a bankou),podle potřeby vysat dno, po sezóně dat krycí plachtu, z ni obcas vytáhnout vodu, na podzim odpustit pod vratnou trysku, vypustit filtraci a čerpadlo(zůstává venku),a nechat plachtu po celou zimu-nemusí se dávat zazimovací chemie, voda je stále čirá, nic do ní nepadá.Po zimě vytáhnout vodu z plachty, oddělat a jede se nanovo.Zezačátku jsem plašil-dával zazimovák, tahal filtraci do sklepa-zbytečná práce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 57.254 (?), 1.8.2018 19:07
Jinak: mám ovál 5x3x1.5,filtrace 6-ti kubíkovou, takže asi dost podobné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.157 (?), 2.10.2019 12:43

dobry den,

ja som doteraz problem s cistotou bazenovej vody velmi nemal pri pieskovej filtracii.piesok som vzdy po sezone menil.Teraz som sa dal nalakat na nahradu piesku za nejake biele gulicky o ktorych je pisane, ze zachxtavaju este mensie ciastocky ako piesok.No pocas sezony som mal pocit, ze voda je viac kalna ako pri pieskovej filtracii. Prosim, ma niekto s touto filtracnou naplnou nejake skusenosti.

Dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika