Jak vysát kal - usazeniny ze dna bazénu po vločkovači?



host - 68.213 (?)
31.7.2018 17:03

To nechápu, když se kal usadi ze nejde odsat.V zadnem pripade ne pres filtraci, tu akorat zasvinite.Musite opatrne a ne jako koberec sem tam.Vzdy do odpadu ale prichazi se tim o spoustu vody.Jaka je velikost a tvar bazenu?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
anomis - (1) - 230.65 (?), 31.7.2018 9:09, zobrazeno: 56825x

Dobrý den,  prosím o radu, máme nový bazén, ze ktrerého se nám nedaří odstranit vysrážený kal - nečistoty po vločkovači. Použili jsme vysavač jak s odtokem do odpadu - ven z bazénu, tak vysátí do filtrace (písková - máme zeolit) a zkoušeli jsme i automatický vysavač. Hodnoty PH a CL jsou v pořádku, použili jsme vločkovač, špína se vždy přes noc usadí na dně ale při pokusu o vysátí se rozvíří a celý den je pak voda mírně zakalená, přes noc se špína usadí a zase nanovo. Děkuji moc za radu už nevím co dělat více...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 68.213 (?), 31.7.2018 17:03

To nechápu, když se kal usadi ze nejde odsat.V zadnem pripade ne pres filtraci, tu akorat zasvinite.Musite opatrne a ne jako koberec sem tam.Vzdy do odpadu ale prichazi se tim o spoustu vody.Jaka je velikost a tvar bazenu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 51.146 (?), 31.7.2018 21:05
Velikost je 6x3, nedovedu to prostě vysát bez rozvireni, připadá mi, že po vlockovači jsou na dně chuchvalce, ale když chci vysát, tak se změní konzistence jako na prach...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 236.111 (?), 1.8.2018 13:16
Mám teď úplně stejný problém. Všechny hodnoty v pořádku, použiji vlockovac a přes noc se ten kal pekne usadí na dně bazénu a voda je křišťálová nádherná. Jenže pak pustím vysavač a děs :(během chvíli se to rozvíří po celém bazénu v takovou krupicku a voda zas jak mliko. Mám pocit, že tomu rozvireni pomůže i zapnutí filtrace která vodu rozviri, protože si dávám opravdu záležet, abych to neudělal pohyby vysavače. Přemýšlím zakoupit nějaký manuální vysavač a zkusit ze dna vytahat jinak než se zapnoutou filtraci :(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 255.10 (?), 1.8.2018 18:22

Na sání v bazenu připojím hadici s odsávacím kartáčem a zapnu filtraci do odpadu mimo filtr.Filtraci zapínám přes dálkové ovládání které mám u sebe, aby běželo čerpání co nejkratší dobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 236.111 (?), 3.8.2018 20:57
Díky za radu, přesně toto pomohlo! Ne hned čistit přes filtraci protože ta při zapnutí hned vytváří proud vody, který to rozviri ještě dřív než člověk začne ten jemný kal vysávat. Prepnul jsem na vypust mimo filtr a problém je vyřešen.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 57.254 (?), 3.8.2018 22:14
To máte špatně nastavenou vratnou trysku, která má honit hladinu pro skimer, né vířit dno.Po zapnutí filtrace se na dně nesmí nic okamžitě hnout.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.12 (?), 30.8.2019 22:57

Ja som mal tiež tento problém a vyriešil som to tak, že do vysavaču ktorý má filter - je to také menšie sitko - tak som dal obyčajnú vreckovku. Normálne požmolil a vložil. Kal zo dna zachytila vreckovka síce nie na prvý krát, ale druhý krát to už bolo OK. Ak nemáte taký vysavač, tak v skimru je také hrubšie sitko a na to som zo spodu natiahol vreckovku a takto nasadil na späť kam patrí. /pozor aby vám filtrácia nestiahla vreckovku/

Nemusíte sa báť že nasávanie nebude také ako bez vreckovky, ja som to napostrehol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.246 (?), 25.8.2023 12:55
Zdar já mám problém ze kdyz začnu vysavat tak my tu špínu vidí ten vysavač, tak nevím jak to mám vysat pac jak se dotknou podlahy vysavacem tak ten prach hned stoupne ze dna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 57.254 (?), 31.7.2018 20:12
Proběhnete se co nejrychleji v bazénu dokola než vylezete ven, tím se Vám díky víru usadí nečistoty uprostřed a nemusíte šmrdlat pomalu celý bazén.Až je tam budete mít ustálené a uklidněnou vodu tak je pomalu, ale velmi pomalu vysajete vysavačem napojeným na filtraci, nebojte,filtrace má proplach, pokud se zvýší tlak(nebude vysávát),tak ji propláchnete a jedete dál, je to s minimálním úbytkem vody a je nato stavěná, máme bazén už přes 20let a písek jsem měnil jen 2x, stačí ji propláchnout pořádně po sezóně-při vypouštění po sezóně pod vratnou trysku.Nebo samotnou hadicí při obětování vody pokud je bazén nad nebo částečně nad zemí, případně s filtračním čerpadlem-u samotné hadice máte jistotu, že to kartáč nerozvíří 😉.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika