Jak se zbavit po zimě řasy bez filtrace



host - 52.170 (?) 
9.5.2016 14:09, zobrazeno: 7592x

Dobrý den, Chtěla jsem se zeptat, zda se dá zbavit zelené řasy v bazénu bez filtrace. Bazén jsme zazimovali, vodu jsme upustili pod světla, ale asi díky teplé zimě máme zelenou jak vodu, tak i pokryté stěny bazénu. Můžete mi s tím prosím poradit zda něco zabírá, nebo budeme muset vodu vypustit a stěny mechanicky očistit?

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 87.2 (?), 9.5.2016 18:08

Někde to tu je celkem podrobně. Ve zkratce: setřít řasy kartáčem ze stěn i podlahy a udělat z nich zelenou vodu. Pak dát roztok modré skalice 8g/m3 (=síran měďnatý) a chlór (dávám cca 1/2 L chlornanu sodného). Mixuju to cca 1/2 hodiny čistým kalovým čerpadlem ponořeným do bazénu. Nechám v klidu cca 2 dny. Když voda zbělá, tak roztok kamence (=síran hlinitý), chvíli čerpadlo, nechám v klidu den až dva, vysráží se kal, který vysaju. Pak upravím pH, chlór, případně měď a už jenom normálně filtruju. Trvá to celé tak týden.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 9.5.2016 19:30

To samé se stalo letos i nám.Vypustil jsem celej bazén a vydrbal jsem ho kompletně.Dvakrát po sobě vše spláchl a kompletně vyčerpal.Znova napustil a bylo to za půlden hotové a již se díky sluníčku koupeme.
A to byl bazén zazimovanej včetně potřebné chemie a přikrytej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
aldyk - (36) - 176.230 (?), 24.5.2016 16:22

Pokud je zelené moc, pak bych vodu vypustil, stěny i dno pořádně vyčistil a napustil vodu novou,  stoprocentní a nejrychlejší řešení. Tomuto stavu je lépe předcházet, což je asi prakticky možné jen u zastřešeného bazénu. Když jsme si bazén pořizovali, tak o variantě bez zastřešení jsem ani neuvažoval, bez jakéhokoliv vytápění jsme včera měli 27°C. Teplota vody jde koncem zimy rychle nahoru, zvlášť pod krytem, a pokud není funkční filtrace tak rychle zezelená. Chce to sledovat teplotu vody a občas do bazénu nakouknout. Mě začala voda zelenat už v březnu a filtraci jsem ještě nemohl zprovoznit, odchytil jsem to naštěstí v počátku. Do plováku jsem dal velkou chlorovou tabletu a pustil vysavač. Do druhého dne byla voda opět krásně čistá. Filtraci jsem zprovoznil začátkem května a do té doby jsem ještě asi dvakrát pustil vysavač. Zprovoznění bazénu je pak otázkou chvilky, žádný bordel na dně, stačí umýt linku a do týdne se koupete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.170 (?), 26.5.2016 9:50

Bazén zastřešený máme, na zimu byl upuštěný pod světla a řádně zazimovaný odborníkem, ale asi k tomu stavu přispěla i teplá zima. Voda byla zelená už asi od února. Nasypali jsme do něj chlór, ale nezabralo to. Bohužel máte pravdu a bazén budeme muset vypustit a vydrbat :-(.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika